יסמין פנחסי - דולה

דולה ומדריכת הכנה ללידה, מרכז נהרה כרמיאל מוזמנות/ים לבקר באתר האינטרנט www.nehara.org.il ליצור קשר בכל שאלה בדוא"ל: yasmin@nehara.net או בטלפון 077-2121297, 0524-580877.

כל הבלוגים كل المدونات

לאן נעלם החשק המיני? 17.9.09

בעל שאשתו בהריון בחודש השני מספר לי: "להיות בהריון זה לא פשוט! קודם כל, בשעה שמונה בערב כבר אין עם מי לדבר (ואני חוזר מהעבודה רק בשבע). היא כל כך רגישה לריחות. הפסקתי לאכול שום ובצל, אני מצחצח שיניים ומתקלח בכל הזדמנות, אבל זה לא עוזר. היא לא מסוגלת לסבול את ריח הגוף שלי ולהתקרב אלי מתחילת ההריון. מכאן את מבינה שגם אין סקס, שזה גם נורא חסר...".
הרגעתי אותו בכך שברוב המקרים העייפות, הבחילות, ההקאות והירידה בחשק המיני מאפיינים את השליש הראשון. ובאמת, כעבור חודשיים הוא מספר שהמצב השתנה וחיי המין שלהם אפילו יותר טובים משהיו לפני ההריון. המיניות והחשק המיני משתנים לאורך ההריון. המיניות מושפעת מהדימוי העצמי והגופני, יחס הסביבה (ובעיקר יחס בן הזוג) לשינוי בגזרה, תחושות פיזיות ושינויים רגשיים וקוגנטיבים.

איך עוברים תשעה חודשים של הריון?

הפחתת מתח וחרדות - מתח, לחץ וחששות עלולים לגרום לירידה בחשק המיני לשני בני הזוג. כל אחד ישאף להפגת מתחים בחיי היומיום. יש נשים וגברים החוששים שהמגע המיני יגרום להפלה או יפגע בעובר. לחשש זה אין בסיס! העובר בטוח ומוגן ואין מניעה גופנית לקיים יחסי מין, אם אין היסטוריה של הפלות מוקדמות או מצבים המחייבים זהירות מיוחדת, כגון: דימום, כאבי בטן, זיהום, צירים מוקדמים, שליית פתח או ירידת מים.

תשומת לב יחס חם, רגישות למצב, חיוך ומילה טובה אחד לשני יכולים לחולל פלאים. כולם רוצים להרגיש אהובים, רצויים ונחשקים.

קירבה מסוג אחר נבות מעוניינות ביחסי קירבה לבן זוגן, יותר מאשר קיום יחסי מין. חיבוק, ליטוף, נשיקה, עיסוי מפנק וכל מגע שנותן תחושה של ביחד, תחושת ביטחון ואהבה.

מציאת זמנים מתאימים בראשית ההריון נשים רבות סובלות מעייפות, בחילות והקאות. חשוב למצוא את הזמנים הנוחים בהם בני הזוג ערניים ומרגישים טוב.

אילתור תנוחות כדאי לשנות ולגוון את הרגלי המין לפי הצרכים והמגבלות של שלבי ההריון השונים. ההריון יכול להיות הזדמנות לפתח חידושים והמצאות מלהיבים בחיי המין.

תקשורת - חשוב שבני הזוג ידברו ויספרו זה לזה מה הם מרגישים: "עבר עליה יום קשה עם בחילות, היא בטח לא תרצה...הוא בטח לא נמשך לבטן הענקית שלי..." ישנם בני זוג המנסים לגונן זה על זה וללא שיחה יתכן שכל אחד יחשוב שבן הזוג השני אינו חושק בו, כשהוא בסך הכל מנסה לדאוג ולהגן עליו. שיתוף בתחושות וברגשות ומציאת יחסי קירבה חדשים יעזרו גם בתקופה שלאחר הלידה, שבה זוגות רבים לא מקיימים יחסי מין מספר שבועות או חודשים. כך תהיה התחלה טובה ובריאה יותר של החיבור המשפחתי.

לסיכום, כדאי לזכור שחיי המין יודעים עליות וירידות במהלך החיים וזמן ההריון אינו תקופת מבחן לחיים הזוגיים והאינטימיים. יחד עם זאת, ההריון יכול להיות אחת התקופות המקרבות ביותר בין בני זוג מבחינה זוגית ומינית.

בברכת גמישות והסתגלות לשינויים, יסמין

• • – • – • – • – •

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם