בשביל הפריפריות בישראל: האחים איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם דואגים לצמצום הפערים החברתיים בארץ

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר נולדו וגדלו בעיר צפת ומאז פועלים למען מטרה בדמות צמצום הפערים בחברה הישראלית, וקידום של הפריפריה. למעשה, מאז החלה לפעול העמותה היא הצליחה למשוך אחריה אלפי מתנדבים וכן לקבל גיבוי מלא מצד הרשויות אשר רואות בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מפעילות חברתית ענפה, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את העמותה אשר דואגת לצמצום הפערים החברתיים בארץ ובהתאם לכך יוצרת שינוי משמעותי בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

פעילות חברתית למען הפריפריות בישראל

כמי שגדלו בעצמם באזור הפריפריה, החליטו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי להקים את עמותת אחינועם על שמו של אב המשפחה. אחת מהפעילויות הראשונות של העמותה היא שיפוץ של ספרייה בעיר צפת בה נולדו וגדלו ובהמשך הצליחו לפתח גם תוכנית לקידום של חינוך מוזיקלי בעבור בני הנוער המתגוררים בעיר. לאור ההצלחה, הוחלט להמשיך את התוכנית ואף להרחיב אותה לערים נוספות, כל זאת בגיבוי מלא מצד גורמי הרווחה והרשויות אשר רואות בפעילות של העמותה כחלק משמעותי מצמצום של פערים ויצירה של חברה שבמסגרתה לכל אחד ואחת יש את היכולת לפרוץ קדימה, וזאת למרות תנאי הפתיחה.

תוכנית נוספת ומשמעותית של עמותת אחינועם למען הפריפריה היא איתור של בני ובנות נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, וקידום של ליווי אישי המתבצע החל מגיל 16 ועד לגילאים בוגרים יותר. במסגרת התוכנית נבנית בעבור כל אחד ואחת תוכנית פרטנית שלוקחת בחשבון את המאפיינים האישיים, מתוך הבנה כי פעילות חברתית ענפה מהסוג הזה מהווה פלטפורמה שאותה אפשר וצריך לנצל בשביל לנפץ את תקרת הזכוכית ואף להוביל למימוש הפוטנציאל הגלום בדור העתיד של מדינת ישראל.

 

 

לא מוותרים על אף תלמיד

אחת מנקודות החוזקה של העמותה נובעת מהבנה כי אסור להשאיר אף אחד מאחור, ועל כן פועלים המייסדים לטובת יצירה של שווין הזדמנויות במגוון רחב של תחומים. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו בזמן מגפת הקורונה ליצור תוכנית שבמסגרתה מחלקים מחשבים מחודשים או חדשים בעבור משפחות מעוטות יכולות, כאשר לאור ההצלחה הוחלט להמשיך את התוכנית גם בימים אלו ממש.

זאת ועוד, המתנדבים של העמותה ביחד עם המייסדים פועלים לטובת איתור של בני נוער שאינם מוכרים לרשויות הרווחה לטובת יצירה של רווחה אישית, וזאת על ידי תוכנית הליווי האישי לצד תוכנית נוספת שבמסגרתה מעודדים את בני ובנות העדה האתיופית להשתלב במסגרת הצבאית על ידי תוכנית שבמסגרתה מקבלים הנערים והנערות את הכלים לממש את הפוטנציאל גם מבחינה פיזית אבל גם מבחינה מנטלית. תוכנית זו זוכה להצלחה אדירה ולביקוש גבוה ועל כן התוכנית של העמותה היא להמשיך ולקדם את התוכניות הזו גם לערים נוספות, מתוך מטרה לספק לדור העתיד את ההזדמנות לפרוץ קדימה.

לסיכום

צמצום פערים בחברה הישראלית וכן שימת דגש על קידום של הפריפריה הוא גולת הכותרת בפעילות של עמותת אחינועם אותה הקימו ללא מטרות רווח האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי. הפעילות הענפה לצד המסירות כמו גם המצוינות היא זו שהופכת את העמותה הזו לבעלת השפעה אדירה גם על המרקם החברתי והחינוכי של מדינת ישראל, כפי שניתן להתרשם משורה ארוכה של תוכניות מהפכניות.

נגישות