לא נשברים – גם בחורף: כללים לאימון חורף מוצלח ובטוח

אין ספק שקשה לצאת מהבית, לספוג את הקור ולבצע פעילות גופנית או אימון ספורטיבי בחורף. אבל דווקא העונה הזו מזמנת לנו המון הזדמנויות ויש גם כללים שאותם כדאי להכיר על מנת להבטיח אימון מוצלח ובטוח.

ההחלטה להמשיך להתאמן גם בחורף היא ממש לא מובנת מאליה. אז קודם כל, כאן תמצאו עוד טיפים שימושיים בנושא אימון חורף ותוכלו לבדוק איזה מהם מתאים לכם. בינתיים, יש כמה כללי מפתח שחשוב להקפיד עליהם:

צאו מהבית

הקושי האמיתי הוא לצאת מהבית. כולנו מבינים עד כמה זה מאתגר לעזוב את השמיכה, להתרחק ממקור החום של המזגן או הרדיאטור ולצאת לאוויר הפתוח. אבל למעט ימים בהם סוער במיוחד ובאמת אי אפשר להתעלם, כל השאר מעניק לנו הזדמנות מעולה להתנסות בתרגילים חדשים.

הדבר החשוב ביותר הוא לעשות את הצעד הראשון. זה אכן גם הצעד הכי קשה, אבל אחריו תגלו שהשד לא נורא כל כך. עם הזמן, תלמדו כיצד לשלב את האימונים ואת הפעילות הספורטיבית גם בשגרה שלכם במהלך החורף או בעונות המעבר.

אל תשכחו תזונה נכונה

כמובן שרשימת הכללים עבור אימון חורף מוצלח ובטוח כוללת בתוכה את הנושא של תזונה. עליכם לאכול נכון כדי לחזק את הגוף, להעניק לו פחמימות ושומן שאותם הוא יכול לשרוף וכדי לבנות את השרירים, ולכן חשוב להפקיד על ארוחות בוקר, צוהריים וערב מסודרות. בחורף, תזונה נכונה שמשלבת פירות וירקות יכולה לעזור לגוף שלכם לחמם את עצמו גם במהלך האימון הגופני. בנוסף, היא תסייע לשמירת המשקל.

 

התאמנו במקומות סגורים

אתם לא היחידים שלא אוהבים להתאמן בחורף. מבחינתכם זו הזדמנות לגלות אימונים במקומות סגורים, כמו למשל אימון אישי עם מאמן כושר מקצועי או כמובן מנוי לחדר כושר קרוב. בכל אחד מהמקומות האלה יש תנאים אופטימאליים לאימון יסודי, מה גם שאין שום סיכוי שתחזרו רטובים.

האימון במקום סגור מאפשר לכם לעבוד על שרירים חדשים בגוף. במהלך החורף אתם יכולים למשל לשלב בין אירובי ואנאירובי, בעוד בדרך כלל בקיץ ובעונות המעבר תעדיפו רק לרוץ, ללכת או לשחות. ההחלטה היא שלכם וכל האופציות על השולחן.

שמרו על הבטיחות

הכלל הכי חשוב הוא לצאת להתאמן בחורף עם ציוד מתאים. מטבע הדברים, הציוד שרלוונטי עבורכם בקיץ לא מתאים לחורף. העונה הקרה היא ממש לא הזמן לצאת לרוץ עם חולצה קצרה, או לנסות לבצע את ההליכה שאתם רגילים אליה עם מכנסיים קצרים.

במקום זה, נסו לחדש את המלתחה עם ביגוד תרמי. בחרו בגדים שמסוגלים לנדף את הזיעה, התייעצו עם בעלי מקצוע וקבלו המלצות מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות. התאימו את הבטיחות גם לאופי האימון וגם לתנאי האקלים, אך הקפידו להציב את הבטיחות כל הזמן בראש סדר העדיפויות.

שתו הרבה מים!

הדברים הקטנים עושים הבדל גדול כאשר מתאמנים בחורף. הדוגמא הכי טובה לזה היא כמובן שתיית מים: מצד אחד, מעטים מאיתנו מרגישים צמאים כאשר בחוץ יורד גשם. מצד שני, הגוף זקוק לנוזלים ובלעדיהם הוא לא יכול לבנות את השרירים. אז כדי למנוע פציעות מיותרות או כאבי ראש לפני ובמהלך האימון, כדאי מאוד לשתות הרבה מים.

שתייה של 10-15 כוסות מים ביום מומלצת לכל אורך השנה. בימים של אימון, תוכלו להגדיל קצת את הכמות ולהעניק לגוף את הנוזלים שחסרים לו. מבחינה פרקטית, מה שעליכם לעשות הוא רק להחזיק בקבוק מים קרוב ולהתרגל ללגום ממנו כל כמה שעות.

נגישות