חדרי מלח: אתם צריכים לנסות את זה לפחות פעם אחת!

שהייה בחדר מלח הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרנדים החמים של עולם הרפואה האלטרנטיבי, לא מעט בזכות מודעות הולכת וגוברת לסגולות הבריאותיות כמו גם הנפשיות המקושרות באופן ישיר לחשיפה ממושכת למלח. למעשה, הטרנד הזה הוא לא טרנד חדש ובמזרח אירופה קיימים מזה עשרות שנים חדרי מלח שיכולים להכיל מספר גדול של משתתפים, כחלק מהביקוש ההולך וגובר מצד מבוגרים כמו גם בני נוער וילדים אשר מאובחנים עם בעיות בריאותיות כמו למשל אסטמה, דלקות כרוניות ועוד. בנוסף, הטיפול בחדר מלח מתבצע מזה שנים רבות במדינות מזרח אירופה אך השורשים של הטיפול נעוצים עוד מלפני כ 2,500 שנה, כאשר לוחמים אינדיאנים נשלחו למכרות מלח לטובת חיזוק הגוף והנפש. תצפיות שנעשו באותן שנים ועד היום גילו תוצאות מדהימות כתוצאה מהשהייה בחדר, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להצטרף וליצור בעבורם כמו גם בעבור בני המשפחה חוויה בלתי נשכחת. מהו חדר מלח וכיצד הוא הפך לחלק בלתי נפרד מחייהם של מיליונים ברחבי העולם וגם כאן בישראל? להלן כל הפרטים.

חדר מלח – כל מה שצריך לדעת

חדר מלח הוא למעשה חדר אשר מדמה מערכת מלח שנמצאת מתחת לאדמה. החדר עצמו עשוי כולו מגבישי מלח שמתפזרים באוויר, כאשר בכל זמן השהות בחדר מוזרמים לאוויר חלקיקים של מלח יבש שנמצאו בשורה של מחקרים כיעילים לטובת התמודדות עם בעיות בריאותיות במערכת הנשימה, כמו ברונכיטיס, אסטמה ושפעת. השהייה בחדר מלח התחילה עוד במאה הקודמת כאשר נמצא כי העוסקים בתחום של כריית מלח חולים פחות במחלות בדרכי הנשימה, לא מעט בזכות החשיפה המתמדת לנתרן כלוריד הידוע כמסייע לחיזוק של המערכת החיסונית. חדר מלח מהווה תהליך אלטרנטיבי להקלה על דרכי הנשימה אך גם הוא מסייע בעבור מעשנים להתמודד עם הצטברות של ליחה וכן חסימה של דרכי הנשימה בעקבות העישון, ועל כן הביקור בחדר יכול לסייע לטובת התמודדות עם בעיות בריאותיות, נזקי עישון וכן דלקות ומחלות כרוניות בקרב ילדים, בני נוער, מבוגרים ובני הגיל השלישי. פתרון מעולם הרפואה האלטרנטיבית בדמות חדר מלח הפך לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, ועדות לכך ניתן למצוא בפתיחה של חדרים בפריסה ארצית ועם שימת דגש על יצירה של מרחב מרגיע ונעים שבו ניתן לקרוא, להאזין למוזיקה או לשוחח עם אנשים אחרים ששוהים ביחד איתכם בחדר. זמן השהייה הוא כחצי שעה עד שעה, כאשר רבים מחליטים לשוב לחדר בעקבות ההשפעות החיוביות לא רק על הגוף אלא גם על הנפש.

חדרי מלח: אתם צריכים לנסות את זה לפחות פעם אחת!

האם חדר מלח מתאים לכולם?

התשובה היא בהחלט כן! אם גם אתם שמעתם על חדרי מלח כאן בישראל, אתם לא לבד. יותר ויותר ישראלים הבינו כי עולם הרפואה האלטרנטיבית מציע מגוון רחב של טיפולים ייעודים לטובת חיזוק המערכת החיסונית וכן התמודדות עם דלקות ובעיות במערכת הנשימה. אם גם אתם סובלים מבעיות בריאותיות ומחפשים שיטות אלטרנטיביות, אתם חייבים לנסות לפחות פעם אחת חדר מלח.

לסיכום

חדרי מלח בנויים בצורה אסתטית ונעימה לעין וזאת בזכות שילוב של גבישי מלח ביחד עם ספות וכורסאות שמדמות בצורה מושלמת את השהייה במכרות מלח. ניתן להגיע לחדר מלח עם אוזניות ולהאזין למוזיקה או פודקסט או לקרוא ספר, כל זאת לטובת חשיפה ממושכת למלחים טבעיים שמיובאים ממזרח אירופה ויוצרים מערך בעל פוטנציאל אדיר להתמודדות עם בעיות בריאותיות, לחצים נפשיים וכן חיזוק המערכת החיסונית בעקבות חשיפה ושאיפה של מלחים טבעיים.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות