שליחות משפטית: מי צריך את השירות – ומתי?

כיום תחום השליחות נהיה מאוד שכיח, מסודר ומקצועי, כאשר בין היתר הוא יודע להעניק שירותים משודרגים, וכזה הוא שירות שליחות משפטית. מדובר בשירות שהוא תוצר של צורך. באמצעותו ניתן לשלוח מסמכים חשובים לעורכי דין, לסגור חוזה מורכב מתחום הנדל"ן, לשלוח כתב תביעה ללא דיחוי, להשיג אישור בדיקות מעבדה במהירות האפשרית וכדומה. מכאן כפי שניתן לראות, מדובר בשירות מקיף ומגוון, אך גם בשירות שתמיד שומר על שלושה ערכים זהים: מקצועיות, אמינות ועמידה בזמנים.

עומדים בלוחות זמנים מאתגרים

בכול הנוגע לשילוב שבין זמנים לשליחות משפטית, יש להבין שהרבה פעמים עומדים מול צרכים שדורשים מענה מידי – מענה מעכשיו לעכשיו. מכאן שבין אם אתם עורכי דין, אנשי מעבדה, עובדים בתחום הנדל"ן, רואי חשבון, עובדים ברשות העירונית וכדומה, בהחלט טוב להכיר שירות ייעודי שנוגע הן לפתיחת תיקים משפטיים והן למסירת מסמכים רגישים וחשובים, וזאת באופן מידי שאינו סובל דיחוי

מתי אין להסתפק בשליחות רגילה?

באופן כללי כל מי שמלאו לו 18 רשאי לבצע מסירה משפטית, כמובן כל עוד הוא מסוגל למלא טופס אישור מסירה. עם זאת, לא כל אדם מעל לגיל 18 יודע לבצע מסירה תקנית, אמינה ויעילה. לצורך הדוגמה נציין שדי בהעברת המשלוח ליעד מוטעה, כדי להוביל לביטול עסקה ואף לביטול תביעה. עובדה זו מובילה רבים להבדיל בין שירות שצריך לבצע באמצעות ספק מקצועי לבין שירות שניתן לבצע ע"י שליח רגיל, ואף באופן עצמאי. כך למשל כאשר מדובר במסירת הודעה שנוגעת לפינוי עקב הוצאה לפועל, בהחלט יש צורך בשליחות משפטית מקצועית.

כשמדובר בשליחות משפטית אין מקום לטעויות

רבים מבקשים להבין למה ניתן לצפות משליחות משפטית מקצועית, או יותר נכון מה מבדיל בין שליחות משפטית לשליחות רגילה. ובכן ראשית נציין שכאשר מדובר בשליחות משפטית, פשוט אין מקום לטעויות. בין היתר זה אומר שחשוב לקבל את חתימת המקבל, ואף חשוב לתעד את מעמד השליחה. כמו כן, יש לדעת כיצד לוודא שזהות הנמען נכונה והרבה פעמים יש צורך לבצע את השליחות באופן מידי. אי לכך תרחיש המסירה עובד כך: השליחים המקצועיים שבקיאים ומנוסים בתחום מגיעים עד אליכם, אוספים את המסמך או את החבילה שעומדת על הפרק, מבקשים פרטים משלימים שנוגעים למעמד המסירה, ויוצאים במידי לדרך לבצע את המטלה, וזאת לצד תיעוד ועדכון מסודר.

שליחות משפטית: מי צריך את השירות - ומתי?

נוחות לצד מקצועיות

מכאן שאם מחפשים שליחות שכרוכה באפס טעויות ועיכובים, אם מחפשים שליחות שתגיע לנמען הנכון, אם מבקשים לוודא מה עלה בגורל של השליחות, או אם מבקשים מענה מידי כיוון שאין זמן לעיכובים מיותרים, טוב לדעת שקיים שירות ייעודי. כל זאת מבלי שאתם תאלצו לאתר את הנמען, מבלי שאתם תאלצו להשתרך בפקקים ומבלי שאתם תיאלצו להתמודד עם מעמד המסירה שלא תמיד נעים.

התמודדות עם מצבים מורכבים

לא פעם שליחות משפטית כרוכה בהגשת כתב בין דין, או בהגשת זימון עד. במקרים שכאלו הנמען שמזהה את הסיטואציה עשוי לנסות להימנע מקבלת המשלוח, פעולה שעשויה להערים לא מעט קשיים. עם זאת, כאשר נעזרים בשירותי שליחות משפטית, זוכים להעביר את המשימה המורכבת לאנשי מקצוע שמנוסים בכך. השליחים המשפטיים כבר יודעים למה לצפות, כך שהם נעזרים בשורה של תכסיסים שמאפשרים להשלים את המשימה על הצד הטוב ביותר. מכאן שבין אם אתם עורכי דין או אנשים פרטיים, טוב לדעת שקיים מענה אידאלי. לבסוף נחדד שהשירות פועל גם באופן הפוך, כלומר באמצעות שליחות משפטית ניתן להזמין שירותי איסוף מסמכים, כך ששוב מדובר בסיוע מהותי. מה עוד? ראוי לציין שבין אם זקוקים להיעזר בשירות בתדירות גבוהה, ובין אם מדובר בצורך חד פעמי, תמיד טוב להכיר חברה מקצועית ומנוסה שפועלת בתחום.

 

נגישות