יקב דלתון בפרויקט חברתי עם עמותת "כוכב הצפון"

נושא

סיכום שנה לפרוייקט שילוב עובדים עם צרכים מיוחדים בעבודה בכרמים

לפני כשנה הוחלט ביקב דלתון לשלב בעבודה בכרמים אנשים עם מוגבלויות.
מנהל הכרמים של היקב, נחום נווה, רצה להנחיל ערך מוסף עם תרומה חברתית לעבודה בכרמים. אחרי התייעצות עם מנכ"ל היקב משה חביב ובעלי היקב, משפחת הרוני, פנה לעמותת "כוכב הצפון" העוסקת בשירותי טיפול, שיקום וחברה. העמותה הפנתה שני עובדים לעבודה בכרמים.
לאחר כמה חודשים של הצלחה וסיפוק בקרב שני הצדדים, גדל צוות העובדים לשישה. העובדים מקבלים תמורה הוגנת מהיקב, ומספקים לו עבודה ברמה מאוד גבוהה, הם מסורים ורתומים לאתגר. העבודה בכרם מספקת להם ביטחון נפשי וכלכלי, מאתגרת אותם וגם מאווררת אותם מהשגרה. מדובר בשישה "כוכבים" בגילאי 24- 45, עם מוגבלויות כגון-פיגור ונכות נפשית, אשר מגיעים לכרמים באבן מנחם ובאלקוש שלוש עד ארבע פעמים בשבוע ומבצעים עבודה עונתית, לפי צרכי היקב, בליווי צמוד של מדריך מהעמותה.
דני שמעוני, מדריך הקבוצה מטעם "עמותת כוכב הצפון" מספר כי שני העובדים שהתחילו את העבודה בכרם, בתחילה היו מסוגרים ומכונסים אך העבודה בכרם תרמה להם רבות לחיזוק הביטחון העצמי ולביצוע פעולות שונות, וכעת הם עזבו את העבודה ביקב ועברו לעבוד בעבודה חיצונית וקבועה בשוק העבודה הרגיל.           
           
עמותת כוכב הצפון
נוסדה ב- 1993 על ידי אנשי ציבור ונציגי לקוחות, זוהי עמותה רשומה, ללא כוונת רווח- פועלת בפריפריה הצפונית, אזור הגליל המערבי, ועוסקת במתן שירותי שיקום, טיפול וחברה לאוכלוסיות של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ובפיתוח שירותים קהילתיים לילדים ונוער בסיכון. גולת הכותרת של הארגון היא הקמה והפעלה של מרכזי תעסוקה רב- נכותיים בשלושה מוקדים בגליל המערבי. אוכלוסיית היעד כוללת מבוגרים, בגילאי 18 ומעלה, תושבי הגליל, בני כל המגזרים, נכים פיזית, נפגעי נפש, פגועי ראש ואנשים הלוקים בשכלם, המוכרים כנכים על-ידי המוסד לביטוח הלאומי או על-ידי אגף השיקום במשרד הביטחון.
עובד מטעם עמותת "כוכב הצפון" ביקב דלתון

עובד מטעם עמותת "כוכב הצפון" ביקב דלתון
ישובים

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם