תרגום לעברית الترجمة للعبرية

מועצת פקיעין קיימה מיזם נגישות השירות לעובדיה ולמנהליה

المجلس المحلي في البقيعة ينظم مبادرة اتاحة الخدمة لعامليه ومديريه

נושא

בתום ההרצאה החל שלב ההתנסות החווייתית אשר מטרתו להכניס את המשתתפים ל"נעליים" של אנשים עם מוגבלות, על מנת להבין באמת את חשיבותה של הנגישות בעבור אותם אנשים.

עמותת נגישות ישראל קיימה ביום ד' ה- 28.12.16 יום עיון חוויתי בנושא נגישות השירות לעובדי המועצה המקומית פקיעין. המיזם התקיים כחצי שנה לאחר יום העיון ההיסטורי אשר התקיים לראשונה בחברה הדרוזית בדליית אל כרמל.
יום העיון הינו חלק מפרויקט "עזור לי לעזור לך" בתמיכתה של קרן פיליפ מוריס, אחד ממיזמי הדגל של העמותה, אשר מטרתו הכשרת נותני השירות ברשויות המקומיות בישראל למתן שירות נגיש לתושבים עם מוגבלות. 
המיזם אף זכה לאחרונה להיות מוכר כאחד מהBest Practices 2016  על ידי ה-
(UN DESA (United Nations Department of Economic and Social Affairs, New York
.

האירוע התקיים במבנה הנגיש של בית העם בפקיעין. בתחילת המפגש נשאו דברים ראש המועצה, ד"ר סויד סויד, ורכז הנגישות במועצה, כאמל עאמר, אשר המחישו את חשיבות נושא הנגישות וקבלת השונה, את התוכניות להנגשת היישוב ואת הגברת הסובלנות בין תושבי פקיעין.
בהמשך דיברו בפני המשתתפים ליטל מור, מנהלת הכשרות נגישות ברשויות המקומיות, וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מנהלת נגישות ישראל צפון - נ.י.צ. אשר הביאו בד בבד עם סיפורה של עמותת נגישות ישראל נ.י.צ. - ואת עקרונות המוגבלות והנגישות, תוך שימת דגש על נגישות השירות.

בתום ההרצאה המשולבת, החל שלב ההתנסות החווייתית אשר מטרתו להכניס את המשתתפים ל"נעליים" של אנשים עם מוגבלות ולאפשר שיחה בלתי אמצעית -  על מנת להבין באמת את חשיבותה של הנגישות בעבור אותם אנשים.
המשתתפים הוכנסו לחדר כאשר עיניהם מכוסות, על מנת לחוות את התחושה של אדם עם מוגבלות בראייה, תוך האזנה לסיפורה האישי של מתנדבת נ.י.צ. לקוית הראייה ליאת מנספלד.
בהמשך המשתתפים חוו מוגבלות בשמיעה באמצעות מילוי מטלות ומשחקי תקשורת עם אוזניים אטומות בעזרת אזניות, תוך האזנה לסיפורה האישי של מתנדבת נ.י.צ. לקוית השמיעה נירה שלח
בחלק השלישי התנסו המשתתפים בשימוש בידיים עטויות בכפפות קשיחות, ובכיסא גלגלים תוך התניידות דרך דלתות סרבניות ובין מכשולים, בליווי סיפורם האישי של מתנדבי נ.י.צ. יהודית סנונו ומשה גרנק.
בתחנה רביעית, שמעו המשתתפים את סיפורה האישי ואת האתגרים אותם חווה לי ששון, אישה צעירה עם מוגבלות שכלית התפתחותית.
בתום ההתנסות, התכנסו המשתתפים לשיחת משוב ושיתוף החוויות והתחושות.

העמותה רוצה להודות לראש המועצה, ד"ר סויד סויד, למתנדבי נ.יצ, אשר קידמו וליוו את המיזם במקצועיות ורגישות ולרכז הנגישות כאמל עאמר שללא תמיכתו ומחויבותו לנושא - המיזם לא היה יוצא לפועל.
כמו כן, העמותה רוצה להודות לקרן פיליפ מוריס על אמונתה ותמיכתה המתמשכת בפרויקט "עזור לי לעזור לך", זאת השנה הרביעית.

העמותה מקווה להמשיך ולהרחיב את הקשר שנוצר עם החברה הדרוזית ולקיים עוד מיזמי הכשרה והסברה ברשויות נוספות ברחבי ישראל, על כל מגזריה השונים.

ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי د. رفيطال شوارتس سفيرسكي:

מנהלת פרויקטים צפון, עמותת נגישות ישראל (ע"ר), מנהלת-שותפה של המרחב לחיים עצמאיים בגליל.
חברת מועצת העיר קריית ביאליק וחברת מועצת המנהלים בעמותת "אתגרים".

ד"ר רויטל שורץ סבירסקי: מאבק לנגישות עם אופטימיות ללא תקנה / ראיון רדיו עם חדוה ליבנת


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם