אזרחים ללא מען

תערוכת הצילום הדוקמונטרית "אזרחים ללא מען" נודדת לימק"א ירושלים

~ שמחים להזמינכם לתערוכת צילומים ~

'אזרחים ללא מען' - הכפרים הבדואים הלא מוכרים של הגליל

 שיתוף פעולה בין הצלמת עדי סגל לאתר "דוגרינט"

 

7 במאי עד ה-6 ביוני

ימק"א ירושלים - רח' המלך דוד 26

 

פחיחרה, אום אל-חיאיא, קובסי, שחאדה, ראמיה, ג'ורדיה, ברבור

מקבץ, פזורה, כפר לא מוכר, התיישבות לא מוסדרת

 

כ-3000 בדואים חיים בגליל כיום במה שמכונה "פזורה", "כפר שאינו מוכר", או "התיישבות לא מוסדרת" בכ-25 נקודות התיישבות. מעט מאד מידע, אם בכלל, קיים על אזרחים ואזרחיות אלו  ועל מקום מגוריהם. רובם חיים ללא תשתיות כבישים, חשמל ומים וללא שרותים בסיסיים כמו שרותי בריאות, חינוך, פינוי אשפה, הסעות תלמידים ועוד.

איך נראית התיישבות לא מוכרת? איך נראים החיים בהיעדר תשתיות, בהיעדר תכנון? איך נראית התיישבות קבע של בדואים, שאינם נודדים כבר מאה שנה? ליד אילו יישובים היא נמצאת? וכמה זה קרוב?

לשאלות אלו ואחרות מתייחסת תערוכת הצילומים הדוקומנטרית שתנדוד במהלך השנה תחילה בגליל ובהמשך ברחבי הארץ.

בתערוכה 22 צילומים מ-8 מקומות לא מוכרים, בצירוף מפת הגליל בה סומנו לראשונה המקומות הללו אשר אינם מצויים במפות הרשמיות של המדינה.

מתוך דברי דנה וולפיילר ללקין:

"בתערוכה זו תושבי "הכפרים הלא מוכרים" הופכים ל"אנשים מוכרים". סגל כצלמת תיעודית, ודרכה אנחנו, מתעניינים בהם ראשית כאנשים ובהמשך מתעניינים באורח חייהם, ומשם יגיעו לתודעה ולשיח הציבורי ואולי אפילו לשינוי במדיניות ובאופק קיומם כאן.

 

מי אנחנו 

עדי סגל - צלמת דוקומנטרית עצמאית המתמקדת בנושאים פוליטיים, סביבתיים ואקולוגיים. מתגוררת בקהילה קטנה בגליל העליון. תמיד שמחה לשמוע רעיונות לסיפורים מעניינים. עבודות נוספות ניתן לראות ב www.adi-segal.com

"דוגרינט" - אתר חברתי דו לשוני של תושבי הגליל שמטרתו ליצור קהילה אזורית חזקה בדרך של דיאלוג מעמיק וחשיבה ביקורתית במטרה לקדם אופק משותף לכולנו בגליל. בנוסף מקיים פעילויות שונות במטרה לחבר בין האוכלוסיות השונות בגליל כגון:  ימים פתוחים, כנסים, סדנאות, הרצאות בנושאים חברתיים וסביבתיים... http://dugrinet.co.il/

 

לתאום ביקור ומפגשים:

דוגרינט – info@dugrinet.co.il

עדי סגל – segadi@gmail.com

התערוכה פתוחה 24 שעות

 

צילום: עדי סגל. עיצוב הזמנה: טלי אייזנר

צילום: עדי סגל. עיצוב הזמנה: טלי אייזנר

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם