יסמין פנחסי - דולה

דולה ומדריכת הכנה ללידה, מרכז נהרה כרמיאל מוזמנות/ים לבקר באתר האינטרנט www.nehara.org.il ליצור קשר בכל שאלה בדוא"ל: yasmin@nehara.net או בטלפון 077-2121297, 0524-580877.

כל הבלוגים كل المدونات

תוכנית לידה 16.11.09

השבוע התקשרה אליי חברה טובה ושאלה אותי אם ארצה לקבל מלאכים מגשימי משאלות לכמה ימים. התגובה הראשונה שלי היתה מבוכה. לאחר מכן, חשבתי לעצמי: כן, למה לא? אנחנו שומעים כל מיני סיפורים על דגי זהב שממלאים משאלות, ג'יני במנורה, אז למה לא מלאכים. היא התקשרה בדיוק בתאריך העברי של יום הולדתי וצירוף המקרים מצא חן בעיני. מלאכים עוד לא  קיבלתי ליום ההולדת... שאלתי מה אני צריכה לעשות? והיא אמרה שאני צריכה לכתוב על פתק 3 משאלות, המלאכים יגיעו לביתי לחמישה ימים ולאחר מכן אצטרך לשלוח אותם לאנשים אחרים. התחלתי לחשוב מה לבקש? ובשביל מי? פתאום עלו לי המון דברים והרבה אנשים לבקש עבורם...ויש רק 3 משאלות. אז כתבתי לי את כל המשאלות שעלו וחיפשתי דרך לצמצם אותן לשלוש המשאלות המבוקשות.
 
בזמן שכתבתי הרגשתי שעצם המחשבה על המשאלות והגשמתן האפשרית גורמת לי לתחושה טובה יותר ומחזקת אצלי את האמונה בטוב. נזכרתי בקטע שקראתי בספרו של ג'וזף מרפי - כוחו של התת מודע: " דמיינו את המצב הסופי הרצוי לכם והרגישו אותו בצורה ממשית ומציאותית, ואז יסוד החיים האינסופי יגיב על הבחירה המודעת ועל הבקשה המודעת שלכם". כמובן ש"יסוד החיים האינסופי" יכול להיות אלוהים, אמא אדמה או כל דבר אחר שמאמינים בו. זו היכולת שיש לנו להשפיע על המציאות שלנו בעזרת המחשבה. מכאן, כדאי שניזהר במחשבותינו. כל מחשבה היא כמו תפילה וכמו שפעם שמעתי איש חכם אומר – הפחד הוא תפילת אקספרס.

אני מציעה לנשים לפני לידה, לשים לרגע את הפחד בצד ולכתוב רשימת משאלות ללידה, בלי לצנזר ולצמצם. לחלום לפרטי פרטים את הלידה האידיאלית. הרשימה הזו היא בעצם תוכנית לידה. היא יכולה להיות תמונות ברורות של סיטואציות או רגשות ותחושות ואולי רק צבעים או צלילים: אני רוצה שבעלי יהיה קרוב אליי בלידה, שנגיע בשלב מאוחר לבי"ח, שיהיו לי כל הכוחות שאצטרך, שיהיה חיבור טוב עם המיילדת, שיניחו עליי את התינוק ברגע שהוא יצא, שאני ארגיש מוגנת ובטוחה... כדאי לתלות את הרשימה במקום שאפשר להתבונן בה מידי פעם. וכך לאט לאט המילים יהפכו לתמונות והתמונות יעבירו רגשות ותחושות וב"ה יהפכו למציאות המתגשמת בלידה.

אני מאלו שמאמינים שסופו של חלום להתגשם. אז במקום להתעסק עם הפחדים עדיף להזמין את מה שרוצים. יחד עם זאת, לזכור שחשוב להגיע ללידה כמה שיותר גמישים ופתוחים למה שהלידה מביאה איתה. ולהאמין שהכל לטובה!

שיתגשמו כל משאלותיכם לטובה, יסמין
 

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם