יסמין פנחסי - דולה

דולה ומדריכת הכנה ללידה, מרכז נהרה כרמיאל מוזמנות/ים לבקר באתר האינטרנט www.nehara.org.il ליצור קשר בכל שאלה בדוא"ל: yasmin@nehara.net או בטלפון 077-2121297, 0524-580877.

כל הבלוגים كل المدونات

זה בראש שלך 25.9.10

 

ברגע של השראה מלאה באהבה רשמתי את השורות הבאות. כשקראתי אותן שוב לאחר כמה ימים הן נראו לי כמו אוסף של מחשבות ללא קשר. אבל משהו ברוח הכתיבה הביא אותי להעביר את המסר הלאה (שכל אחד יוכל לקבל מה שמתאים לו). כדאי להסיר את משקפי הציניות לפני הקריאה – זה לא הולך טוב עם מתקתקות האהבה.

כמה פעמים בדיוק קרה מה שחששת ממנו הכי הרבה? או שהדבר שאליו התפללת התגשם בדרך נס? לכבוד ראש השנה הייתי רוצה לכתוב על הראש. אותו איבר מדהים שפעולותיו הן בגדר פלא. אותו איבר שאנו מייחסים אליו את המחשבות שלנו. המחשבות הטובות, המפרות, היצירתיות וגם את אלו שחוזרות אלינו כמו מעגל סגור ונטחנות שוב ושוב באותה הדרך מבלי להגיע להבנה חדשה. בדרך כלל הן גם מעלות את סף החרדה, מדירות שינה ויוצרות את המציאות שרצינו להתרחק ממנה.

היכולות שלנו הן מופלאות. אם נדע ליצור את המציאות המתאימה לנו, נוכל לחיות חיים שהם הרבה יותר מדויקים לנו. הכל מתחיל במחשבות, משם ממשיך למילים...כן, כל פליטות הפה, הרכילויות, הקללות וכמובן בהמשך למעשים... בואו ונחיה את החיים אותם אנו מאחלים לעצמנו, בואו וניצור אותם. אם משהו לא נעים לנו, גם לאחרים הוא לא נעים – זוכרים "ואהבת לרעך כמוך"? כל כך פשוט, נוסחה בדוקה לקשרים נפלאים. לפחות ננסה לעשות איזה מאמץ קטן. כולם בשר ודם. כולם אותו דבר. לכולם החולשות והאיכויות, כולנו מכלול. בואו לא נזלזל או נרגיש נעלים וגם לא נרגיש נחותים או נקנא באחרים.

בואו נסתכל אחד לשני בגובה העיניים ונחפש איך אפשר להכניס אהבה ושמחה בכל רגע וסיטואציה. אנחנו חיים בעולם הזה ומתנסים בכל – במגוון של תחושות ורגשות ומצבים. במקום לראות מה הפסדנו, נדפקנו, נכווינו, בואו נראה מה למדנו, קיבלנו, גדלנו, איזו מתנה טמונה בכל חוויה. הרבה פעמים כשחוויות חזקות או קשות עוברות עלינו יותר קל לראות מה קיבלנו, אך גם מחוויות היומיום הקטנות אפשר לקבל המון. הטוב והשפע נמצא מסביבנו בכל מקום, רק צריך לדעת לקבל אותו. כי מגיע לנו. כי אנחנו טובים בבסיס שלנו. כי אנחנו מתנסים, טועים, מצליחים, ממשיכים. כי כולנו ילדים. כי אנחנו יודעים להעריך את הטוב שיש לנו ואת הקשה שאנו לומדים ממנו והוא כמו מקפצה לטוב יותר.

יש בעולם הזה אהבה ושמחה – אילו המצאות מופלאות. מה שהן יכולות לעשות! אלו כוחות מדהימים יש בהן. בואו לא ניתן להן לחמוק מליבנו או נשמור אותם רק לאיזה רגע אינטימי, מסיבה משפחתית או מאורע מיוחד. כל רגע אנחנו יכולים להרגיש את האהבה והשמחה. זה לא קל ולפעמים זה מרגיש בלתי אפשרי. הרגע היא הייתה כאן (תחושת האהבה) ועכשיו אין לה זכר והכל נראה שחור. מוכר? אבל יש את המאמץ הכנה להיות שם, לחתור ללא הרף ולרצות להרגיש את השמחה והאהבה שנמצאות בתוכנו תמיד. עם המון אהבה וברכה לעולם אוהב ומחבק לילדים קטנים וגדולים, לבעלי החיים, לצמחים ולסביבה.

שנה של שמחה! שלכם, יסמין

jpeg.

jpeg.

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם