נא להכיר "חנות למשמעות"

נושא

לפני כשבוע, נפתחה בעכו העתיקה חנות משמעותית עבורי, ולא בגלל שקוראים לה "חנות למשמעות", ולא בגלל ששתי חברות טובות שלי קרוליין מרסר וסוזן ניירנס גרמו לזה לקרות, אלא מכיוון שהן עושות בכך עשייה של שינוי חברתי.

החנות היא בית תומך ל-10 מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, היא מהווה מרכז להכשרה מקצועית בתחום המסחר והמכירות, עבור צעירים [בני 21-30] עם נכויות פיזיות ו/או חושיות. לקראת תום שנת החונכות, כל העובדים יקבלו ליווי למציאת מקום עבודה בשוק החופשי.

החנות מקדמת צרכנות עם אג'נדה, אבל לא מוותרת על אסטטיקה מרשימה, יש בה מספר מחלקות :

  • עולם טוב יותר: מוצרים שייצורם, שיווקם ומכירתם מושתתים על עקרונות "סחר הוגן", לצד מוצרים שעומדים בתקנים של איכות הסביבה .
  • עולם הומאני יותר: מוצרים ייחודיים שנוצרו עלידי אנשים עם צרכים מיוחדים. המוצרים הינם בעלי מסר חברתי הבא להדגיש את הצורך לקבל ולהתחשב בשונות ולשלב את השונה .
  • עולם נכון יותר: מגוון של בגדים, ענתיקות וחפצים מחודשים, המייצגים את תפיסת המִחזור, המעלה את המודעות והאכפתיות לסביבה. המוצרים שופצו ושודרגו ע"י העובדים, דבר שמאפשר להם לבטא את הצד האמנותי שלהם ולהקנות לעצמם כישורים נוספים.
  • עולם הוגן יותר: "סטוקים" של מוצרים שהינם תרומות ממעצבים, חברות ועסקים, שמאפשרים מחירים הוגנים ואטרקטיביים. כגון: חברת כותון, בגדי נשים מחומרים טבעיים המספקים כל חודש קולקציה של בגדים בתרומה.

איך מגיעים? נכנסים לעכו העתיקה ממזרח דרך השער בחומה, הולכים ישר 50 מ' והיא שם, בחוץ כתוב חנות למשמעות, בגדול תכנסו, תסתובבו תשוחחו ותקנו.

חדוה ליבנת حدفا لفنات:

הכותבת הינה מצוות דוגרינט , עוסקת בחינוך ,שינוי חברתי, והדרכת סיורים חברתיים בגליל


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם