שינויי התקנונים במשגב מגיעים לכנסת - מה אפשר לעשות?

נושא

מועצת משגב מקדמת בכנסת חוקי נאמנות שיאפשרו פסילת מועמדים לישובים קהילתיים לפי השקפת עולמם. כל מי שמודאג ומוטרד מכך מוזמן למפגש פעילים בנושא ביום ה', 7.1.10

בשנה האחרונה השקיעה המועצה האזורית משגב מאות אלפי שקלים ושעות עבודה רבות בפגישות עם פוליטיקאים, חברי כנסת ושרים כדי לקדם שינויי חקיקה בכנסת, שנועדו לעגן בחוק את מעמד ועדות הקבלה בישובים קהילתיים. באופן "מפתיע" החל בתקופה הזו גם תהליך של שינויי תקנון בישובים רבים במשגב, מהלך שרבים מתושבי משגב מתנגדים לו.

החוקים החדשים בשילוב עם התקנונים "המתוקנים", יאפשרו פסילת מועמדים שירצו להתקבל לישובים בגליל ובנגב לפי דעותיהם והשקפת עולמם, דבר שמנוגד לחלוטין לעקרונות של דמוקרטיה וסובלנות.

אם עד עכשיו ניתן היה לחשוב שבכל ישוב מתקיים דיון נפרד ועצמאי על "הגדרת זהותו", עכשיו כבר ברור שמדובר במערכה מתוכננת שמנוהלת על ידי המועצה האזורית. עכשיו ברור לכל תושב משגב שהוא מממן בכספיו מערכה ציבורית, משפטית, פוליטית ולוביסטית בכנסת כדי לקדם חוקים כמו "תיקון פקודת האגודות השיתופיות" וסעיף 4כ בתיקון לחוק מינהל מקרקעי ישראל (הפרטים על החוקים - בלינקים למטה).

לא כל תושבי משגב תומכים במהלכים אלה. יש ציבור גדול שאינו מעוניין לתמוך בחוקים ובתקנונים הנחשבים גזעניים ושובניסטיים. הגיע הזמן שהציבור הזה יפעל בצורה מאורגנת.

ביום חמישי הבא, 7 בינואר, בשעה 20:30, תתקיים במנוף פגישה של תושבים מודאגים, פעילים ונציגי ארגונים שונים כדי לחשוב ביחד ולגבש כיוונים לפעולה משותפת

לפרטים נוספים ולאישור הגעה: אורי 050-6690633 usabach@gmail.com

כל מי שמעוניינ/ת להשתתף מוזמנ/ת להגיע, ולהזמין משתתפים נוספים. ובינתיים - אתם מוזמנים לחתום על עצומה בנושא.

 

פרטים נוספים ולינקים לידיעות בנושא

בין שינויי החקיקה שבהם היתה מעורבת המועצה (לפי דבריו של רון שני עצמו, בראיון ל"א-לה גוש"): תיקון לחוק מינהל מקרקעי ישראל ("סעיף 4כ"), המסמיך את האגודה השיתופית, את הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית, למנוע מפרטים ומשפחות לרכוש בית ביישובים קהילתיים וחקלאיים

תיקון פקודת האגודות השיתופיות (ועדות קבלה ביישובים קהילתיים בגליל ובנגב), התש"ע- 2009 שיאפשר לוועדות הקבלה לפסול מועמדים שלא יתאימו ל"השקפת היסוד של היישוב הקהילתי כפי שזו נקבעה בתקנון היישוב הקהילתי".

עוד בנושא:

מיהו מספיק ציוני? / יהושע רץ

התשוקה לטיהור - בעקבות שינוי התקנונים בישובי משגב / מרסלו סבירסקי

אל תקראו אותי פוסט-ציוני / מרק רוזנשטיין

 

מבחני הנאמנות לקבלה ליישובים במועצה האזורית משגב תופסים תאוצה - כתבה באתר "הארץ"

ביישוב הקהילתי במשגב מעוניינים רק בחברים הנאמנים לחזון הציוני - כתבה באתר "הארץ"

 

משגב

משגב
תיוג
אורי أوري :

עיתונאי לשעבר, ירושלמי לשעבר. מוחק בהדרגה הגדרות ותוויות אחרות.


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם