יסמין פנחסי - דולה

דולה ומדריכת הכנה ללידה, מרכז נהרה כרמיאל מוזמנות/ים לבקר באתר האינטרנט www.nehara.org.il ליצור קשר בכל שאלה בדוא"ל: yasmin@nehara.net או בטלפון 077-2121297, 0524-580877.

כל הבלוגים كل المدونات

רגע לפני לידה 25.8.09

לידה היא דבר מסתורי ובעל השפעה גדולה על המשך חיינו. אנו לא יודעים מתי ואיפה הלידה תתחיל, מה יהיה הסימן הראשון? כמה זמן היא תמשך? מי ייקח חלק בלידה והשאלה הגדולה מכל: איך הלידה תהיה?
בהריון התינוק בפנים ולאחריו בחוץ, והדרך מפה לשם היא דרך קצרצרה מבחינה "גיאוגרפית", אבל איזו "דרך" מכל בחינה אפשרית אחרת...

באחת הלידות שליוויתי הגעתי לחדר לידה מבלי להכיר את האישה אותה אני מלווה. האישה אמרה לי שהיא מפחדת. באחת ההפוגות בין הצירים שאלתי אותה:"ממה את מפחדת?" והיא אמרה:"אני מפחדת מהכאב ואני מפחדת שיבדקו אותי ואני מפחדת שהאגן שלי צר מידי ושיקרה משהו לתינוק שלי, אני מפחדת להיקרע ואני מפחדת שאני לא אדע איך לטפל בתינוק כזה קטן ושלא יהיה מי שיעזור לי בבית". הכנה ללידה נועדה לעזור להפיג את רשימת הפחדים הארוכה והטבעית הזו לפני הלידה ולהגיע ללידה עם ידע, תחושת ביטחון ואמונה ביכולת להתמודד עם מה שהלידה מביאה איתה.

איך מתכוננים?
ידע הוא כוח, לכן טוב לדעת כמה שיותר על תהליך הלידה והגורמים המשפיעים עליו. כמו כן, ללמוד על התערבויות רפואיות במקרה הצורך. אפשר לקרוא ספרים, לראות סרטים או לקחת חלק בקורס הכנה ללידה.
חשוב מאד לבקר במקום בו מעוניינים ללדת, שהמקום והדרך אליו יהיו מוכרים וידועים.
כיוון שהגוף הוא היולד כדאי להכין אותו לקראת הלידה, דרך פעילויות גופניות שתורמות לחיזוק הגוף והגמשתו. כמו כן, לתרגל הרפיה של הגוף, שהיא משמעותית מאד בהריון ועוזרת לקדם את הלידה.
כשמפריעים לחתולה באמצע המלטה, היא תעצור את ההמלטה, תמצא מקום מוגן ורק שם תמשיך. אצלנו (להבדיל אלפי הבדלות), הסיפור דומה... פחד ותחושת חוסר ביטחון עלולים לעצור לידה ועקב כך להביא להתערבויות רפואיות לא רצויות. לפני הלידה רצוי להסתכל לפחדים בעיניים. לברר אלו פחדים קיימים, אך גם אלו כוחות פנימיים ואמונות מחזקות יש לאישה ובן זוגה להתמודדות עם פחדים אלו.
עולמנו הרגשי הוא מורכב ומתעתע ולפעמים לא פשוט לעשות את הבירור הזה לבד. למי שרוצה כדאי לעבור תהליך הכנה אישי בליווי מדריכת הכנה ללידה.

הכנה ללידה ב"דרך בריאה" היא הכנה אישית המותאמת לאישה ובן זוגה. במהלך ההכנה האישה מגלה ואוספת את הכוחות והכלים שיעמדו לרשותה בעת הלידה ולאחריה. בנוסף, בני הזוג מגבשים את רצונותיהם, הכוח הזוגי שלהם ומקבלים כלים לתמיכה הדדית. המפגשים כוללים עבודה בתנועה, מגע והבעה.

הכנה משמעותית תורמת ליצירת חווית לידה טובה ומעצימה.
בברכת לידות טובות, יסמין

 וידיים.jpg

• • • •

 וידיים.jpg

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם