מרצפים את הבית החדש: כל מה שצריך לדעת על ריצוף

החיפוי המשמעותי ביותר בתהליך של עיצוב ושדרוג הבית כולל התקנה של ריצוף חדש. למעשה, בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים מחליטים להשקיע סכומי כסף גבוהים בעבור ריצוף, וזאת כחלק מהבנה כי מדובר באלמנט בלתי נפרד מתהליך העיצוב אך גם בעל חשיבות מבחינה פרקטית. בעזרת ריצוף נכון אפשר להוביל ליצירה של חלל מעוצב המותאם בדיוק לטעמכם האישי, אולם בעקבות בלבול רב בתחום כמו גם חוסר ידע רבים מבצעים בתהליך הבחירה וההתקנה טעויות שעלולות לעלות ביוקר בהמשך. כיצד תוכלו להימנע מכך ולעצב את הבית מחדש באמצעות ריצוף איכותי? להלן כל הפרטים.

ריצוף הבית – כך תעשו זאת בצורה נכונה

הריצוף אותו אתם בוחרים לכלל חלל בבית יקבע את האווירה, כאשר האפשרויות לריצוף הן כמעט אינסופיות – ניתן לרצף באמצעות חומרים קלים כמו למשל פרקט או לבחור דווקא בריצוף יוקרתי בדמות גרניט פורצלן. על מנת לבצע את התהליך בצורה נכונה ועם מינימום של טעויות, חשוב לאתר כבר בשלב הראשוני רצפים שמתמחים בתחום, וזאת מתוך מטרה לקבל ליווי מקצועי לכל אורך התהליך. כיום ניתן לבצע את האיתור באופן קל ופשוט וזאת דרך כניסה לאתר שיפוצים פלוס אשר מרכז את כלל הרצפים המובילים בארץ, כולל חוות דעת אמיתיות וכן יכולת לבחון את רמת הזמינות של הרצף לטובת ביצוע הפרויקט.

 

 

רצף מקצועי ידע לספק לכם לא רק את היכולת לבצע את הפעולה של התקנת הריצוף אלא גם בחינה של חומרי גלם, התאמה למסגרת התקציב וכן בנייה של לוחות זמנים אשר תאפשר להשלים את ביצוע הפרויקט בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו מראש. התקנה כזו צריכה להתבצע באופן מקצועי ועם שימת דגש על איכות בתהליך הגימור, מתוך מטרה להימנע ממצב שבו תצטרכו להחליף את הריצוף הקיים בעקבות סדקים שנוצרו בעקבות התקנה לא נכונה – בייחוד בחדרי האמבטיה.

כיצד לבחור ריצוף?

מאחר ומדובר בהחלטה שתקבע את האופי של החדר כמו גם את האווירה, מומלץ לבנות מראש לוח השראה המורכב מחדרים או בתים שכוללים ריצוף אשר תואם את הטעם האישי שלכם. בנוסף, קביעת חומר הגלם נקבע בהתאם לעיצוב שעליו החלטתם – אם החלטתם למשל לעצב את הבית בסגנון כפרי, העדיפו לבחור בריצוף מחומר גלם טבעי כמו למשל פרקט עץ אשר מכניסי המון חמימות לחדר ולמעשה מתכתב עם העיצוב הכללי. במידה ומדובר בעיצוב בסגנון מודרני, גרניט פורצלן המורכבת מהצבעים שחור ולבן יכולה להקפיץ את הנראות ובכך להוביל ליצירה של חלל מעוצב.

אלמנטים חשובים שבהם יש להתחשב הם כמובן התקציב שלכם, האופי של החדר, האווירה אותה אתם רוצים ליצור וכן סוג השימוש – אם מדובר למשל בחדר רחצה, הריצוף יהיה שונה מאשר חדרים אחרים מאחר ומדובר בחדר עם רמות גבוהות מאוד של לחות ועל כן לבחירה של ריצוף יש השפעה לא רק על הנראות אלא גם על אופן השימוש.

לסיכום

איתור של רצף המתמחה בתחום היא חיונית לטובת בחירה נכונה בריצוף אך גם ביצוע התקנה בהתאם לסדר פעולות המתבצע על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. בכך, תוכלו לא רק לשדרג את הבית אלא גם לנצל את הריצוף החדש לטובת יצירה של אווירה נעימה ומרגיעה שמשתלבת בצורה מושלמת עם הטעם האישי שלכם. הקפידו לבצע חקר שוק מקיף לטובת בחירה של רצף מומחה ואל תחששו לשאול שאלות, כל זאת מתוך מטרה ליצור קשר עם איש מקצוע מיומן שידע להוציא לפועל את התוכניות שלכם לטובת ריצוף הבית.

נגישות