חלל קטן ומעוצב: איך נכון לעצב את חלל השירותים ואמבטיה?

אם עד לפני מספר שנים כמעט ולא הייתה התייחסות לעיצוב של חלל השירותים והאמבטיה, כיום רבים מבינים כי מדובר בחדר מרכזי שאותו ניתן ואף רצוי לשדרג באמצעות עיצוב מדויק המתכתב עם העיצוב הכללי של הבית. בניגוד לחדרים אחרים, בחדר השירותים והאמבטיה אפשר בהחלט לתת דרור ליצירתיות, וזאת מתוך מטרה להוביל לעיצוב טרנדי שיכניס שובבות וטרנדיות מנצחת. בשביל לסייע לכם לעצב את החדר באופן מדויק, בחרנו להציג את כל הטיפים שיסייעו לכם להגשים חלום – אצלכם בבית.

החלפה לכיור מעוצב

אלמנט שהוא גם דקורטיבי וגם פרקטי הוא כמובן הכיור. בחירת כיור אמבטיה צריכה להתבצע באמצעות תכנון מדויק הכולל מדידה של גודל החלל והתאמה של הכיור לקונספט העיצוב. נהוג לחלק את הכיורים למספר סוגים: כיור שקוע הנחשב לסטנדרטי ברוב חדרי האמבטיה, כיור שלא מחובר לקיר ולמעשה מונח על גבי הארון וכן כיור אקרילי שנחשב לאחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות. העדיפו להשקיע בכיור איכותי המבוסס על חומר גלם איכותי כמו למשל חרס או אבן קיסר, אולם צריך לקחת בחשבון כי העלות הכספית עשויה להיות גבוהה למדי ועל כן קבעו מראש את מסגרת התקציב והיצמדו אליה, מתוך מטרה להשקיע בכיור איכותי שישרת אתכם לאורך זמן.

ריצוף לאמבטיה

חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב כולל בחירה של ריצוף אשר צריך להיות עמיד במיוחד, וזאת בשל העובדה כי מדובר בחדר עם רמות לחות גבוהות. כאן תוכלו למצוא מדריך הכולל טיפים לבחירה של ריצוף לבית, כל זאת מתוך מטרה לקבל החלטה נכונה אשר תוביל ליצירה של חדר אמבטיה ושירותים מעוצב המשלב גם ריצוף איכותי שמקפיץ את המראה של החלל ואף יוצר עומק וכן משתלב עם העיצוב הכללי של הבית.

 

 

חיפוי קיר

חיפוי הקיר יכול לאפשר לכם לעצב את חדר האמבטיה והשירותים באופן קל ופשוט ואף להעלים פגמים שיש בקיר. העדיפו לבחור בחיפוי דומיננטי לקיר אחד בצבע בולט כמו למשל צהוב, ירוק או אפילו שחור, והתקינו את החיפוי באזור של האמבטיה. אם אתם מתקשים לבחור, הצצה במדריך הזה תאפשר לכם לפתוח אופקים ובהתאם לכך גם לבצע בחירה מדויקת באריחים אשר ישתלבו בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי ואף יהפכו את חדר האמבטיה והשירותים מחדר גנרי ומשעמם לחדר שממנו לא רוצים לצאת.

שילוב מראה

לשילוב של מראה בחדר השירותים והאמבטיה יש חשיבות, בייחוד מאחר ומדובר בחדר קטן. העדיפו לבחור במראה גדולה אשר תגרום לחדר להיראות גדול יותר מכפי שהוא נראה, כאשר בחירה של מראה צריכה להתבסס על הגודל של החדר כך שהיא תשלב בצורה מדויקת וכן עם שימת דגש על בחירה במסגרת נקייה, כל זאת מתוך מטרה לשילוב של המראה בצורה נכונה ומדויקת.

אקססוריז

אקססוריז בחדר הרחצה יכולים להקפיץ את המראה של החדר במינימום מאמץ ועם הוצאה כספית קטנה. שילוב של צמחייה מלאכותית לצד סולם עשוי עץ במבוק עליו ניתן להניח את המגבות ייתן את הטאץ' הסופי לחדר, כמו גם מגש עשוי עץ אותו מניחים על האמבטיה ביחד עם נר או כוסות יין לטובת יצירה של חדר אמבטיה שנראה כאילו נלקח ממגזין. העדיפו לבחור דווקא בקו מינימליסטי ולא עמוס מדי, מתוך מטרה לאבזר את החדר ולשדרג אותו באמצעות נקודות צבע.

לסיכום

עיצוב של חדר האמבטיה והשירותים הפך לקל ופשוט יותר מאי פעם, הן בשל היכולת לבצע רכישה של מגוון פריטים כמו למשל כיורים במחירים נגישים והן בשל שפע האפשרויות. שיטוט ברשתות החברתיות כמו גם במגזינים לעיצוב יחשוף אתכם לעולם חדש ומרתק, אותו תוכלו ליישם אצלכם בבית, ובכך להפוך את חדר האמבטיה לחדר טרנדי ומעוצב לעילא.

נגישות