הצגה : "הסוד הגדול" במועצה אזורית מטה אשר

הסוד הגדול

זה קרה גם לי!
לא עזרה לי העובדה כי מאז ומעולם הייתה קיימת תופעת גילוי עריות במשפחה. ילדות וילדים צעירים חוו ועדיין חווים התעללות מינית ורגשית על-ידי אחד מקרוביהם.
התופעה נחשבה במשך שנים רבות כחרפה אותה יש לשמור בסוד ולכן אני, כמו ילדים נוספים, גדלתי ובגרתי עם מטען רגשי אשר השפיע ועיצב את חיינו כאנשים בוגרים וגבה מאיתנו מחיר כבד.

זה פגע בי, כמו בנשים רבות המתהלכות בחיים בין עבודה לבית, בין הילדים לעצמן, בין הבפנים לבחוץ, בין האישי לציבורי, בין ההווה לעבר, ובין לבין יושב צל וכאב גדול.

אכן, הסיפור הזה הוא הסיפור שלי ושל נשים רבות בעולם הזה.
אנחנו חיות את חיינו, מגדלות את ילדינו, ובפנים יש לנו בור ענק. בור מלא בלבול, בלבול אשר גורם לנו לא לסמוך על הקרובים לנו- כי ההכי קרובים לנו, אלו שהיו אמורים לאהוב ולשמור עלינו –פגעו בנו, לא לישון בשקט, לא לדעת לעומק מה אנחנו רוצות, ולא לדעת אם מקשיבים לנו כאשר אנחנו אומרות לא !

עלינו הנשים מוטלת המשימה, גם אם היא לעיתים בלתי אפשרית, לשנות את העולם שלנו, לבנות מחדש את העתיד שלנו, בשביל עצמנו ובשביל הילדים שלנו.

"ככול שאני שומעת יותר ומבינה יותר, אני מבינה שאי אפשר להבין, ואי אפשר לתת מילים. אפשר לתת רשימה ארוכה של סמפטומים.. אבל בעצם אנחנו מדברות על הבלתי ניתן לדיבור"
ענת גור.

על המיזם:
המיזם בנוי משני חלקים:
חלק ראשון: הצגת יחיד – 45 ד' סיפור חיים מרתק של אישה אשר עברה גילוי עריות ושרדה.
חלק שני: דרמה-אימפרוביזציה בהשתתפות הקהל – 30 ד'
משתתפים מהקהל יעלו שאלות ויציעו שינויים לחלקים בהצג

ההצגה עוצבה מתוך מציאות החיים שלנו הנשים אשר מבקשות לשתף כדי למנוע את חווית הכאב הגדולה מילדים וילדות נוספים. ההצגה נותנת קול ובמה לנשים שכמותי על-מנת לעודד אותן לעצור שרשרת נוראה זו של שתיקה ומחנק, דרך העלאת הצגה המספרת על החיים בצל חור ובלבול ענק.

מטרות המפגש:
1. מניעה - פיתוח מודעות בקרב הורים, מורים, מדריכים, מטפלים ועובדי חינוך בכל הרמות, בנושאים הקשורים לפגיעה מינית בילדים בתוך המשפחה, כדי למנוע את הפגיעה הבאה, ולאפשר לילדים לצמוח במרחב בטוח.

2. סיוע ושיתוף - לסייע לנשים אשר חוו פגיעה מינית בילדותן בתוך המשפחה ולנשים בכלל, לשתף בחוויה ולהשמיע את קולן במרחב האישי והציבורי, כדי להחזיר לעצמן את הבטחון , במרחב ובאחרים הקרובים להן.

משתתפות:
בימוי: אסנת שנק יוסף-שחקנית, במאית, דרמה תרפיסטית וקינסיולוגית. יוצרת תאטרוני נשים.
יוצרת, שחקנית ומנחה: מאיה בולצמן – מנחה קבוצות, מאמנת, יועצת ,מנחה דרמה- אמפרוביזציה ופסיכודרמטיסתית
מוסיקה ומחול: אמיר וליאת בולצמן

בברכה,
מאיה בולצמן
מנחה קבוצות ופסיכודרמטיסטית
050-5443377