עוברים לדו גלגלי: איך כדאי לבחור את האופנוע הראשון שלכם?

אם זה עתה הוצאתם רישיון על אופנוע ואתם מתכוונים לרכוש את האופנוע הראשון שלכם, הגעתם למקום הנכון. קבלו את כל הטיפים החמים שיסייעו לכם לבצע את הרכישה החכמה ביותר של האופנוע הראשון.

התאימו את האופנוע לתקציב שלכם

התאימות את האופנוע החדש שלכם למסגרת התקציב שאתם יכולים להקצות לו. אתם צריכים לקחת גם בחשבון שצריך לעשות ביטוח לאופנוע, זה גם לא עולה מעט כסף, אפילו יותר יקר ביחס לביטוח של רכב פרטי. כאן תוכלו לבדוק מחיר לביטוח אופנוע, עשו זאת מספיק זמן לפני על מנת שלא תיכנסו להוצאות גדולות. חשוב לציין, תמיד קיימת האפשרות לרכוש אופנוע יד שנייה. כיום תוכלו למצוא מגוון רחב של אופנועים במצב טוב מאד גם ביד שנייה ולחסוך לא מעט כסף. מה שכן, בדקו טוב מאד את האופנוע שאתם רוכשים ואם יש לכם אפשרות, שלחו אותו אפילו לבדיקה לפני רכישה.

בחרו אופנוע עם נפח מתאים

לכל אופנוע יש את הנפח שלו וכשאנחנו מדברים על נפח אנחנו מתכוונים כמובן לנפח של האופנוע. ככל שהנפח גדול יותר, כך האופנוע יהיה מהיר ועוצמתי יותר. חשוב לציין שבחירת הנפח של האופנוע תלויה בסוג הרישיון שלכם, למשל אם הרישיון שלכם מתיר לכם לרכוב על אופנוע עד 250 סמ"ק, לא תוכלו לרכוב על אופנוע של 500 סמ"ק. לכן, הבחירה צריכה להיות בהתאם לסוג הרישיון שלכם ולא פחות חשוב מזה, ליכולות שלכם. אל תשכחו שזה האופנוע הראשון שלכם וההמלצה שלנו היא תמיד לבחור באופנוע קצר יותר רגוע, לכו על נפח 250 סמ"ק בתור התחלה זה יספיק לכם בהחלט.

 

 

בחרו אופנוע חסכוני

כפי שאתם ודאי יודעים מחירי הדלק רק הולכים ועולים ולמרות שברוב המקרים מכלי הדלק מאד קטנים באופנועים ביחס לרכבים, זה בהחלט הופך להיות נושא שאתם צריכים לתת עליו את הדעת. לכן, אם האופנוע הראשון שלכם הולך להיות גם כלי הרכב העיקרי שלכם, אנחנו ממליצים לכם לבחור באופנוע חסכוני ככל שתוכלו. את צריכת הדלק של האופנוע תוכלו לבדוק במפרט הטכני שלו עוד לפני הרכישה ואם אתם לא מבינים בזה, דרשו מהמוכר בחנות שילווה אתכם והדגישו בפניו שהפרמטר הזה חשוב לכם.

אל תשכחו את העיצוב

ממש כמו שאנחנו בוחרים רכב פרטי, כך גם באופנוע אתם צריכים לתת את הדגש על הנראות שלו. נכון, התפקיד של האופנוע הוא להביא אתכם מנקודה X לנקודה Y ובכל זאת, אנחנו מניחים שאתם ודאי יודעים שמדובר בפריט עיצובי שגונב את ההצגה בכל מקום שהוא מגיע אליו. לכן, בחרו אופנוע בצבע שאתם אוהבים, אתם לא רוכשים אופנוע כל יום. אגב, אנחנו תמיד ממליצים על צבע ניטרלי כמו הצבע השחור, זה גם הצבע שהכי פחות מתלכלך.

לסיכום

אם אתם עומדים לרכוש את האופנוע הראשון שלכם אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה. בחרו באופנוע שמתאים למידות שלכם וכמובן אופנוע בנפח כזה שהרישיון שלכם מתיר לרכוב עליו.

נגישות