המדריך המלא – איך בוחרים מצלמת אקסטרים?

אם אתם כבר מתכננים לקפוץ ממטוס בצניחה חופשית לתוך או לעשות טיפוס חופשי על הרים יפים, אל תשכחו לקחת מצלמה! בעצם, לא סתם מצלמה, אלא “מצלמת אקסטרים". מה זה אומר בכלל? מה מיוחד במצלמות אלה? וכיצד תבחרו מצלמה שמתאימה לכם? לפניכם מדריך קצר.

מצלמות אקסטרים – רקע והסבר

מצלמות אקסטרים, הן מצלמות שבנויות לעמידה משופרת בתנאי טיול או ספורט קיצוניים. כמו כן, הן בדרך כלל מתקדמות למדי, גם מבחינת היבטים שונים של יכולות הצילום. דוגמה ידועה למצלמות כאלה מספקות מצלמות GoPro, כגון מצלמת גופרו 10 הבולטת. זקוקים לחיבור מצלמה לקסדה? לצילום מתחת למים? זהו סוג הדברים, אשר מצלמות אקסטרים יודעות לעשות היטב. גם תודות ליכולותיהן המובנות וגם בסיוע מחברים ומארזים שונים.

המצלמה שמתאימה לכם

לפני הכול, חשוב לזכור שהמצלמה צריכה להתאים למטרות האישיות שלכם ושתוכל להתאים לכל האטרקציות הטיולים שתבחרו לעשות ולתעד. אם תבחרו בדגם מתקדם כגון GoPro HERO10, תמצאו שהוא מתאים כמעט בוודאות לתסריטי השימוש השונים של "ההרפתקן" הממוצע ויותר. אך יש לעתים דרישות מיוחדות וחשוב להבין מה מחפשים. להגדיר לעצמכם מראש, דרישות מבוקשות מהמוצר. חלק מתכונות מצלמות האקסטרים הן סטנדרטיות למדי. אחרות נמצאות רק בחלק מהמכשירים, כגון יכולת הקלטה או GPS מובנה. ישנם תמיד גם מבחר אביזרי עזר, שניתן להוסיף לשם הרחבת יכולות.

 

 

כיצד בוחרים?

אלה כמה נקודות מפתח מומלצות, כאשר ניגשים לבחירת מצלמת האקסטרים אשר תתאים לכם ביותר:

  • ממדים ומשקל – מדובר במכשיר אשר תישאו עליכם במשך זמן רב כנראה, לעתים באופן שמחובר לקסדה. כך שממדים ומשקל חשובים למדי.
  • עמידות – עמידות המכשיר היא נקודה קריטית. כאשר אתם משקיעים במוצר איכותי כזה, שאיננו זול, תרצו לדעת שהוא עמיד מאוד במצבים שבהם תשתמשו בו. כגון עמידות בזעזועים או בפני מים.
  • יכולות צילום והסרטה – בהתאם לאופי פעילותכם, יכולות שונות של צילום סטילס ושל הסרטה, עשויות להיות חשובות לכם יותר או פחות. למשל תכונות מבחינת זום, זווית צילום וצילום פאנורמי.
  • סוללה – אורך חיים מרבי של סוללת המכשיר חשוב מאוד. זאת, במיוחד מאחר שמדובר פעמים רבות בשימוש במצלמה בעומק השטח, יותר מאשר בטיולים רגילים.
  • אחסון – גם נפחי האחסון ויכולת הרחבת האחסון, עשויים להיות חשובים יותר לגבי מצלמות כאלה. מצלמה גופרו טובה שמחוברת לקסדה יכולה להפיק סרטון ארוך, ברזולוציה גבוהה.
  • אופן תפעול – מאחר שלא מדובר כאן על תפעול מצלמה רגיל, הוא לא תמיד יהיה בתנאים נוחים לגמרי. לעתים יידרש צילום מהיר, עם מינימום זמן להכנות. לכן אמצעי השליטה במצלמה משמעותיים מאוד. למשל צג מגע או שליטה מרחוק באמצעות חיבור אלחוטי.
  • מחיר – המחיר כמובן משמעותי גם הוא. אם אתם מוצאים מצלמה שמספקת את כל הדרישות שלכם, במחיר נמוך ביחס למצלמה מתחרה, מה מקור ההפרש במחירים? לעתים, הוא עשוי להיות החלשה של יכולות מסוימות על חשבון אחרות. כך שכדאי להתעמק היטב בפרטים. בסופו של דבר, השאלה היא מה חשוב לכם במיוחד ומכך נגזרת התשובה לשאלה, על מה תהיו מוכנים לשלם יותר?

לסיכום

אל תשחו עם תנינים בלי מצלמת אקסטרים! בעצם, בכל טיול מיוחד, כדאי לכם לקחת בחשבון את סוג המצלמות המיוחד הזה.

נגישות