תרגום לערבית الترجمة للعربية
איציק גרשוניايتسيك جرشوني

מאמין שכל האנשים זהים לחלוטין ברצונם להיות יותר מאושרים, ופועל על פי צו זה. וגם אוהד את בני סכנין.

כל הבלוגים كل المدونات

מוחמד זבידאת – המפתח להצלחה, נצור את לשונך

محمد زبيدات- مفتاح النجاح، ان تصون لسانك

תיוג

גם אם המאמן לא נהג בשיא החכמה -  אסור לשחקן לדבר כך, קל וחומר, בתקשורת

מה לעשות מוחמד, בעיסקי הכדורגל יש כללים וקווים מאד ברורים. יש הירארכיה של החלטות והשחקן הוא האחרון בשרשרת. לא מתאים לך לשחק בבני סכנין, אף אחד אינו מחזיק אותך. אבל אל תאיים. זה לא רק לא חכם, זה פוגע קודם כל בך בכל כיוון שתפנה. בעצם מה השגת שתקפת את המאמן בתקשורת? רצית להבהיל את יוסי אבו קסיס? רצית להשיג סימפטיה ברחוב? רצית שכולם יידעו כמה "דפקו" אותך? חיפשת צדק? האמנת שבזכות דבריך תיכלל בהרכב? בכל המדדים הללו כשלת, ידידי היקר. ומעבר לכך, האלף-בית הבסיסי ביותר שכל שחקן אמור לדעת זה שאם יש לך טענות או השגות על נושא מסויים, פנה אל המאמן ב-4 עיניים, וברר איתו את הסוגיה. במידה ולא הצלחת, ספור עד עשר, תישן לילה על הסוגיה ואח"כ תחליט האם מתאים לך או לא. לא מתאים – לא קרה כלום! תודיע להנהלה שאתה מחפש קבוצה כי לא טוב לך בקבוצה שלך. זה לא רק לגיטימי, זו זכותך המלאה.

אתה מספיק שנים משחק כדורגל ע"מ לדעת שלצד ההילה, הפירסום והתהילה, יש משברים, יש תקופות שפל, יש ישיבה על הספסל, יש "כיסוח" של התקשורת ויש "כיסוח" של הקהל.  ואם שחקן אינו מפתח אופי לעמוד בכל המכשולים הללו – כנראה שלא בחר במקצוע הנכון!

ייתכן ואבו קסיס היה צריך לתת לך הסבר מדוע אתה על הספסל, אבל הוא ממש אינו חייב. כל מאמן ואופן פעולתו. הרי לא תצפה שלפני כל משחק, המאמן ייתן לכל שחקן הסבר למה הוא בין ה-18 או למה לא. על השחקן להיות מספיק נבון ומספיק חזק ע"מ לעמוד בכל הטלטלות הללו.

הספורט התחרותי יש לו יש חסרון גדול מאד, הוא מאד מחזק את ההוקרה העצמית הגבוהה שיש לנו. לצערנו, רוב רובם של השחקנים, בסתר ליבם, שמחים שהשחקן אשר משחק על המשבצת שלהם, או שיפצע, או שייעדר או שישחק גרוע, ע"מ שנוכל להחליף אותו. מאד חבל ששום מאמן לא מקבל שום הכשרה כיצד ללמד את חניכיו שהשמחה שהקבוצה תנצח היא הרבה מעל לשמחה שאני אשחק. השמחה שהשחקן אשר משחק על המשבצת שלי – יצליח, יתעלה ויצמח – היא, ורק היא תביא לי הצלחה! הפירגון לעמיתי בקבוצה, היא זו שבעצם תביא לי הרבה סיפוק וכפועל יוצא מכך, תעלה את רמתי כשחקן!

הבנת מוחמד?  ההתקפה שלך על אבו קסיס, יוצרת תחושה קשה שאתה שמח שעלי עות'מן פצוע וכועס שמארון ג'אנטוס משחק.

תלמד מוחמד, מעל לכל, לפני הצלחה, לפני כישלון, קודם כל להיות צנוע ושקט.  זה המפתח לאושר ולהצלחה.

 

 

 

 

حتى لو لم يتصرف المدرب بحكمة وذكاء- يحظر على أي لاعب ان يتفوه بالكلمات التي قلتها خاصة في وسائل الاعلام

ما العمل يا محمد، في عالم كرة القدم يوجد قواعد وخطوط واضحة جدا. هنالك تنظيم هرمي لاتخاذ القرارات واللاعب هو في اسفل السلسلة. لا يناسبك اللعب في ابناء سخنين، لا احد يجبرك على البقاء. لكن لا تهدد. هذا الامر ليس فقط انه لا ينم عن ذكاء، بل هذا يسيء جدا اولا لك وايضا سيضرك في كل وجهة تختارها. عمليا ماذا حققت عندما هاجمت المدرب في وسائل الاعلام؟ اردت اخافة  يوسي ابو قسيس؟ اردت الحصول على تعاطف الشارع؟ اردت ان يعرف الجميع الى أي حد ظلموك؟هل بحثت عن العدل؟ معتقدا انه بسبب كلامك سيتم ضمك الى التركيبة؟ بكل هذه المعايير فشلت، صديقي العزيز. واكثر من هذا، لزاما على كل لاعب ان يعرف ان الالف باء الاساسي هو انه اذا كان لك ادعاءات او نقاشات حول قضايا معينة، توجه الى المدرب، تكلم معه وجها لوجه، وحل معه القضية. واذا لم تنجح، عد حتى عشرة، احمل القضية في رأسك، فكر بها جيدا وبعدها فكر اذا كان الامر يناسبك ام لا. كل هذه الاقتراحات لا تناسبك، لم يحدث شيئا! اخبر الادارة انك تبحث عن فريق اخر كونك غير راض من فريقك. هذا الامر ليس فقط شرعيا بل هو حقك الكامل.   

انت تلعب كرة القدم منذ سنوات طويلة، وقت كافي حتى تعرف انه الى جانب المجد والشهرة، يمر اللاعب بازمات، هناك فترات هبوط، تعرف انك في العاب معينة لا تشارك بها بل تجلس على المقعد، هناك هجوم احيانا من وسائل الاعلام وهجوم من الجمهور. واذا عجز اللاعب عن ان يطور نفسه لكي ويواجه كل العقبات والصعوبات- الظاهر انه لم يختر المجال المناسب!

ربما كان على المدرب ابو قسيس ان يفسر لك لماذا لم يضمك الى تركيبة الفريق، لكنه حتما غير مجبر لفعل ذلك. كل مدرب وطريقة عمله. لا اتوقع انك تنتظر من المدرب ان يعط تفسيرا لكل لاعب اذا لم يكن بين ال18 اللاعبين. على اللاعب ان يكون ذكيا كفاية وقويا كذلك حتى يصمد امام هذه التحديات.

الرياضة التنافسية لها جانب سلبي جدا، هي تقوي جدا النظرة الذاتية العالية داخلنا. مع الاسف، غالبية اللاعبين، بينهم وبين انفسهم، يفرحون عندما يتغيب اللاعب الذي ينافسهم على نفس المربع، ان يتعرض لاصابة، ان يتغيب او يفشل على ارضية الملعب، حتى يستطيعون استبداله. خسارة ان المدرب لا يتلق أي توجيه كيف عليه ان يعلم لاعبيه ان الفرحة عندما ينتصر فريقك اكبر بكثير من ان تلعب. ان الفرح يكون في ان يلعب اللاعب الذي ينافسني على نفس المربع بشكل جيد، يتطور ويتقدم- وهذا فقط سيسهم في نجاحي! الاطراء لزملائي في الفريق، عمليا هو ما  سيمدني بالكثير من الرضا، وفي نهاية المطاف سيرفع من قدراتي كلاعب!

هل فهمت يا محمد؟ هجومك على ابو قسيس، خلق احساسا قاسيا بانك فرحت كون علي عثمان اصيب وانك غاضب لان ماريو غنطوس لعب في المباراة

تعلم يا محمد،  الاهم انه، قبل الانتصار، وقبل الفشل، اولا ان تكون متواضعا وهادئا. هذا هو المفتاح للسعادة والنجاح.

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם