יסמין פנחסי - דולה

דולה ומדריכת הכנה ללידה, מרכז נהרה כרמיאל מוזמנות/ים לבקר באתר האינטרנט www.nehara.org.il ליצור קשר בכל שאלה בדוא"ל: yasmin@nehara.net או בטלפון 077-2121297, 0524-580877.

כל הבלוגים كل المدونات

חיתולים אקולוגיים 23.12.09

בכל תקופה בחיים יש איזה נושא שעולה לכותרות. כשיש ילדים קטנים השיחות מגיעות גם לפיפי וקקי ומן הסתם - חיתולים.
מבחר החיתולים הוא גדול ונע מחיתולים חד פעמיים בסופר ועד לחיתולי בד בגזרה נוחה לשימוש. מחוץ לקשת יש את אלו שהולכים בלי חיתולים בכלל...
החיתולים החד פעמיים מהווים בעיה סביבתית. כמות החיתולים המושלכים לפח בכל יום, כדי שלא יהיה מסריח בבית, רק נעלמת מהעין ומהאף. אותה מסה של חיתולים משומשים ממשיכה להישאר בעולמנו כ- 500 שנה לאחר השימוש בהם. כל ילד מייצר כטון אשפת חיתולים מיום הולדתו ועד גמילתו מחיתולים. אותו טון אשפה מלווה אותנו, את ילדנו, נכדנו ועוד דורות רבים שיבואו אחרינו.
דבר נוסף שיש לשים אליו את הדעת הוא: במה אנחנו מחתלים את ילדנו? מהו החומר איתו העור העדין של התינוק בא במגע?
יש שיגידו: מה את רוצה? שנחזור לחיתולי בד, לשפשף ולכבס כמו ההורים שלנו? אז קודם כל יש כאלו שעושים זאת עם חיתולי בד בגזרה של חיתולים חד פעמיים, נוחים לשטיפה וכיבוס. אבל אם זה לא בראש שלכם. יש מספר חברות שמייצרות חיתולים חד פעמיים אקולוגיים.

ומה זה אומר?

חיתול חד פעמי כמו שקונים בסופר: מחתלים, התינוק עושה מה שעושה וזורקים. אבל יש מספר הבדלים גם לתינוק וגם לסביבה.
• רוב החיתול עשוי מחומרים טבעיים המתכלים באופן ביולוגי.
• החיתולים נעימים למגע ונושמים.
• אינם עוברים תהליך הלבנה בכלור.
• אינם מכילים בושם וחומרי לחות.
• עוזרים במניעת אלרגיה ותפרחת חיתולים.
• סופגים מצוין!
חשוב לציין שרוב החיתול מתכלה, כך שהשימוש בחיתולים האקולוגיים יביא לצמצום כמות הפסולת הנשארת על הכדור לאורך שנים. החיתולים מיוצרים באופן ידידותי לסביבה, תוך התחשבות במשאבים טבעיים. החברה שמה לעצמה כמטרה לשפר את החיתולים ולהגיע לרמה שבה כל החיתול יתכלה באופן ביולוגי כמו קומפוסט.
במטרה כזו אני הייתי רוצה לתמוך! יש פה הזדמנות להרוויח משני העולמות. להשתמש במוצר שהוא הרבה יותר ידידותי לסביבה מצד אחד ומהצד השני לא דורש מאמץ מיוחד או שינוי באורח החיים.
ולסיום, המחיר! כי הרבה פעמים הוא זה שקובע בסופו של דבר מה נקנה. אז גם המחירים הם מתאימים לכל כיס. את החיתולים האלו לא משאירים רק לעשירון העליון שיכול להרשות לעצמו לשמור על הסביבה. כל אחד יכול לעשות את זה, אם הסביבה באמת חשובה לו. החיתולים נמכרים במחירים ממוצעים בשוק.
אני מוכרת את החיתולים האקולוגיים החד פעמיים של החברה השוודית Naty  מוזמנים לרכוש חבילת ניסיון במחיר מבצע
בברכת ספיגה ירוקה,
יסמין
 0524-580877
 

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם