חבר הכנסת דוב חנין בקר באל שגור

נושא

בעקבות פנייתם של גורמי ציבור מהכפר מג'דל כרום ועמותות הסביבה והתקווה הגיע, ביום שישי 24.7.09 ח"הכ דב חנין לסיור באזור אל שגור. חבר הכנסת הבטיח להעלות את הצורך הדחוף לטיפול במפגעי הסביבה באזור על שולחן ןעדת הפנים והגנת הסביבה, הציבור מוזמן

עבד נמארנה תושב שעב, מנהל עמותת אל-אמל, שהיה מיוזמי הביקור, מסר כי עשרות תושבים יהודים, מיישובי משגב, וערבים מהכפרים הסמוכים, פעילים בעמותות ואזרחים מהשורה, הגיעו למפגש והשתתפו בסיור בבקעת בית הכרם.

"הסביבה יכולה וצריכה להיות נושא לקרוב לבבות ולשיתוף פעולה בין יהודים לערבים בגליל" אומר עבד ומוסיף כי קיים גרעין של פעילים לכינון "פורום יהודי -ערבי לסביבה אחרת" באזור. כמו כן, בניגוד למה שחושבים רבים (בקרב היהודים)יש גרעין הולך וגדל של תושבים בכפרים שמצטרפים לעמותה למען הסביבה ומספר תושבים התגייסו כ"נאמני ניקיון" פעילים.

ברוך קומפנו- מנהל מחלקת סביבה, הוסיף כי בזמן הסיור געש קניון בית הכרם ממפלים של ביוב שזרמו בו, כל הביוב של אל שגור זרם בתקופה של הימים האחרונים אל הקניון. בקשתי את תגובתו של עבד להאשמות הנשמעות מצד תושבים יהודים במשגב וכרמיאל על אי תשלום ארנונה בישובים הערבים ועל חוסר אכפתיות לגבי זרימת הביוב ומפגעי סביבה אחרים, עבד לא התחמק והבהיר כי מעבר לקשיי הפרנסה של רבים, בשל ניהול לא תקין של רשויות מקומיות בכפרים, לעתים מתקשים התושבים לתת אמון ברשות עצמה ונמנעים מתשלום המסים מחשש שכספם לא יגיע לייעודו. עם זאת הדגיש, חשוב לפעול יחד כדי שרשויות המדינה יטפלו בנושאים שבאחריותם.

הוא ציין כי ח"כ דוב חנין התייחס בדבריו להתנכרות המדינה על ממשלותיה לרשויות הערביות וכי בכוונתו להמשיך העלות את הנושא במסגרת פעילותו בכנסת. במסגרת הסיור נפגש דב חנין עם תושבים ומועמדים לרשות מועצת מג'דל כרום, נציגי ועדת איכות הסביבה של מג'דל כרום הציגו בפניו את החזון והמטרות של הועדה, ביניהן החתמת המועמדים לבחירות על מכתב משותף הקורא למדינה להשקיע באופן מיידי בפתרון הבעיות הסביבתיות, תוך התחייבות לנהל את המועצה באופן שיאפשר מתן שירותים מוניציפאליים באיכות גבוהה. בסיום הזכיר חבר הכנסת חנין את הדיון בועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת המתוכנן ליום שלישי 28.7.09 והזמין את הציבור להגיע ולהפגין נוכחות.

למתעניינים: כתבתו של אביב לביא במעריב - המפגעים בבקעת בית הכרם http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/920/668.html

וכתבה של צפריר רינת ב"הארץ" מי יציל את הגליל מהזבל http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1102415.html

תיוג
אלה מרגלית إلاه مرجليت:

תושבת יובלים, במקצועה מורה לחינוך מיוחד , מנחת קבוצות הורים וקבוצות דיאלוג. פעילה חברתית. שותפה בעריכה של דוגרינט.


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם