משפרים את ההרגשה והאווירה: המדריך המלא לבחירת צבעים לחדר השינה

חדר השינה הוא חדר מרכזי וחשוב מאוד בכל בית, וזאת בשל העובדה כי אנו שוהים כשליש מחיינו במיטה ולא פחות זמן בשהייה בחדר שצריך להיות חם, אינטימי ומרגיע. כידוע, לצבעים יש משמעות אדירה מבחינת האווירה ועל כן בשביל ליצור את האווירה הנכונה נדרש לחשוב על פלטת צבעים אשר תוכל להקרין לא רק חמימות ונועם אלא גם אווירה יוקרתית, ממש כמו בבית מלון. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי חדר שינה של מבוגרים הוא חדר שינה שונה במהות שלו מאשר חדר ילדים, ועל כן אם אתם מתכננים לשדרג את חדרי השינה בבית, להלן המדריך המלא לבחירת צבעים מוצלחת:

קבלת השראה

התוצאה הסופית תקבעה בדרך כלל על ידי צביעת חדר השינה בצבעים הנכונים. מאחר ופלטת הצבעים היא עצומה וכוללת מגוון גדול מאוד של גוונים – החל מגוונים כהים ועד בהירים, היכולת לקבל החלטה לגבי הצבע הנבחר היא החלטה קשה ומורכבת למדי. בשביל ליצור חדר שינה מעוצב המדבר באותה השפה, רצוי לשוטט ברשתות החברתיות כמו גם באפליקציות שיכולות לסייע מאוד לטובת קבלת החלטה על פלטת הצבעים הנבחרת. בנוסף, עיון במגזינים לעיצוב מהווה דרך מצוינת לעורר את הרוח היצירתית שלכם ובהתאם לכך לקבל החלטות הנוגעות לעיצוב של חדר שינה למבוגרים וכן חדר שינה לילדים.

שילוב חכם של צבעים

על מנת ליצור אווירה נעימה והרמונית בחדר השינה, שילוב חכם של צבעים הוא חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב. כאשר אנו מתכוונים לשילוב צבעים הכוונה היא לבחירה בצבע דומיננטי אחד, ואילו בקירות החשופים נקבע טון דומה לגוון הדומיננטי. כך לדוגמה, אם מדובר בחדר שינה למבוגרים, רצוי לבחור בצבע חם כמו חום, ובהתאם לכך לבחור בפלטת צבעים בהירה יותר כמו למשל צבע בז' המעניק אווירה נעימה והרמונית. כאשר אנו מתייחסים לחדר שינה לילדים, העדיפו לבחור צבעים בהירים שיכניסו חמימות לחדר אבל גם שובבות, מתוך הבנה כי חדר השינה של הילדים משמש גם ללמידה ומשחק.

 

גוונים בהירים לצד כהים

כפי שציינו בתחילת הסקירה, הגוונים של הצבע הם אלו אשר יקבעו את הטון והאווירה הכללית. לכן, ההמלצה שלנו היא לבחור דווקא בגוונים בהירים כמו למשל סגול, ורוד וירוק לצד צבע דומיננטי שיקפיץ את האווירה ובהתאם לכך יקבע את השפה אותה אתם רוצים ליצור כאשר אתם בוחרים צבעים. אל תחששו לצאת מהקופסה אבל היצמדו גם לטעם האישי שלכם, מאחר ואתם לא רוצים למצוא את עצמכם עם חדר שינה מעוצב – אך לא על פי טעמכם.

אל תחששו מטרנדים

בשנים האחרונות אפשר להבחין במגמה אשר במסגרתה הטרנדים של עולם האופנה מגיעים עד לחדר השינה, ועדות לכך ניתן למצוא ברשתות החברתיות אשר הפכו את עולם העיצוב הפנים לנגיש יותר מאי פעם. טרנדים באים וחולפים אבל הם יכולים בהחלט ליצור את האווירה אותה אתם רוצים ליצור בחדר השינה. הטרנדים החמים בתחום עיצוב חדרי שינה כוללים שימוש בגוונים בהירים בסגנון בוהו המבוסס על שימוש בצבעים בגוון חום-בז' לצד טקסטורה המתבצעת באמצעות חומרי גלם טבעיים לצד הסגנון המודרני המאופיין בקווים נקיים ושימוש בצבעים מונוכרומטיים. טרנדים יכולים בהחלט לסייע לכם לטובת יצירה של חדר שינה מעוצב לילדים כמו גם למבוגרים, כאשר מומלץ לקחת אלמנטים שונים מהטרנדים וליישם אותם אצלכם בבית, כחלק מיצירה של חדר שינה מעוצב המבוסס על צבעים טרנדיים אך גם קלאסיים.

לסיכום

בחירה של צבעים  לחדר השינה היא בחירה לא פשוטה ומאתגרת למדי. אולם, באמצעות לוח השראה המבוסס על השראה ברשתות ובמגזינים לצד יישום של טרנדים חמים תוכלו לבחור גוונים שישתלבו בצורה מושלמת עם האווירה אותה אתם רוצים ליצור – רומנטיות בחדר שינה למבוגרים ואילו שובבות ויצירתיות אצל הילדים.

נגישות