נשירת שיער: למה זה קורה – ומה אפשר לעשות?

תופעה של נשירת שיער היא תופעה שכיחה המתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים, באופן שווה. הסיבות לנשירה הן מגוונות וכוללות בין היתר: לחץ, תזונה לקויה, מרכיב גנטי, שינויים הורמונליים, נטילה של תרופות מרשם ועוד. מאחר ולתופעה זו השלכות משמעותיות על הדימוי והביטחון העצמי, רבים מהנשים והגברים שסובלים מנשירה חשים בושה ואפילו מצוקה, ועל כן חשוב להבין כי אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן בהחלט להתמודד עם הנשירה ולעכב אותה, באמצעים טבעיים. מהם? להלן כל הפרטים שיסייעו לכם להתמודד עם הנשירה:

שימוש במוצרים ייעודים לנשירת שיער

לאור העובדה כי מדובר בתופעה שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים בהיקפים שרק הולכים וגדלים, החלו חברות מובילות בתחומן לפתח מוצרים ייעודים לנשירה. כאן תמצאו כמה המלצות מצוינות שיכולות לא רק לסייע לכם להתמודד עם הנשירה אלא גם ליצור מראה שיער בריא ומלא, כל זאת בשימוש קבוע שיניב תוצאות מעולות, כפי שהעידו נשים וגברים אשר התנסו במוצרים ודיווחו על שיפור משמעותי ביכולת לעכב את הנשירה ואף ליצור מראה שיער מלא ובריא.

פעילות ספורטיבית

מחקרים רבים שנערכו בתחום של נשירת שיער מצאו כי ישנו קשר הדוק בין נשירה לבין פעילות ספורטיבית. פעילות ספורטיבית מכל סוג מגבירה את זרימת הדם לקרקפת ובהתאם לכך משפיעה על זקיקי השיער, לטובת צמיחה של שיער וכן עיכוב של הנשירה. פעילות ספורטיבית תורמת גם לבריאות, ועל כן מומלץ לסגל לעצמכם שגרה ספורטיבית גם בחורף  אשר תוביל לא רק לשיפור משמעותי

 

 

שינוי תזונתי

לתזונה יש תפקיד משמעותי מאוד בכל הקשור לקצב נשירת השיער, בעקבות מחסור בחלבונים, ברזל כמו גם וויטמנים אשר משפיעים על קצב הנשירה. במדריך זה תוכלו לקרוא בהרחבה אודות חוסרים תזונתיים שגורמים לא רק להשמנה אלא גם לנשירת שיער, ובהתאם לכך לפעול ע"י שינוי של תפריט התזונה. על מנת להתמיד וכמו גם ליצור שגרה בריאה, מומלץ לקבוע תור אצל תזונאית מומחית, כל זאת מתוך מטרה לבנות תפריט תזונה המותאם לאורח החיים, משקל וכן חוסרים תזונתיים שנמצאו בבדיקות דם, כחלק מיצירה של תמהיל המאפשר להתמודד עם הנשירה ע"י התזונה.

נטילה של תוספי תזונה

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר נשים וגברים שסובלים מנשירת שיער נוטלים תוספי תזונה ייעודים כמו למשל ביוטין, וזאת בשל הריכוז הגבוה של מינרלים, ברזל, אבץ כמו גם ביוטין שמשפיע באופן ישיר על קצב נשירת השיער. שימו לב כי לאור הביקוש ישנם לא מעט חיקויים בשוק, ועל כן רצוי לבצע רכישה של תוספי תזונה טבעיים מחברה מוכרת המחזיקה באישור לשיווק המוצר ע"י משרד הבריאות. אין מדובר בתרופת קסם אלא בתמהיל המאפשר לכם גם להתגבר על מחסור תזונתי, כמו גם להעניק לגוף שלכם את המינרלים כמו גם הויטמנים שיסייעו להתמודדות עם נשירה.

עיסוי הקרקפת

דרך מצוינת להזרים דם לקרקפת ובהתאם לכך לעורר את זקיקי השיער יכולה להתבצע במסגרת של עיסוי. מדובר בעיסוי אותו ניתן לבצע באופן עצמאי למשך כעשר דקות עד רבע שעה, כאשר ברחבי הרשת ישנם עשרות מדריכים מצולמים שיציגו לכם צעד אחר צעד כיצד לבצע את העיסוי בצורה נכונה ויעילה. על מנת להגביר את ההשפעה של העיסוי, מומלץ להשתמש גם בשמנים כמו שמן קיק שידוע בסגולותיו לגבי צמיחה מחודשת של שיער, לא רק באזור הקרקפת אלא גם בגבות.

לסיכום

התמודדות עם נשירת שיער היא התמודדות לא פשוטה הכרוכה בלא מעט בושה כמו גם חוסר אונים בעקבות נשירה מואצת על שיער. החדשות הטובות הן שכיום אפשר להיעזר באמצעים טבעיים כמו למשל שינוי תזונתי,  פעילות ספורטיבית וכן מוצרים ייעודים שיכולים מאוד לסייע לטובת ההתמודדות ועיכוב הנשירה. על מנת להגיע לתוצאות, מומלץ להתמיד ולא לחכות לדקה ה 90, מתוך מטרה להגדיל את סיכויי ההצלחה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות