משקיעים חכם: למה כדאי להשקיע בנדל"ן בפורטוגל?

תשואה יציבה, מדינה נוחה, אפשרות לעבוד עם דרכון מקומי ועוד שלל יתרונות הם רק חלק מהסיבות להשקיע בנדל"ן בפורטוגל. אם אתם מחפשים אפיק רלוונטי שיכול לייצר עבורכם הכנסה פאסיבית – הגעתם לכתובת הנכונה. השוואה בין סוגים שונים של אפיקי השקעה מחייבת אותנו להכין שיעורי בית. זהו לכאורה מאמץ עצום, כי הוא דורש חשיבה מחוץ לקופסה והתייעצות עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. אבל בפועל, ההחלטה היא בסופו של דבר די פשוטה: איזה אפיק יכול לייצר עבורנו את ההכנסה הכי גבוהה, בכמה שפחות סיכון. החדשות הטובות הן שיותר ויותר משקיעים חכמים מגלים כיום את היתרונות של השקעה בנדל"ן באופן כללי, אך את היתרונות של פורטוגל באופן ספציפי. אם נכנסים אל עובי הקורה, מגלים שיש לכך המון סיבות טובות.

כל היתרונות של השקעה בנדל"ן

קודם כל, כדאי להשקיע בנדל"ן בפורטוגל כי מדובר באפיק סולידי שמייצר תשואה יציבה ובטוחה. בניגוד לשוק ההון ולסיכונים שמלווים יוזמות בתחומים אחרים, נדל"ן הוא התחום האידיאלי עבור גברים ונשים שרוצים לייצר לעצמם הכנסה פאסיבית. יתרה על כך, השקעה בנדל"ן בכלל לא דורשת ידע מוקדם וניתן לבצע אותה מרחוק גם אם בוחרים לקנות נכס בפורטוגל.

שנית, השקעה בנדל"ן אטרקטיבית כי מדובר על מדינה נוחה עם תושבים מסבירי פנים. הקרבה הגיאוגרפית יחסית בין ישראל לפורטוגל מקלה על המשקיעים לבקר במדינה כדי להשוות בנכסים, מה גם שבמידת הצורך ניתן לנצל אותה על מנת להגיע ולראות מקרוב את הבית, את הנכס, את הדירה או את השכונה. לשם השוואה, יתרונות כאלה לא קיימים עם השקעה בנדל"ן בארצות הברית או במזרח הרחוק.

 

מה לגבי בעלי דרכון פורטוגלי?

אי אפשר לדבר על היתרונות של השקעה בנדל"ן בלי להזכיר את האזרחות והדרכון. משום שישראלים רבים זכאים לדרכון פורטוגלי, ההשקעה בנדל"ן הופכת עבורם רלוונטית וזמינה מאי פעם. בשביל לבצע השקעה כזו אמנם לא חייבים להיות אזרחים של המדינה, אבל אין ספק שדרכון פורטוגלי מקל על ההתנהלות גם מול היזמים והשוכרים המקומיים וגם מול הרשויות.

למעשה, אחד השלבים הראשונים שאותם כדאי לבצע לפני שבוחרים אפיק של השקעה בנדל"ן בפורטוגל הוא להתייעץ עם עורך דין לגבי הוצאת דרכון. אם מקבלים אישור עקרוני להוצאת דרכון, ניתן לקצר את התהליך באמצעות ריכוז כל השלבים תחת קורת גג אחת.

איך בוחרים השקעה בנדל"ן?

כמובן שצריך עדיין להשוות בין סוגים שונים של השקעות בכל עיר ובכל מדינה שאליה מגיעים. אם בוחרים לעשות את זה עם השקעה בנדל"ן, אפשר לאסוף את המידע באמצעות אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות. לאחר מכן, בוחרים נכס לפי תקופת ההשקעה המבוקשת ולפי ההון העצמי.

החלטה על סוג הנכס תעזור לנו לדעת כמה הון עצמי עלינו לגייס על מנת לקבל הלוואה אטרקטיבית להשקעה. בהמשך, כל מה שיישאר לנו לעשות הוא להתאים את הנכס לאחוזי התשואה שאותם אנחנו צריכים כדי להחזיר את ההלוואה ולהישאר עם רווח גבוה.

כל גיל יכול להתאים להשקעה בנדל"ן

תנופת הפיתוח שבה נמצאת פורטוגל מוכיחה שכל גיל יכול להיות רלוונטי עבור השקעה בנדל"ן. אם רוצים להשקיע בנדל"ן אבל לא מצליחים לעשות את זה בגלל יוקר המחיה ומחירי הדירות בישראל, אפשר להסתכל מעבר לים ולכיוון אירופה. שם רואים את פורטוגל בתור יעד אטרקטיבי לכל סוגי ההשקעות בכלל וספציפית למסלול של השקעה בנדל"ן בפרט. משם והלאה, השמיים הם הגבול מבחינת קצב צבירת הנכסים.

נגישות