תגובות אחרונות

 • נוסעות לשלום   לפני 24 שבועות 6 ימים

  חגית יקרה,
  ביום חמישי כשאת תעמדי בצומת כרמיאל
  אני אעמוד בצומת שלי, במרכז נס ציונה
  עם אותם שלטים ואותה תקווה.
  תודה על המאמר היפה הזה!

 • על היחסים בין אדם לאדם ובין אדם לאדמה   לפני 24 שבועות 6 ימים

  מאמר מעגלי ומסביר החוקר היסטוריה במקומות אחרים ושונים ומכיל אחד על השני. ויותר מכל מרגש ומעודד שינוי

 • ראיון עם נעמי סגל - מה זה ליווי רוחני?   לפני 27 שבועות 8 שעות

  נחשפתי לאחרונה לנושא, ואני מאמינה שזה מתאים מאוד לאישיות.
  מעוניינת לדעת היכן ניתן ללמוד את המקצוע.

 • ראיון עם אודי סגל – סרבן גיוס مقابلة مع رافض الخدمة العسكرية اودي سيجال   לפני 28 שבועות 6 ימים

  שלום, רציתי לשאול כיצד אפשר ליצור קשר עם אודי סגל?

 • על מסע ההתנגדות של תושבי כמאנה שמעתם?   לפני 31 שבועות 2 שעות

  אורי פינקרפלד אינו עוד חבר קיבוץ מן הדרום... אורי פי נקרפלד שימש בין שאר תפקידיו הרבים גם כמזכיר תנועת הקבה"א בזמנו. אבל לטעמי אורי פינקרפלד הוא קודם-כל האיש שיותר מכל, תרם מזמנו, מכוחו ומכספו, בתפקיד רשמי ושלא בתפקיד, לעזרת הערבים המקופחים במדינת ישראל.
  פגשתי אותו בכפר איקרית, בתקופת המאבק הקשה שניהלו התושבים למען חזרה לבתיהם, כפי שקבע בזמנו הבג"צ. בשלב מסוים, כאשר ההרגשה היתה שהדרך ללא מוצא - לא היה ספק למי לפנות ואכן, אורי הופיע. ישבנו שעות וימים ע"מ למצוא פתרון. לאורי לא היה כל היסוס לעשות את כל הדרך מביתו שבדרום, אל הכפר שבגבול הלבנון.
  אין לי ספק שבמדינה מתוקנת - היה ניתן לאורי פינקרפלד פרס-ישראל על מפעל חיים זה (ואולי גם על דברים נוספים שעליהם - לי לא ידוע).
  בכבוד רב. זהר אופיר.

 • מה את/ה אומר/ת - אני לא מבין/ה   לפני 32 שבועות 6 ימים

  מרגלית תודה רבה
  תודה על זה שאפשרת לנו לשמוע את שפתך, לקרוא אותך ללמוד עלייך עוד משהו, להבין עוד צעד בתרבויות השונות
  ולהבין שהחיים הם עבודה מתמשכת יום יומית

 • שפה על התפר   לפני 37 שבועות 3 ימים

  ריבוי השפות שלנו יכול להעשיר אם נצליח להקשיב וללמוד מתוך מודעות לשפה השונה ולסיפור השונה שמצריכים תרגום
  אבל הוא עושה אותנו עניים אם אנחנו לא. אז אנחנו במגדל בבל נטול תקשורת

 • על קדיש וקדושים: עשרה בטבת- יום הקדיש הכללי   לפני 39 שבועות 2 ימים

  אם כבר האתר שלכם עוסק ב'דוגרי' דהיינו האמת
  אז תדעו לכם ש קדיש תיקנו חכמים לעמי ארצות שלא עוסקים בתורה
  כדי לזכות את נשמת הנפטר במעשים טובים של המשפחה
  אבל באמת לאמיתה עיקר זה לימוד התורה ועסק התורה ואחזקת התורה ולומדיה
  זה הזכויות הכי טובות ואמיתיות שמגלות מלכות השם יתברך בעולם
  ועושים נחת רוח לנפטר בעולם האמת והנצחי !!

  ארגון לאמירת קדיש לנפטרים חינם או בתשלום
  ע"י מוסדות ברסלב מאיר http://www.breslevmeir.com/קדיש-פירוש-המילים

  או בכתובת הנ"ל
  http://www.breslevmeir.com/%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%A9

 • מעיין עין שבע שבגליל - נקודת מוצא לשלושת הדתות   לפני 39 שבועות 6 ימים

  מקום קדוש ומרתק

 • נשים, עשו שלום   לפני 41 שבועות 6 ימים

  כמי שמשתייכת לקבוצה קטנטנה ומתמידה שניצבת בצומת כרמיאל כל יום שישי, התרגשתי מהכתבה שלך, מהעובדה שישבת עם הנשים, מהאהדה וגם מהסקפטיות. הנראות המצומצמת הזו האם היא טובה, נכונה, ראויה, או מיותרת - זה בהחלט נושא שעולה בינינו פעם בכמה זמן. יש גם מי שחושב שזה מזיק, וגם לאפשרות הזו אנחנו מתייחסות.
  אין תשובה אחת, יש דעות רבות. במקרה הזה התברכתי באי התלבטות (זה לא קורה לי הרבה..) ואת דעתי הנחרצת בנחיצות של כל קול פרסמתי בכתבה "האהדה, הזעם, האדישות" (29.5.16)
  האם עדיף לפעול בכנסת? האם זו המסקנה ממחאות אחרות? אני לא בטוחה אבל גם לא שוללת. במקרה של נשים עושות שלום האות ב' מתחלפת במילה עם. אנחנו פועלות הרבה עם הכנסת, דוגמא לכך באירוע שיתקיים מחר יום שני ה-31.1.17 בכנסת - הקמת שדולת נשים לשלום ובטחון בראשות ח"כ קסניה סבטלובה וח"כ מיכל רוזין. ההסבר למה עם ולא ב' מורכב יותר וקשור לעובדה שתנועת נשים עושות שלום היא פוליטית אך א-מפלגתית.
  הלוואי ונגדל, הלוואי ועוד א/נשים ירגישו את הצורך לצאת לרחובות (או לפעול בדרך אחרת כמובן) אבל גם אם לא, הקומץ הקטן משוך ימשיך

 • כתבו עליו בעיתון, והוא כלל לא ידע שהוא כזה   לפני 42 שבועות 5 ימים

  המאמץ כל פעם ברשת ולהיות בפייס ולשלוח s/m/sלהגיב גורמת לנו להרים ידיים מעוולות מהוצאת דיבה, זילות של מילה, יד קלה על העט ובעיקר חוסר אחריות.
  נמאסתם משמיצים באשר הנכם.
  "סור מרע עשה טוב חפש שלום ורודפהו"

 • כתבו עליו בעיתון, והוא כלל לא ידע שהוא כזה   לפני 43 שבועות 3 ימים

  אביטן כהן וברק ,
  מציע לפני שאתם מעלים על הכתב "עובדות" שתעשו קצת מחקר לדעת במי המדובר מיהו? מה עברו? וכדומה..שיטת שפיכת מילים שהקשר שלהם למציאות רוף ולא קיים קנתה לאחרונה לצערנו מקום נכבד בחיינו, להבדיל מעיתונות אמיתית חוקרת היורדת לעומקם של דברים ומציגה תמונה בהירה המבוססת על עובדות מוצקות!
  אשר ליהושע רץ , מבכירי בניה של ההתיישבות בארץ ישראל, מחנך ומורה מהטובים שישנם, בעל מגוון דעות ועמדות בנושאים שונים. כותב רהוט ומענין ובהחלט שם לפני קוראיו "ראי" מציאות חד ובהיר. כפי שניתן לראות מדבריו הנושא שהועלה היה התייחסות למצב קיים וכל אחד יכול להביע דעתו ,מכאן ועד השמצה זולה וחסרת ערך עובדתי המרחק רב וטוב תעשו בעם תיצרו קשר ישיר עם הנ"ל ותלמדו לדעת שבפניכם יושב איש אשכולות ,ידען גדול בתחום האזרחות וההיסטורי של עמנו ואיש בעל עמדה פוליטית מענינת ואמיצה.
  נסו ,תווכחו ולא תצטערו
  יוסי מורג

 • הליכה שקטה עם נרות בפארק הסלעים   לפני 45 שבועות 2 ימים

  כתמיד, את הצלחת להביא את הכל לתוך הכתבה: החששות, התחושות, הסוגיות הקשות, השאלות - ועצם התקווה שבנחישות רבה ועם השותפים הנכונים, אפשר לקדם שיח ודיאולוג בין אנשים שונים מאוד.

 • מי באמת יודע מה עבר בראשו הבלונדיני.   לפני 45 שבועות 4 ימים

  יוווו פעם ראשונה שאני נתקל בבלוג הזה!
  נהנתי לקרוא (אפילו שאני יעני משוחד...)
  עמית, יש לך כתיבה חדה ומרגשת.
  אני חושב על עצמי - קשה לי לראות את עצמי כותב ככה תכלס וחשוף.
  מקווה שבסרט של הבלוג הזה כן תישאר.
  הרווחת עוקב...

 • הזמנה לסיור בקהילה הבדואית בקובסי - יום שישי 9.12   לפני 48 שבועות 5 ימים

  ראשית, חשוב להגיד שכל מידע נוסף יתקבל בברכה. את/ה מוזמנ/ת לשלוח את התצלום המדובר. יש לנו גם שותפים מקצועיים לפרוייקט בתחום התכנון שיכולים להתמודד עם מידע כזה ונשמח לקבל אותו.

  לשאלתך אפשר לומר שהנושא באמת מורכב, ואכן יש סטטוסים שונים של בעלויות וסוגים שונים של התישבות. בסיור בקובסי המזרחית ביום שישי האחרון 9.12 דיברנו עם אישה אחת בת 55 אשר סיפרה שנולדה במקום. יש הרבה עבודה לעשות כדי לפתור את המצב של התושבים הבדואים באזור הגליל, אשר אין להם תקוה להמשך מגורים.

  כאמור, תהליך התישבות הקבע של הבדואים התרחש במשך כ-100 שנה ללא תכנון מסודר מצד המדינה, כך שכל נסיון להסדיר את המצב יהיה חידוש ויכול ממש לעזור. רצוי שזה יהיה מתוך התחשבות בקהילות והקשבה לצרכיהן.

 • 1948 בדיר אל אסד - זכרונות   לפני 48 שבועות 6 ימים

  לאחר הקריאה שלי לכתבה "בדיר אל אסד- זכרונות 1948" של טלי פרידמן, ובהיותי בחורה מדיר אל אסד, שגדלה בכפר הזה, אני לא יודעת את כל הסיפור של מאמון ונביה, אלא החלק שסבא שלי סיפר לי עליו, ועל מה שהתרחש בכפר בשנת-1948, אני זוכרת איך סבא שלי תמיד דיבר על אחיו שנהרג על ידי החיילים , כאשר ביקשו מהם ללכת להביא מים ובדרכם למעיין פשוט הרגו אות, החלק השני לא מוכר לי בכלל והייתה הפעם ראשונה שאני קוראת עליו, זה שבו מדברים על איך חלק מאנשי הכפר יצאו ממנו, ואיך שאנשים קיבלו תעודות זהות אדומה ושהיא מסמלת "הבעייתיים".
  אני חושבת שהסיפור של הכפר שלי בשנת ה 1948 הולך ונעלם, כי אני יודעת רק חלק מהסיפור ורוב הנערים והילדים בכפר לא מכירים את הסיפור בכלל, וזה מייצר בלבול בזהות שלהם, בנוסף לזה מפתיע אותי שכאשר אני שואלת נער מה היא הלאומיות שלך?, או אתה מכיר את הסיפור שהתרחש בכפר שלנו שקשור לנקבה, והוא פשוט עונה לי: אני לא יודיע, ולא מעוניין לדעת.
  הסיפור של ה"אסד" הסבא של המשפחה שנזכר בסוף, הוא סיפור שעובר מדור לדור עד היום, הכפר היה נקרא מקודם "דיר-אל-רוהבאן", וכאשר הסבא של משפחת אל אסדי עבר דרך הכפר, ישב לנוח ולהתפלל, בזמן הזה האריה באה ואכל את החמור שלו, כאשר שהאריה סיים את האוכל שלא הוא לא יהיה מסוגל לאכול עוד פעם, לכן אין בעיה מלהתקרב אילו, הוא הולך ויושב על הגב של האריה וממשים את הנסיעה שלו, ומשם התחילו להגיד על הכפר שהוא כפר של האריה-דיר אל אסד.
  بعد قراءتي لمقالة "1948 دير الاسد – ذكريات" لتالي فريدمن, وكوني ابنة دير الاسد, تلك القرية ذات التاريخ العريق, وما اعرفه و اذكره من رواية التي ذكرها نبيه ومأمون , هو التشابه مع تلك التي حدثني عنها جدي وخاصة القصة التي لمست مشاعري, قصة الشاب صبحي (أخ جدي) والذي كان في ريعان شبابه حين قتل هو وعدد من شبان القرية, على يد الجنود الذين طلبوا منهم الذهاب الى النبعة لتعبئة الماء وفي طريقهم قاموا بإطلاق النار عليهم, اما بالنسبة للجزء الثاني والذي ذكره نبيه ومأمون, فكانت تلك المرة الأولى التي اصادفها والتي تتناول الحديث عن ترك اهل القرية بيوتهم والذهاب الى اماكن اخرى, وتوزيع هويات باللون الأحمر على قسم من الناس الذين كانوا يعرفون بال"مشاغبون".
  اعتقد ان تاريخ القرية اخذ في الزوال, وذلك لأنني انا شخصيا اعرف فقط جزء من القصة وليس اكملها, واغلب الشبان في القرية اليوم لا يعرفون القصة بأكملها, وهذا ما يؤدي الى خلق تزعزع في التعريف عن هويتهم, بالإضافة الى ذلك ما يثير دهشتي عند سؤالي للشبان ما هي قوميتك؟ او هل تعلم بقصة القرية المتعلقة بقضية النكبة؟ ويكون رده: لا أعلم, ولا يوجب لدي الرغبة بالمعرف.
  قصة "الاسد" جد العائلة الذي ذكر في نهاية المقالة, هي قصة التي تنتقل من جيل الى جيل حتى يومنا هذا, كان اسم القرية قبل ذلك "دير الرهبان", وعندما مر جد عائلة الأسدي في القرية وقرر ان يأخذ قسط من الراحة ويقوم بأداء الصلاة, وعندما انتهى كان الأسد قد افترس حماره, ولمعرفة بأن الاسد الان شبع بإمكانه ان يقترب منه, فامتطاه واكمل سيره ومن هنا اصبحوا الناس يقولون عن القرية, قرية دير الأسد.

 • הזמנה לסיור בקהילה הבדואית בקובסי - יום שישי 9.12   לפני 49 שבועות 3 ימים

  בתצ"א מ 1977 אין שם אף מבנה ... מוזר ? אז מה נלבין כל האחזות ??!!

 • חתול לא זקוק להצדקה   לפני 51 שבועות 6 ימים

  כל פעם שאני קוראת את השירים שלך
  אני חושבת
  שיש הצדקה
  לספר שירה

 • יוגב שטרית - ג'אז בתיבול מקצבים מרוקאים מתוצרת ישראל   לפני שנה אחת יום אחד

  המוסיקה האווירה האדם שמאחוריה. פשוט מדהים.

 • יוגב שטרית - ג'אז בתיבול מקצבים מרוקאים מתוצרת ישראל   לפני שנה אחת יום אחד

  נקלעתי להופעה שלהם במקרה ברחובות, היה מיוחד מאוד. שילוב מופלא בין ג'אז למוזיקה ערבית. אין ספק שאפשר לראות שיוגב שולט בנעשה, אך סתיו, בחור שנראה די צעיר, ניגן איתו בהרמוניה מדהימה וטובה כל כך עד שהיה אפשר לחשוב שיש לו כמה עשרות שנים מאחוריו. יישר כח!

 • השביל הכתום החדש ברמות מנשה – ממדרך עוז לבנימינה   לפני שנה אחת 5 שבועות

  "חוסר מודעות והטבע ימשיך בחשאי בשלו."

  ללא ספק.

 • AMOCA, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית, יפתח בסחנין   לפני שנה אחת 9 שבועות

  המוזאון בסחנין , נמצא בפועל בבניין איגוד ערים לאיכות הסביבה בסחנין בסמוך לאצטדיון דוחא
  במידה ואתה מחפש יותר מידע מוזמן לפנות אל צוות דוגריט info@dugrinet.co.il
  בברכה
  חדוה

 • AMOCA, המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית, יפתח בסחנין   לפני שנה אחת 9 שבועות

  חיפשתי באינטרנט, אין שום אתר, מידע כתובת או אחר..
  גם אתר בעברית או אנגלית לא קיים, לא לעיר סחנין ולא למוזאון
  אודה להכוונה
  תודה

 • החיים כסקנדל   לפני שנה אחת 11 שבועות

  עמית שלום
  אתה באמת לא מניח לפסיכולוגים ובעיקר לפסיכולוגיות ארוכות הרגליים.
  האם אתה מוכן טיפה להניח להם ולספר מי בכל זאת נופל ברשתך?

 • שברים   לפני שנה אחת 12 שבועות

  אולי אתה חרגול
  אבל הכוח שבה נכנסים דבריך עמוק בבטן הם לפחות של ג'יראפה

 

 

* indicates required