תוכניתן Python – האם כדאי לעבוד בזה?

כולם רוצים לעבוד בהייטק. לפחות, רבים מאוד שואפים לקריירה בעולם זה. מי שזו היא מטרתו במבט לעתיד, במוקדם או במאוחר מתחיל להתמקד יותר ולשאול את עצמו שאלה פשוטה – במה להתמחות? גם מי שלומד תואר אקדמי טכנולוגי, בסופו של דבר יצא לשוק העבודה ויצטרך להתמחות במשהו. באופן טבעי, אנשים מתעניינים מאוד ובצדק, בתחומים שבולטים במיוחד בעולם ההייטק בכל זמן נתון. תחום אחד כזה, הוא פייתון (Python). מה זה אומר? האם משתלם לעבוד בכך? ומה רמת הדרישה לעובדים בתחום זה?

יש פרנסה ויש עתיד

מאז פיתוחה בשנות השמונים, פייתון השפיעה רבות על עולם התוכנה ואף היוותה השראה, לפיתוח שפות תכנות נוספות. עם זאת, היא עצמה הייתה וממשיכה להיות, בין הפופולאריות ביותר מבין שפות התכנות. משמע, נראה שיש לה לא רק עבור מרשים, אלא שגם "יש לה עתיד". לאחר הכשרתו, תוכניתן Python יוכל למצוא מגוון משרות פנויות בתחום זה. כאשר צוברים ניסיון, אופק האפשרויות מתרחב אפילו יותר. בהנחה שפייתון תמשיך להיות מבוקשת, התמחות בשפה זו נראית כיום כגישה מעשית מאוד לקריירה בהייטק, לטווח ארוך. גם אם המצב ישתנה בעתיד, ובהייטק זה סביר מאוד, הניסיון שצוברים בפייתון יהיה בסיס טוב להמשך. תוכלו לשנות כיוון לכל שפה חדשה שתהפוך לפופולארית, יותר בקלות.

אפשרויות רבות

יש שפות תכנות אשר מיועדות בעיקר לתחומי יישום ספציפיים. הן בנויות מראש לכך או שיש להן יתרונות מיוחדים, אשר עושים אותן אטרקטיביות יותר באותם התחומים. במקביל, יש שפות פיתוח שהן כלליות באופיין – מתאימות למטרות רבות במיוחד . כזו היא גם פייתון. בתור שפה רב שימושית, אפשר לראות אותה מיושמת למשל בתחום האבטחה, בפיתוח משחקי מחשב, היכן שעוסקים בתחום ה-artificial intelligence או ב-machine learning ועוד. כמובן, גיוון זה גם מבטיח לעובדים בתחום מגוון אפשרויות תעסוקה רחב במיוחד. לצד תחומי שימוש רבים לשפה, תמצאו שמוצעות הזדמנויות תעסוקה בכל הרמות – ממתחילים, דרך מפתחי פייתון מנוסים יותר ועד ראשי צוות פיתוח.

תוכניתן Python - האם כדאי לעבוד בזה?

ידידותית ללימוד

כשפת תכנות, פייתון לא מסובכת במיוחד ביחס לשפות תכנות אחרות. זהו יתרון גדול למתחילים. קל יחסית ללמוד שפה זו לבד ויש במי להיעזר, גם תוך כדי לימודים מסודרים. אנו מדברים על כך, שבתור שפה וותיקה ופופולארית מאוד, הספיקה להיווצר סביבה קהילה רחבה ועשירה של אוהדים. אנשים חולקים ביניהם מידע על השפה, מדריכים מעשיים, עצות בנוגע לסיבוכים טכניים שונים ועוד. תוכלו למצוא בקלות אתרים עם מידע כתוב, קורסים מקוונים ללימוד פייתון מרחוק, סרטוני הסבר שונים וכמובן ספרים בנושא זה.

מאיפה מתחילים?

האם פייתון בכלל מתאימה לכם? אם אין לכם ניסיון קודם בתכנות – האם עולם התכנות אכן ימצא בעיניכם חן? בהמשך לכל מה שהסברנו עד כאן, חשוב לציין שאפשר להתנסות בכך בעצמכם, בקלות ובחינם. אפילו רצוי, לפני שממהרים להשקיע ב"קריירה בהייטק", לוודא שעולם זה מתאים לכם ושאתם מתאימים לו. תוכלו ללמוד לבד יכולות תכנות בסיסיות עם פייתון ולהתחיל להתנסות בכך במסגרת כמה פרויקטים אישיים קטנים. כמובן, כדאי בכל מקרה לעבור על משרות זמינות ועדכניות למפתחי פייתון, בכדי להתרשם משוק העבודה שמבוסס עליו.

ומה הלאה? ובכן, לא תמיד זקוקים לתואר בכדי לעבוד בהייטק. אם אתם טובים במיומנות מקצועית מעשית מיוחדת כמו פייתון, זה עשוי להיות המפתח לקריירה שלכם.

לסיכום

תכנות פייתון הוא כיוון מעניין וגם משתלם למדי בעולם ההייטק. אם אתם מעוניינים להתפרנס מהייטק, בהחלט כדאי לכם לקחת אותו בחשבון.

נגישות