לימודי חינוך והוראה: תרומה לעתיד החינוך בישראל מתחילה באקדמיה

ישנם מעט מאוד מקצועות שבהם העוסקים מרגישים שמעבר למשכורת אותה הם מקבלים בעבור עבודתם, הם מבצעים שליחות. מקצוע שמשלב בין שליחות ויצירת שינוי הוא מקצוע החינוך ההוראה הנחשב לאחד המקצועות המתגלמים ביותר מבחינת התפתחות אישית, וזאת בשל היכולת של מורים ומחנכים לתרום לחינוך דור העתיד של ישראל באמצעות כלים אותם רוכשים במסגרת הלימודים. למעשה, לימודי חינוך והוראה הם לימודים מרתקים המאפשרים לסטודנטים וסטודנטיות לפתוח צוהר ולהתמקצע במקצוע בעל חשיבות עצומה לדור העתיד של החינוך בישראל. אם אתם חשים כי זה הזמן לבצע שינוי וליצור בעבורכם אופק קריירה בעל משמעות, הרשמה ללימודים במוסד אקדמי מוכר הוא המפתח לטובת השתלבות במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית.

מה לומדים במסגרת לימודי חינוך והוראה?

תואר ראשון בלימודי חינוך והוראה מקנה לסטודנטים וסטודנטיות כלים מקצועיים לטובת השתלבות במערכת החינוך. הלימודים מתמקדים לא רק בהיבט של הכשרה אלא גם תפיסה כוללת לגבי תפקיד המחנך והיכולת שלו לפתח את התודעה של התלמידים, לטובת חברה מתוקנת וטובה יותר. בהתאם לכך, מדובר בתואר הנושק למגוון רחב של תחומים הכוללים את העבודה הפרקטית, ממשק עם הורים וקולגות לצד למידה אודות פיתוח מערכת יחסים עם התלמידים וכן התמחות בשלל נושאים: ייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד, ניהול מערכות חינוך, הוראה מתקנת, טכנולוגיה בחינוך הכשרת מורים ועוד. נושאי הלימוד אותם לומדים במסגרת התואר הראשון (כאשר לאחר מכן ניתן להמשיך לתארים מתקדמים) הם רחבים ואף עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, מתוך הבנה כי תפקידם של מורי העתיד הוא לא רק לחנך אלא גם לפתח ולעודד קשרים חברתיים וכן פיתוח כישורי הוראה מתקדמים התואמים את המאה ה 21 ואת הסביבה הטכנולוגית בה פועלת מערכת החינוך.

לימודי חינוך והוראה: תרומה לעתיד החינוך בישראל מתחילה באקדמיה

מהם התנאים לקבלה?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ברוב מוסדות הלימוד הוא ציון 550 בפסיכומטרי וכן תעודת בגרות מלאה עם ממוצע הנע בין 80-90. שימו לב כי תנאי המקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד כאשר חלק מהמוסדות להשכלה גבוהה דורשים במסגרת תנאי הקבלה גם מעבר בחינה בקורס אנגלית.

לסיכום, לימודי חינוך והוראה מעניקים לכם את המיומנות והכלים לטובת השתלבות במערכת החינוך כאן בישראל. אם בוערת בכם התשוקה לחולל שינוי, להשפיע וליצור חוויה חיובית אצל דור העתיד, אין ספק כי האקדמיה מהווה את שער הכניסה לעבר קריירה המגלמת בחובה לא רק אפשרות להשתכר ולעבוד אלא גם להשפיע וליצור שינוי שמעטים יכולים לומר כי הם עשו. בנוסף, אם עברתם חוויה שלילית במסגרת הלימודים ואתם רוצים ליצור חוויה מתקנת, מקצוע ההוראה הוא מקצוע מתגמל שמציע שפע של אפשרויות קידום במערכת החינוך ומחוצה לה, כחלק מתהליך ההכשרה המאפשר להנחיל את הערכים שלכם בתחומים רבים בתוך ענף החינוך.

נגישות