ענת - בדרכים

"מתגוררת בישוב שאין אליו תחבורה ציבורית, ומתנהלת ללא רכב פרטי מאז מאי "2010".

כל הבלוגים كل المدونات

גריטה 2.12.10

תוכנת וורד אינה מזהה את המילה, ומסמנת אותה באדום. היא מציעה לי במקום זה – גריעה גרוטה גרייה שריטה גרינה (מה זה?), או להתעלם מהכל או להוסיף למילון. אני בוחרת להוסיף למילון, כי הרי גם ממשלת ישראל הוסיפה למילון את המילה הזאת – גריטה – בהחליטה על תוכנית לגריטת מכוניות ישנות ותשלום של 3000 עבור אותן מכוניות. זה קרה בתחילת 2010.

איך נפרדים ממכונית שליוותה אותנו במשך עשרים שנים? זיכרונות כה רבים ספוגים בריפוד המהוה שלה. מאות אלפי קילומטרים וחוויות. ילדים שגדלו, כלב שנסע איתנו לים ולטיולים וסתם כך, החברים של כולנו, נסיעות קרובות ורחוקות, מוסיקה ושיחות שאפשר לנהל רק במכונית, בלי ההסחה של הטלוויזיה והטלפון (נו טוב, לפני שהיו טלפונים סלולאריים), והשיחות המתוקות של הילדים, כשאני בגבי אליהם, וכאילו איני נמצאת שם בכלל. וגם ריבים וכעסים וויכוחים ודרמות – פיסות חיים מכל הטעמים. כדרכן של מכוניות סובארו, שירתה אותנו בנאמנות ועם מעט תקלות והפתעות. נסיעות יומיומיות לעבודה, לאירועים של הילדים, לביקורים משפחתיים, ואחר כך לצבא וממנו, לטיולים בכל הארץ ואפילו פעמיים בסיני, לנסיעות איסוף וליקוט וקטיף של כל פרי בעונתו וירק בר, העברת דברים משם לפה, כולל העברת בית. אז אני לוקחת את הסובארו הזקנה שלי לנסיעתה האחרונה.

בת חמש היתה כשקניתיה. פחות ממאה אלף קילומטר עשתה. בת עשרים וחמש היא עכשיו, ויותר מחמש מאות ושישים אלף קילומטר על צגה. יום חם היום, ואני נהנית מבלי דעת מהדקות האחרונות של המזגן. טרם הגיעי למגרש הגריטה והוא מפסיק לקרר, מזרים אויר חם לחלל המכונית. הגענו. מסרנו. מסמכים, בדיקות מדוקדקות וחתימה. קשה להיפרד. מבקשת מבעל המגרש – תוריד לי משהו מהאוטו למזכרת – והוא עוקר את סמל הסובארו שמעטר את חזית הרכב. את הסמל שמאחור גנבו לי לפני כחמש עשרה שנים. חוזרת הביתה עם חבר שליווה אותי למגרש הגריטה ולקח מהסובארו כל מה שאפשר היה לפרק ולהעביר לשימוש של אחרים.

חוזרת הביתה לפרק חדש בחיים, ללא רכב צמוד.

-סובארו_0.jpg

-סובארו_0.jpg

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם