מערכת סולארית ביתית: איך זה עובד – ולמה אתם צריכים את זה על הגג שלכם?

שוקלים להתקין מערכת סולארית ביתית? במאמר הבא נסביר מה זה מערכת סולארית ולמה כדאי לכם להתקין אותה על הגג שלכם.

מערכת סולארית – מה זה בכלל?

מערכת סולארית היא מערכת חשמלית שמנצלת את אנרגיית השמש על מנת להפיק חשמל. המערכת הזו מורכבת משני רכיבים עיקריים, פאנלים סולאריים וממיר מתח. הפאנלים הסולאריים מותקנים על הגג והם למעשה משמשים בתור קולטי שמש גדולים. הם קולטים את האנרגיה של השמש ולמעשה אוגרים אותה כדי שהמערכת תוכל לבצע בה שימוש. תפקידו של ממיר המתח, אחד הרכיבים החשובים במערכת, הוא למעשה להמיר את האנרגיה החשמלית הזו לכזו שתוכלו להשתמש בה בבית הלכה למעשה. בתוך כך, מדובר במערכת המספקת פתרון טכנולוגי ויעיל לטווח ארוך, כזו שיש לה מגוון רחב של יתרונות, שעליהם נדבר בהמשך.

למה כדאי לכם להתקין מערכת סולארית בבית?

חיסכון אדיר בכסף

כשאתם מתקינים מערכת סולארית בבית אתם הופכים למעשה ליצרני חשמל של ממש. במערכת הסולארית יש רכיב שנקרא מונה חשמל, שתפקידו למדוד את כמות החשמל שאתם מייצרים במשך החודש. המונה הזה מחובר בצורה אוטומטית למערכות של חברת החשמל ובתוך כך, היא מזכה אתכם בגין כמות החשמל שייצרתם. חברת החשמל למעשה מחשבת את ההפרש שבין הצריכה השוטפת שלכם לכמות החשמל שאתם מייצרים וזה מאפשר לכם להרוויח לא מעט.

 

 

תשואות נאות

אנחנו מודעים לעובדה שהתקנת מערכת סולארית היא לא זולה בכלל. עם זאת, אם תסתכלו על התמונה בכללותה תוכלו להבין שאת ההשקעה אתם תחזירו מהר מאד ואף תראו תשואות מאד יפות ממנה. זו בדיוק הסיבה שבגינה המערכת הזו הופכת ליותר ויותר מבוקשת עם השנים, הלקוחות מבינים את הפוטנציאל הל שמערכת ומבקשים להתקין אותה על הגג.

אנרגיה ירוקה

אולי אתם לא יודעים, אך הפקת חשמל באמצעות פחם לא נחשבת לירוקה וידידותית לסביבה במיוחד. כשאתם מתקינים מערכת סולארית ביתית אתם למעשה הופכים ליצרני חשמל באנרגיה ירוקה, כל החשמל שאתם מייצרים מופק באמצעות אנרגיית השמש הטבעית ובכך אתם לוקחים חלק בפרויקט גדול יותר שמהותו שמירה על הסביבה ועל כדור הארץ שלנו.

כמה עולה להתקין מערכת סולארית ביתית?

עלות ההתקנה משתנה בהתאם למורכבות העבודה וכמובן לרכיבים שהמערכת כוללת. במידה ותנאי השטח לא נוחים במיוחד, המתקינים יצטרכו לעבוד שעות נוספות על מנת להציב את המערכת על הגג וזה כמובן יעלה לכם יותר. גם לסוג של הפאנל הסולארי יש השפעה ישירה על המחיר הסופי של ההתקנה של המערכת.

באופן כללי נוכל לומר שעלות התקנת מערכת סולארית ביתית מתחילה ב- 30,000 ₪ ואף יכולה להגיע לאזורים של 70,000 ₪. לאור העובדה שטווחי המחירים הם גדולים, אנחנו ממליצים לכם לקחת כמה הצעות מחיר ולהשוות בניהן.

על אילו גגות ניתן להתקין את המערכת?

ברוב המקרים, בישראל לפחות, המערכת הזו מותקנת על גבי גגות של בתי קרקע פרטיים. עם זאת, אין מניעה מלהתקין אותה על גבי גגות של בניינים משותפים, גגות של פרגולות, מחסנים, בנייני דירות ועוד. כל עוד ההתקנה מתבצעת תחת האישורים המתאימים ובאמצעות מתקינים אמינים ומקצועיים שיש להם לא מעט ניסיון בתחום, אתם בהחלט יכולים להיות רגועים.

לסיכום, במאמר זה למדנו מה זה מערכת סולארית ביתית, מה היתרונות שלה, למה כדאי לכם להתקין אותה בבית שלכם ועל אילו גגות ניתן לבצע זאת. אין ספק שבזכות היתרונות של המערכת הזו אנחנו ממליצים לכם לעבור למערכת סולארית גם בבית שלכם.

נגישות