מתלבשים בטוח – איך כדאי להתלבש בזמן נהיגה?

בין אם אתם נהגים חדשים או נהגים ותיקים, ללבוש שלכם יש השפעה ישירה על היכולת לשמור על שליטה ואף להפחית את הסיכוי למעורבות בתאונה. למעשה, כדאי ואף רצוי להכין את הלוק שלכם עוד לפני שאתם נכנסים לאוטו, וזאת מתוך מטרה לאפשר נוחות מקסימלית  וכן שליטה מלאה שתאפשר לכם להתמודד גם עם הפתעות בזמן נהיגה, כמו למשל עצירה פתאומית. בשביל לסייע לכם להרכיב את המלתחה המושלמת לנהיגה, בחרנו להציג את כל הטיפים שאתם צריכים לדעת רגע לפני שאתם עולים על ההגה.

בגדים קלים

ההעדפה היא ללבוש בגדים דקים שאינם יוצרים רווח בין החגורה לבין הגוף. למעשה, נהגים רבים מתלבטים האם כדאי לנהוג או לנסוע עם מעיל? והתשובה היא לא, מאחר ומעיל עבה יוצר מרחק בין הגוף לבין החגורה ובהתאם לכך נוצר אוויר שיכול להשפיע באופן משמעותי על חוזק המתיחה של החגורה. העדיפו להסיר את המעיל עוד לפני הכניסה לרכב ולהעדיף ללבוש לבוש דק ככל האפשר. במידה ומדובר במזג אוויר קר, אפשר בהחלט להפעיל את החימום, אולם חשוב לוודא כי החלונות פתוחים מאחר והחימום עשוי להגביר את תחושת העייפות.

נעליים שטוחות

העדיפו תמיד לנעול נעליים שטוחות ולא נעל עם עקב, מאחר והיכולת שלכם לבצע בלימת חירום או להתמודד עם תנאי שטח מורכבים היא מוגבלת למדי כאשר נועלים נעל עם עקב. בתקופת החורף רצוי לנעול מגף איכותי ללא הגבהה, כאשר שימו לב כי אתם בוחרים במגף העשוי מחומרי גלם משובחים שיאפשרו לכם כנהגים לא רק לנהוג בבטיחות אלא גם בסטייל.

 

 

נעליים סגורות

בהמשך לסעיף הקודם, רצוי לבחור בנעל סגורה מאשר נעל פתוחה כמו כפכף מאחר והיא עלולה לזוז בזמן הנהיגה ובהתאם לכך להקשות עליכם לנהוג באופן בטוח. העדפה של נעליים סגורות היא חיונית במקרים של נסיעת שטח ובוודאי כאשר  מדובר בנסיעה ארוכה, ועל כן מומלץ להשאיר בתוך האוטו זוג נוסף של נעליים כך שתוכלו לבצע החלפה בקלות מסנדל או כפכף לנעל שהיא סגורה ויושבת בצורה נכונה על כף הרגל.

 משקפי שמש

הסיטואציה שאתם נוהגים ולפתע מרגישים סנוור חזק שמקשה על תנאי הראייה היא סיטואציה שרבים מהנהגים מכירים. על מנת להימנע מכך, מומלץ לבצע רכישה של משקפי שמש ממותג מוכר. כאן תוכלו לקבל טיפים מצוינים לבחירה של משקפי שמש, כאשר מומלץ להשאיר את המשקף ברכב כך שהוא יהיה זמין בעבורכם בכל עת, בייחוד בימי הקיץ הלוהטים.

בדים נושמים

העדיפו להשקיע את הכסף שלכם ברכישה של ביגוד איכותי מבדים נושמים כמו למשל בד כותנה. הסיבה לכך נובעת מתחושה של גרד או חוסר נוחות כתוצאה מבגד שאינו מספיק איכותי, ועל כן כאשר מתלבשים לקראת נהיגה בדקו את המגע של הבד על העור ובכך תוכלו להבטיח כי הנסיעה תעבור בצורה חלקה, וללא צורך בהחלפה של בגדים או בתחושה של חוסר נוחות.

לסיכום

ללבוש שלכם יש השפעה על היכולת לנהוג בבטיחות. בשביל להימנע ממצבים של אי נעימות בעקבות בגדים שאינם נוחים מספיק או מצב שבו חגורת הביטוח לא מחזיקה את הגוף בצורה נכונה, בעקבות אוויר שנכנס. הקפדה על כללי הלבוש היא חיונית הן בעבורכם אבל גם בעבור הנוסעים שאיתכם. לכן, זה הזמן לעבור שוב על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של נהיגה בטוחה שתוביל גם להפחתה משמעותית בסיכוי לתאונות, בעקבות נוחות מקסימלית ושימת דגש על התאמה של הלבוש לתוואי הדרך.

נגישות