עורך דין הוצאה לפועל: באילו מצבים כדאי לפנות אליו?

הוצאה לפועל אינו צמד מילים שאנשים רוצים שיופנה כנגדם. מדובר בגוף שמבקש לגבות חיובים, לרוב בסיטואציות לא פשוטות. מכאן שבין אם צרכים עזרה לגבות חובות ובין אם הופנה נגדכם פסק דין שמורה על הוצאה לפועל, בהחלט רצוי להכיר עורך דין שבקיא בתחום. עורך דין מקצועי יסייע להגן על סך האינטרסים – יציע "דרכי מילוט" ויגיש עזרה חשובה. אי לכך בין אם מבקשים לצאת כנגד פסיקה שנוגעת לעיקול מטלטלין, עיקול משכורת, עיקול מקרקעין, כינוס נכסים, עיכוב יציאה מהארץ, הגבלת חשבון בנק, צווי מאסר וכדומה, הגיעה העת לקבל סיוע מקצועי.

כל הסיבות להיעזר בעורך דין הוצאה לפועל

מתמודדים מול עסק שאינו משלם משכורת תקופה ממושכת או חוב משמעותי? יש לכם דייר שאינו משלם אך גם אינו מתפנה, מופנים כנגדכם עיקולים או נקלעתם למצב שמצריך ייעוץ בגין דיני הוצאה לפועל? עליכם למצוא עורך דין מומחה בתחום. עורך דין הוצאה לפועל יידע לסייע, למצוא פתרונות, להצביע על דרכים להגיע להסדרים, יוודא שהנזק הכלכלי יהיה כמה שיותר מינורי, ובאופן כללי יסייע להשיג כל שמגיע, גם אם הצד השני אינו משתף פעולה.

מבקשים דוגמה לחשיבות ייעוץ מקצועי?

מוזמנים להכיר מעט יותר לעומק מהו תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל. ובכן עורך דין הוצאה לפועל מסייע לטפל במגוון תיקים רלוונטיים שנפתחו נגדכם, כאשר הוא עשוי להסיר לא מעט מגבלות שנראות כעובדות גמורות. כך למשל הוא עשוי להסביר שלא ניתן להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ, אלא אם כן נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל ובמקביל התעלמתם ממנו. עובדה זו מובילה לחדד שאם מעורבים בסיטואציה רלוונטית, יש להשיג ליווי מקצועי במהירות האפשרית, וזאת כי ייעוץ ראשוני עשוי להכתיב לא מעט פעולות עתידיות – לעיתים עצה קטנה מובילה להבדל משמעותי.

 

 

חשוב לדעת!

כיוון שלא מעט אנשים וגופים מתחמקים משלל תשלומים, טוב לדעת שניתן לפתוח תיק בהוצאה לפועל גם מבלי שיש פסק דין ברקע – ללא הליך משפטי מקדים, וזאת כדי לגבות את החובות ולייצר הרתעה כללית. סיטואציה מורכבת שכזו רלוונטית בשלל מקרים. רלוונטית לשטר משכנתא, שטר חוב, או באופן כללי לכל ראייה שמוכיחה שישנה התחייבות כספית שאינה מכובדת. עם זאת, ראוי לחדד שאם מבקשים לנצל זאת בצורה מיטבית, מומלץ להיעזר בליווי מקצועי של עורך דין שמתמחה בדיני הוצאה לפועל. באופן שכזה מקצרים הליכים ומייעלים את התוצאות הרצויות.

שיקולים משלימים

בין אם אכן נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל ובין אם מבקשים סיוע בגביית חובות, מוטב לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחום. סיוע מקצועי מאפשר לבנות אסטרטגיה יעילה לצד מזעור נזקים צדדיים, מסייע למצוא חלופה אידאלית (למשל הרבה פעמים מוטב להכריז על פשיטת רגל), מסייע להימנע מצבירת ריבית ואף מסייע לשמור על המוניטין, למרות הנסיבות המורכבות.

לסיכום

נציין שבין אם קיבלתם אזהרה בדבר פתיחת תיק בהוצאה לפעולה, בין אם מבקשים להבין כיצד ניתן לסגור באופן אידיאלי תיק בהוצאה לפועל ובין אם מבקשים למצוא דרכים לגרום לחייב להעביר את התשלום שעומד על הפרק, מוטב לפעול לצד הנחייה מקצועית. חושבים שיכולים להתנהל לבד? שווה לערוך שיחת התייעצות. אתם עשויים לגלות שלמרות שיש לשלם לעו"ד, מדובר בהוצאה כדאית, כזו שמונעת הפסדים גדולים ואף שמאפשרת להשיג את הרווח המרבי שניתן להפיק מהסיטואציה. מכאן שאין צורך להבין בתחום, אך כן צריך להבין עד כמה ליווי מקצועי בתחום מורכב שכזה אינו פחות מהכרחי.

נגישות