מה כדאי לשתות בבוקר במקום הקפה? הטרדנים האחרונים בעולם הבריאות

המודעות לאורח חיים בריא ומאוזן הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים של רבים מאיתנו, גם בהיבט של פעולות יומיומיות כמו למשל שתייה של קפה. מעל ל-70% מהאוכלוסייה מתקשים להתעורר בבוקר, כאשר לתופעה הזו יש גם שם – Sleep Inertia. המחשבה הראשונית היא שכדי להתעורר במהירות ולתפקד בשעתיים הראשונות של היום נדרש לשתות קפה היא מוטעית, וזאת בשל העובדה כי לאחר הקימה מהמיטה הורמון המתח והאנרגיה פועל בשיא כוחו ועל כן הקפאין חוסם את הורמון אנדוסין האחראי בין היתר על תחושת הרוגע. בעידן שבו המתח והחרדה הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת החיים, אין זה פלא כי יותר ויותר  מבוגרים מדווחים על תחושה של חרדה. בנוסף, אנשים שסובלים מרגישות לקפאין עלולים לסבול מעצבנות יתר כמו גם נדודי שינה, שלשולים ודופק מואץ. החדשות הטובות הן שהטרנדים האחרונים בעולם הבריאות מאפשרים להימנע מאותן תופעות ואף להוביל לעוררות גבוהה, ללא צורך במנת קפאין על הבוקר. מכאן נשאלת השאלה  – מה עדיף לשתות על הבוקר במקום הקפה? אנחנו כאן עם התשובות:

עשב חיטה

עשב חיטה הוא למעשה שם כולל למגוון גדול מאוד של עשבים הנפוצים באזור ארה"ב וכן מערב ארה"ב, אולם לאור הביקוש הגבוה החלו גם כאן בישראל לגדל את העשבים ולייצא אותם. לשתייה של עשב חיטה על הבוקר יש יתרונות בריאותיים עצומים – החל משיפור של מערכת העיכול ועד להפחתה של עייפות, בעקבות הריכוז הגבוה של כלורופיל המצוי בעשב החיטה המשפיע גם על רמות הריכוז ובהתאם לכך יוצר עוררות מוגברות. זאת ועוד, עשב חיטה מסייע לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף בשל כמות גבוהה של חומצות אמינו, אשלגן, סידן ומגנזיום אשר נמצאו בשורה של מחקרים כבעלי השפעה דרמטית על המערכת החיסונית וחוזקה. על כן, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורם ליצור שגרת בוקר מרעננת אך גם בעלת אפקט בריאותי מצוין, בזכות היתרונות הבריאותיים של עשב חיטה.

תה

רבים אינם יודעים, אך תה הוא משקה המכיל ריכוז גבוה של קפאין, בייחוד כאשר מדובר בחליטות. אחד מהטרנדים החמים של עולם הבריאות הוא שתייה של תה ממש על הבוקר, וזאת בשל ההשפעות המעוררות שלו אבל גם המרגיעות. בהקשר זה, אולי תרצו להאזין לפודקאסט מעניין על טקסי שתיית תה ברחבי העולם שיכולים לא רק להוסיף לידע שלכם אלא גם ליצור שגרת בוקר רגועה, בריאה ובעלת אפקט מעורר – ללא צורך בקפאין.

מה כדאי לשתות בבוקר במקום הקפה? הטרדנים האחרונים בעולם הבריאות

חומץ תפוחים

מזה מאות שנים משמש חומץ  תפוחים כתרופה טבעית לשיכוך של דלקות, כאבים וגם לטובת הגברת עוררות. ערבוב של כף חומץ תפוחים ביחד עם מים חמים ומעט דבש יכול לחולל הבדל אדיר ביכולת שלכם לפתוח את הבוקר בצורה בריאה אך גם בעלת אפקט מצוין מבחינה בריאותית, וזאת בשל היותו משקה מעורר כמו גם כזה שמחדד את החשיבה.

מים עם לימון

כוס מים קרים מיד לאחר שאתם מתעוררים תסייע לכם להתעורר מהר, בייחוד לאור תחושה של יובש בפה לאחר השינה. מומלץ להוסיף לכוס המים שלכם גם מיץ לימון סחוט טרי מאחר ובמיץ לימון יש ריכוז גבוה של רמות נוגדי מצון המעוררים את המחשבה ואף תורמים לבריאות של עור הפנים.

לסיכום

ישנם לא מעט תחליפי קפה שיכולים ליצור את אותו אפקט של עוררות ואף יותר מכך. זה הזמן לפתוח את הבוקר שלכם בצורה שונה שתאפשר לכם לא רק להיות מרוכזים אלא גם בעלי אנרגיה גבוהה – לעוד יום חדש.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

נגישות