חוה מחותן מפיחה חיים בעץ

נושא

חוה מחותן, פסלת בעלת שם עולמי גרה ומציגה בכרמיאל את התערוכה "גשר מנופץ". תושבי הסביבה לא יכולים להרשות לעצמם שלא להגיע

המיוחד בעבודות שאי אפשר לומר מה הן יותר: עציות או מאונשות - הפסלים הם בו זמנית מתקיימים בשתי הקטגוריות. קיים בעבודתה של מחותן כבוד לחומר, אפשר בקלות לזהות אותו, אולם בגלל הסצנות והעמדה (והתוספות של החגורות והמראה) אי אפשר להתעלם מכך שהן מזכירות סיטואציות אנושיות.

היות ומדובר בגזעי עץ קיימת התייחסות אוטומטית למנח של הפסלים. כשהם מונחים הם "שוכבים" וכשהם עומדים הם ניצבים לפי טבעם, ודווקא את אדני הרכבת במקום להניח מחותן בוחרת לאתגר בהצבה.

חלק מהפסלים מקיימים דיאלוג עם נושא העמוד שקיים בהיסטוריה האנושית ועבר גלגולים רבים, העמוד נושא אסוציאציות, זיכרונות, קשרים ואמוציות. עמוד הוא גם משענת בסיסית למבנה, נדבך בסיסי עליו הכול מושתת ומכאן גם יש קשר ישיר וממשי עם המיקום של הפסלים הנוכחי בבית יד לבנים.

עבודת "גשר מנופץ" הינה בין השאר דיאלוג בין צורות מנוגדות - העץ המהוקצע (הגשר) וענפי העץ הטבעי, ושוב מחותן בוחרת לאתגר את הצופה ובעוד המהוקצע שומר על צבעים טבעיים הטבעי מקבל צבע לבן. היצירה מפתה את הצופה למבט רב רובדי, ההתרחשות נעשית בכמה מישורים.

הקשר בין הפסל לחלל שונה מקשר שקיים בין יצירה דו מימדית לחלל, הפסל כולא חלק מהחלל, מכליל אותו בתוכו והפכו לחלק ממנו כך ש"המעגל המרושע" והמעגל שנוצר בין אדני הרכבת יוצרים חלל פנימי מאיים שהופך להיות חלק מהפסל לכל דבר ועניין.

חוה מחותן פסלת בעלת שם עולמי גרה ומציגה בכרמיאל, תושבי כרמיאל והסביבה לא יכולים להרשות לעצמם שלא להגיע ולחוות את התערוכה בקיץ הזה.

הגלריה העירונית, בית יד לבנים, רח' חטיבת יפתח 48, כרמיאל. התערוכה תוצג בין התאריכים: 28.6.2010- 12.8.2010.
שעות ביקור: ימים א'-ה': 9:00-13:00 , בימי ג' בין השעות:18:00-20:00

HavaGesherMenupatz.jpg

HavaGesherMenupatz.jpg
ישובים
שושי נורמן شوشي نورمان:

אוצרת. אמנות עם דיאלוג.


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם