הדרך למקורות מימון עבור עמותות עוברת בחברת אטלס

מימון עבור עמותות

אם אתם עומדים בראש עמותה ללא מטרות רווח או אחראים על גיוס הכספים והמשאבים לעמותה מהסוג הזה, אנחנו כנראה לא צריכים לספר לכם עד כמה מדובר בעבודה מורכבת ועד כמה שזה יכול להיות לא פשוט לפעמים. מנין נובע הקושי אתם שואלים? ובכן, מדי שנה בישראל נפתחות עשרות עמותות חדשות ומספרן כבר עומד על כמה אלפים. מקורות המימון השונים לעומת זאת הם מוגבלים הרבה יותר. וממה כמו כל שירות או מוצר עם אופי כזה של היצע וביקוש, זה בהחלט מעלה קושי אצל העמותות. בדיוק בגלל זה אנחנו רוצים לספר לכם על חברה נפלאה בשם אטלס שתוכל מהיום לדאוג לכם לנושא החשוב הזה ולכוון אתכם למקורות מימון טובים ויציבים. קדימה, בואו נתחיל.

אודות אטלס

אז עוד לפני שננסה להבין איך מוצאים מקורות מימון בעזרת אטלס, צריך להבין לפחות באופן כללי מהו המיזם המיוחד הזה. אטלס הוקמה על ידי הרב בן שושן אחרי שנים ארוכות של פעילות ועשייה חברתית. מתוך כך זיהה אור את הצורך בכלים טכנולוגיים יעילים שיקלו על המשימה של גיוס משאבים ובפרט לאיתור וסינון איכותי של מקורות מימון פוטנציאלים.

צוות אטלס מורכב מיזמים, מומחי גיוס ומשאבי תוכן, אנשי פיתוח ומחקר, מנהלים בכירים בארגונים במגזר השלישי לשעבר ופעילים חברתיים – לכולם ניסיון עשיר בעולם העמותות וגיוס המשאבים. ומה בדיוק הם מציעים? בואו ננסה להבין.

איך יכולה עמותת אטלס לעזור?

ובכן, היא מציעה מגוון פתרונות, אך ראוי לדבר על שני האפיקים המרכזיים שהיא מציעה לעמותות ומנהלי גיוס משאבים:

אטלס Fundbase

גיוס משאבים זו משימה מורכבת, יש שיאמרו סיזיפית ומתסכלת לעיתים. כל מי שעוסק בזה מכיר את ההתמודדות הקבועה עם דחייה, את החיפושים הארוכים שלא מעלים אף תוצאה ואת תחושת האחריות הכבדה על הכתפיים. הפלטפורמה הייחודית הזו, פרי פיתוחה של אטלס, פותרת את הבעיה בצורה מצוינת ומאפשרת:

  • חשיפה לפרופילים עדכניים של קרנות התורמות לישראל מרחבי העולם.
  • מידע אודות קולות קוראים, מכרזים ותמיכות ממשלתיות במגוון תחומים.
  • פרופילים עדכניים של עסקים התורמים לקהילה.
  • סוכן חכם המאתר עבורכם הזדמנויות תמיכה לפי תחומי עניין ואופי הארגון.
  • תמיכה מקצועית של מפתחי משאבים ומידענים.

הפלטפורמה המצוינת הזו פשוט מקלה את העבודה באופן משמעותי. היא מאפשרת לכל עמותה להגיע אך ורק למקורות המימון הרלוונטיים לה, להגיש בקשה במהירות ובאופן ישיר ולעקוב בצורה נוחה וחכמה אחרי כל הבקשות.

אטלס getgrants

דרך נוספת לגיוס משאבים היא קבלת תמיכה ממשרדי הממשלה שמעניקים מדי שנה קרוב ל-50 מיליארד שקלים לעמותות ורשויות. הפלטפורמה השנייה שפיתחה אטלס נקראת getgrants והיא מאפשרת איתור, חיפוש ומיון קולות קוראים ומקורות מימון מותאמים לרשויות. בנוסף היא מספקת כלים לניתוח עמוק של כל קול קורא בהתאמה למאפייני הרשות. היא מציגה דשבורד ניהול ממשק משימות ומערכת התראות עם עדכונים אישיים ובקיצור – עושה לנו חיים קלים בכל הקשור לגיוס משאבים ממשרדי הממשלה.

וזה עוד לא הכול

אלו היו שתי הפלטפורמות העיקריות שחשוב לדבר עליהן, אך צריך להבין שזה ממש לא הכול. הצוות של אטלס מכשיר ומלווה מדי שנה מאות עובדים במגזר השלישי, מייעץ לעמותות, בונה תוכניות עסקיות ותוכניות גיוס ובעצם דוחף קדימה כל עמותה ללא מטרות רווח. בשורה התחתונה – אם אתם מנהלים עמותה או אחראים על גיוס משאבים לעמותות, ואם אתם מרגישים שזה לא תמיד פשוט, פנו לצוות המומחים של אטלס שיעזרו לכם עם המשימה החשובה. בהצלחה!

נגישות