חדש על המדף: חידת מותי / אמנון ז'קונט

נושא

הפעם, אומרת מיכל ממרכז ההנצחה בטבעון, "אני ממליצה על רומן מתח מרתק ומתוחכם, עכשווי להפליא, אך מתמקד בפרשייה עלומה מן העבר הרחוק".

 
 
גדעון לוריא הוא פרופסור באוניברסיטה, אלמן המגדל לבדו את בתו המתבגרת. אדם ותרן ושקט מטבעו, שמעדיף להשקיע את כל מרצו במחקר ולהימנע מכל מה שעלול להפר את שגרת חייו. יום אחד, מובא אליו בחשאי פסל עתיק ובו חבוי גוויל מסתורי עליו רשום כתב חידה. מאותו רגע – משתנים חייו.
 ביחד עם תלמידיו, נסחף גדעון להרפתקה שתחילתה פענוח כתב חידה עתיק וקטלני, והמשכה מאבק עם כוחות חזקים ממנו. מופעלים עליו לחצים אדירים, ופועלים נגדו אנשים וגופים שאינם בוחלים באמצעים כדי לחבל בעבודתו. האם ייכנע ויוותר? האם ינסה להתגבר על המכשולים ולהשלים את המשימה? 
 
רומן מתח מרתק ומתוחכם, עכשווי להפליא – אך מתרכז בפרשייה מסתורית מן בעבר הרחוק. בשפה עניינית וקולחת, מתואר סיפורם של אנשים ברגעים מכריעים בחייהם, כאשר תכונותיהם האישיות עומדות במבחן.
 
במרכזו של הספר – החידה העתיקה שמלווה אותו מתחילתו ועד סופו, ומטלטלת את חייהם של גיבוריו: חידה מסתורית עם רמזים ודקויות, הנפתרת בהדרגתיות ומובילה אותם להרפתקאות מסוכנות והתנסויות בלתי צפויות. מרגע פתיחת הגוויל המסתורי, הופך הקורא לשותף בתהליך הפענוח - ובתהליך השינוי האישי שעובר על גיבורי הספר, וגדעון בראשם.
  
"חידת מותי" מבוסס על אמיתות היסטוריות אך העלילה דמיונית. תוך כדי הקריאה מתוודע הקורא לתהליך המחקר הארכיאולוגי, שנראה כמשימה בלשית של ממש!. 
 
הספר נוגע בנושאים אקטואליים וסוגיות כגון: יחסי יהודים-ערבים, דתיים-חילוניים, אתיקה אישית ואקדמית;  וגם – בנושאים אישיים טעונים כגון:
.יחסי הורים ומתבגרים, רגשות ומערכות יחסים
 
זהו אחד מספרי המתח הטובים ביותר שקראתי לאחרונה!
 
חידת מותי / אמנון ז'קונט
הוצאת כתר, 2009

 

תמונה שעל כריכת הספר, מתוך אתר: http://www.text.org.il/

תמונה שעל כריכת הספר, מתוך אתר: http://www.text.org.il/
מיכל אורנן ميخال اورنان:

ספרנית ועורכת אתר, ספריה ומרכז הנצחה בקרית טבעון.


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם