האם צמחי מרפא יכולים לסייע בטיפול בסוכרת?

מזה מאות שנים משתמשים בני האדם בצמחי מרפא, למגוון רחב של שימושים. אם עד לפני מספר שנים השימוש בצמחי מרפא היה מזוהה בעיקר עם ארצות במזרח הרחוק כמו תאילנד, הודו וסין אבל גם בתרבויות עתיקות כמו במצרים ויוון, כיום ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה גם העולם המערבי ובפרט ישראל מאמצים את צמחי המרפא לטובת יצירת טיפול אלטרנטיבי משלים – גם כאשר מדובר בבעיות בריאותיות כרוניות, כמו למשל סוכרת. עם התקדמות המחקר בתחום הרפואה האלטרנטיבית והשימוש בצמחי מרפא, ניתן בהחלט לומר כי הטיפול באמצעות הצמחים עלה משמעותית, בעיקר אצל חולי סוכרת. למעשה, באמצעות מרשם מדויק של צמחי מרפא כמו קינמון, ג'מנמה, תה ירוק, חילבה וכרוכם ניתן ליצור תמהיל המסייע לחולי סוכרת להתמודד עם רמות הסוכר הגבוהות בדם, שיפור זרימת הדם ואלמנטים בריאותיים ונפשיים, בעקבות שימוש בצמחים.

האם צמחי מרפא יכולים לסייע בטיפול בסוכרת?

טיפול אלטרנטיבי משלים לחולי סוכרת באמצעות צמחי מרפא

חשוב להבין כי טיפול אלטרנטיבי המתבצע באמצעות שימוש בצמחי מרפא אינו מחליף את הטיפול התרופתי אותו מקבלים חולי סוכרת (קרי אינסולין) אבל הוא בהחלט יכול לתרום לשיפור איכות החיים. שורה ארוכה של מחקרים שנערכו כאן בישראל כמו גם בעולם מצאו כי בצמחי מרפא ישנם חומרים פעילים אשר יכולים לסייע להתמודדות עם רמות הסוכר הגבוהות בדם כמו גם שיקום הפעילות הלבבית. החומרים הפעילים המצויים בצמחי המרפא יכולים לתרום לטובת שיקום מערכות הגוף לצד שיפור תפקודי מערכת העיכול במצבים שבהם חולי סוכרת חווים בחילות וכאבי בטן, מצבי דחק וסטרס, עייפות וחרדה וכן תנודות במצב הרוח. שילוב בין מספר צמחי מרפא עם חומרים פעילים נעשה מקובל מאוד בשנים האחרונות ועדות לכך ניתן למצוא בעידוד מצב רופאים המטפלים בחולי סוכרת לשלב את צמחי המרפא בתמהיל הטיפול, כחלק מיצירה של הקלה בתסמינים אבל גם התמודדות עם תופעות לוואי כתוצאה מנטילה של תרופות קבועות לטובת טיפול בסוכרת – מכל סוג.

מה חשוב לדעת אודות טיפול בצמחי מרפא בעבור חולי סוכרת?

אם אתם חולי סוכרת ורוצים לשלב את הרפואה האלטרנטיבית וצמחי מרפא בתמהיל הטיפול, חשוב קודם כל להתייעץ עם הרופא המטפל ולא לקחת על דעת עצמכם מאחר ונטילה של צמחי מרפא שלא באישור עלולה להוביל לתופעות בריאותיות כמו למשל דילול דם, כתוצאה מהשילוב בין צמחי המרפא לתרופות מרשם. זאת ועוד, את הרקיחה של צמחי המרפא לקוקטייל מדויקי המותאם למצבכם נדרש לבצע רק אל מול נטורופת מומחה ובעל ניסיון אשר עובד עם קופת החולים, מתוך מטרה לרקוח את צמחי המרפא בהתאם למצב הרפואי ועם שימת דגש על צמחי מרפא עם אמינות גבוהה מבחינת האיכות אבל גם מבחינת היצרן, לטובת יצירת תמהיל טיפול אלטרנטיבי המותאם למצבכם הבריאותי ביחד עם תרופות כמו אינסולין.

נגישות