תרגום לעברית الترجمة للعبرية

לציבור הקוראות והקוראים, הפעילות/ים והשותפים/ות - דוגרינט מסיים את הפעילות

جمهور القارئات والقراء، شركاؤنا والناشطون الاخرون نود اعلامكم- ان دوغري نت تسدل الستار على نشاطها

נושא

הגליל הוא חשוב, מרתק וייחודי ומרגש להכיר אותו. ניסינו להדביק את כל הסביבה בהתלהבות, ללמוד כמה שאפשר על ההיסטוריה, על המאבקים העכשוויים. להשפיע על סדר היום. לאחר 10 שנים של עשייה החלטנו לסגור את העמותה שהקמנו ולסיים את הפעילות בדוגרינט.

الآن وبعد عشر سنوات من العمل الاحتماعي قررنا انهاء نشاطنا في دغري نت.

 

דוגרינט הוא בית עבורנו כפעילות חברתיות, תושבות הגליל. דוגרינט הוא בית ובמה לקולות חשובים שחלקם אינם נשמעים מעל במות אחרות. הגליל הוא חשוב, מרתק וייחודי ומרגש להכיר אותו. במהלך שנות הפעילות שלנו ניסינו להדביק את כל הסביבה בהתלהבות, ללמוד כמה שאפשר על ההיסטוריה, על המאבקים העכשוויים. להשפיע על סדר היום.
 

כעת, לאחר 10 שנים של עשייה החלטנו לסגור את העמותה שהקמנו ולסיים את הפעילות בדוגרינט.

 

דרכי הפעולה שלנו השתנו במהלך השנים אך הדגש תמיד היה נושאים חברתיים וקידום חברה משותפת. אתגר גדול שלקחנו על עצמנו היה להפוך את דוגרינט לארגון ציבורי בר-קיימא, אך הדברים לא עלו כפי שרצינו וכעת הגענו, צוות דוגרינט יחד עם הועד המנהל של העמותה, לסיים את הפעילות.

 

החל מאוקטובר 2017 לא יתקיימו סיורים וארועים בשטח, והאתר ישאר באויר כארכיון עם כל החומרים שפורסמו בו במהלך השנים.

דף הפייסבוק שלנו ייסגר בעוד חודש.

חשוב לנו לסיים את התקופה הזו עם מסר של תקוה ויצירתיות - יש מקום והערכה למי שרוצה לקדם נושאים חברתיים, יש מקום לפעילות משותפת לערבים ויהודים בגליל. אנו נמשיך כל אחת בדרכה להשתתף ולתרום ליצירת גליל יותר טוב עם אופק משותף לכולנו.

 

ביום חמישי 23.11 יתקיים מפגש לסיכום ולפרידה עם השותפים והפעילים והתומכים, ולאחריו תתקיים אסיפת עמותה. 

המפגש יתקיים ב"צלחת חמה" בכרמיאל בשעה 18:00

למידע נוסף והוראות הגעה נא ליצור קשר במייל info@dugrinet.co.il

חדוה ליבנת 054-2203817

טלי איזנר 052-7905452

 

הפרוייקטים ההפעילים הנוכחיים:

 1. אזרחים ללא מען - התישבות הבדואית הלא מוסדרת בגליל. תערוכת צילומים של הצלמת עדי סגל. התערוכה  מוצגת כעת בגלריה לצילום בתל חי. הפרוייקט בתמיכת הקרן החדשה ובשיתוף עמותת במקום ואגודת הגליל.

        למידע על הנושא והתערוכה - לחצו כאן.

 

 1. מתניעים תהליך תכנון - כביש גישה לישובים תובל ופלך. במהלך החודשים הקרובים מתגבשת קבוצת פעילים למיפוי הצרכים והרצונות בישובים הסמוכים לכביש, ולגיבוש הסכמות ראשוניות כדי להתניע את תהליך התכנון מחדש ומציאת חלופות, לאחר ביטול התכנית ג/20006 על-ידי הועדה הארצית לתכנון ולבניה. הפרוייקט בתמיכת קרן של"י - שורשים לסביבה ירוקה.  

אנו רוצות להודות לקרן החדשה על תמיכתה בפעילותנו, לועד המנהל של העמותה, לעמותת הגליל לחינוך ערכי על הבית שהיתה במשך השנים. למייסדים והתומכים ולכל הפעילים, הכותבות והכותבים, משתתפי/ות הסיורים - לכולן ולכולם תודה גדולה על כל העשייה והתמיכה!

בתודה ולהתראות, מצוות דוגרינט:

סאמיה נאסר, חדוה ליבנת, טלי איזנר וחגית לביא.

הועד המנהל:

רותי פויכטונגר, סמאח בסול, סגלית אור, גל אמיר.

ליצירת קשר בכל שאלה או בקשה - info@dugrinet.co.il

סיכום קצר- הפעילות של דוגרינט עד לכאן -

אתר דוגרינט נמצא באויר מאז 2008, הוא התחיל כפרוייקט של עמותת הגליל לחינוך ערכי בשורשים. הקמנו את האתר מתוך רצון לחבר בין קהילות בגליל ולתת במה לקולות השונים בגליל.

דוגרינט מתחילת דרכו היה אתר דו-לשוני, בית ובמה למגוון כותבות וכותבים. פרסמנו  באתר כתבות ובלוגים של תושבות ותושבי הגליל בעברית ובערבית.

מאז 2010 התחלנו לקיים גם סיורים בדגש חברתי. יצאנו לשטח משתי סיבות - ראשית מכיוון שרצינו להכיר לעומק את הסוגיות בהן עסקנו באתר. ושנית כי הבנו, שכדי לבנות קהילה אמתית צריך לפעול גם מחוץ לאינטרנט. הפעילות באינטרנט ובשטח הפגישה אותנו עם אנשים ומקומות מרתקים, נתנה לנו את היכולת להביא לציבור סיפורים שאי אפשר לקרוא בשום מקום אחר, וגם הפכה להיות דרך פעולה שהיינו גאות ושמחות בה. במהלך השנים סיירנו בעשרות אתרים בגליל וקיימנו גם כנסים וימי עיון בנושאים חברתיים.

נושאים לדוגמה, שהעלינו על סדר היום: הכפרים הבדואים הלא מוכרים בגליל, בעלי מוגבלויות בכלל ובחברה הערבית בפרט, תעסוקת נשים ערביות, בלוגים של כותבים ערבים/ות, נושאים סביבתיים (לדוגמה - כביש גישה ליישובים תובל ופלך, זיהום בבקעת בית הכרם, שריפת פסולת), נישואי קטינות.

הנה כמה מההישגים של דוגרינט במהלך שנות הפעילות:

 • קהילה קבועה של כ-20 מתנדבים שעוסקים בכתיבה, עריכה, צילום ותרגום.
 • חלק מהפעילים שהגדילו את מעורבותם ומקצועיותם, והפכו למובילי פרוייקטים.

 • דוגרינט הפך למקור מידע לתושבים המעוניינים להיות מעורבים ופעילים בגליל.

 • קשר מתמשך עם האקדמיה: כ-20 סטודנטים עשו סטאז' בדוגרינט במהלך השנים בתחומי תקשורת, סוציולוגיה, עבודה סוציאלית, שרותי אנוש ועוד - ממגוון מכללות בצפון.

 • ציון לשבח במסגרת פרס פראט לתקשורת מקומית 2014

 • הובלנו מעל 30 סיורים עם כ-600 משתתפים,  וכ-10 ארועים בהשתתפות כ-400 איש.

 • כניסות לאתר - 300 איש ביום במדדים של 2 דקות צפייה ו-2 דפים.

 • מעל 700 מנויי ניוזלטר, וכ- 1,300 חברים בדף הפייסבוק.

 • בנינו שותפויות ארוכות טווח עם ארגונים מקומיים וארציים.

 • קשר עם עיתונאי "הארץ" ופרסום  אייטמים בעיתון.

 • נבחרנו לקבל סטודנט/ית לפעילות במלגת קרן אברט במהלך 6 שנים ברציפות.

סיור של דוגרינט באשחר

 لقد شكلت جمعية دغري نت دفيئة وبيت لنا، لنشاط اجتماعي في الجليل. دغري نت كان بيت ومنصة لاسماع اصوات مهمة لم تكن لتصل من على منصات اخرى. الجليل هو مكان مهم، رائع ومميز ومثير للاهتمام للتعرف عليه. خلال سنوات نشاطنا حاولنا جذب ونقل "عدوى" الحماس منا الى كل سكان المنطقة، بان نتعلم عن تاريخ المنطقة، عن النضالات الحالية. وان نؤثر على جدول العمل اليومي.

الآن وبعد عشر سنوات من العمل الاحتماعي قررنا انهاء نشاطنا في دغري نت.

 بمرور الوقت اختلفت ادوات عملنا  وشكل نشاطنا، الا ان الحجر الاساس لا يزال للمواضيع الاجتماعية والسعي لبناء حياة مشتركة. هذا التحدي الكبير الذي اخذناه على عاتقنا كان بجعل دغري نت منظمة جماهيرية فعالة، لكن لم تات الامور كما شئنا وقررنا. طاقم دغري نت مع اللجنة الادارية للجمعية، قرر انهاء عمل الجمعية.

 

بدءا من شهر تشرين اول الجاري توقفت الجمعية عن تنظيم زيارات ونشاطات جماهيرية- على ان يبقى الموقع في الانترنت كارشيف مع كل المواد التي نشرناها طيلة العشر سنوات الماضية.

سيتم اغلاق صفحة الفيسبوك خلال شهر.

مهم لنا ان ننهي هذه الفترة مع رسالة امل وابداع- الساحة جاهزة  لمن يريد ان يرفع الى العلن مواضيع اجتماعية، يوجد حيز جماهيري لتعاون مشترك للعرب واليهود في الجليل. نحن سنستمر كل واحدة بطريقها للمشاكة ولدعم من اجل خلق جليل افضل مع افق مشترك لنا جميعا.

 

ندعوكم يوم الخميس 23.11 الساعة 18:00 للقاء تلخيص ووداع من شركائنا والناشطين، الداعمين وبعده سنجري جلسة للجمعية الساعة 19:30

المكان: " وجبة ساخنة" في كرميئيل

للمزيد من المعلومات حول الوصول والمشاكة الرجاء الاتصال بواسطة المييلinfo@dugrinet.co.il

 

طالي ايزنر 052-7905452

 

 

 

للاضطلاع على المشاريع وتلخيص النشاطات التي قمنا بها طيلة السنوات الماضية ممكن الدخول لموقع دغري نت، التخليص في مقالة تحت هذا الاسم.

نحن نشكر الصندوق الجديد على الدعم الذي قدمه لنشاطاتنا، للجنة الادارية لدغري نت، لجمعية الجليل للتربية القيمية لاستضافتنا طيلة سنوات في مكتبها. نشكر المؤسسين وكل الناشطين، الكاتبات والكتاب، من شاركنا في جولاتنا- للجميع جزيل الشكر على النشاط والدعم!

منا جميعا شكرا والى اللقاء-

حدفا لفنات، سامية ناصر، طالي ايزنر واحجيت لافي

اللجنة الادارية: روتي فويختونجر، سماح بصول، سيجليت اول وجال امير

 

لاي استفسار او طلب - info@dugrinet.co.il

סיור של דוגרינט באשחר

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם