תרגום לערבית الترجمة للعربية

מונא חגגה שנתיים לקיומה באירוע יחודי - האקתון רחפנים

مركز مونا يحتفل بمرور سنتين علىى تأسيسه في حفل خاص

נושא

ב 17-18 לאוקטובר התקיים האקתון הרחפנים היחיד מסוגו בארץ במרכז "מונא-חלל לשינוי" במג'ד אלכרום

למעלה מ 100 משתתפים נכחו באירוע המרגש והמוצלח, בו השתתפו ערבים ויהודים מכל הארץ. בין המשתתפים היו כ-20 בני נוער ועוד עשרות סטודנטים, יזמים ומנטורים בתחומי הרחפנים והטכנולוגיה. 

עמותת מונא נוסדה ב-2013 ע"י אסף ברימר, טייס חיל האויר לשעבר ויועץ לתעשייה האווירית. 

הארגון נחנך בנוכחות ראש נאסא, צ'רלס בולדון, ופועל מזה כשנתיים במג'ד אלכרום בשותפות עם המועצה המקומית.

מונא הנו מרכז ומרחב אזורי להתנסות מעשית בטכנולגיה מתקדמת, שפועל ליצירת מציאות חברתית וכלכלית טובה יותר בפריפריה הצפונית של ישראל. עם הזמן פעילות המרכז מתרחבת לאזורים נוספים בכל הארץ.

במרחב הפתוח לכולם מונא פועלת למפגש מגוון בין האוכלוסיות ולעשייה מתקדמת תוך פיתוח ההון האנושי המקומי כמנוף לצמיחה אזורית. הפעילות נעשית בשילוב רב מגזרי של קהילה – אקדמיה - תעשייה ובמסגרת זו נבנות שותפויות עם מגוון רחב של גורמים ובהם מועצות מקומיות ואזוריות, מוסדות חינוך ואקדמיה, ארגונים אזרחיים, מוסדות ממשלתיים, קרנות וחברות משקיעים מהמגזר הפרטי. במונא עובדים ומתנדבים גברים ונשים יהודים וערבים מכל האזור.

בתאריך 17-18 לנובמבר התקיים ההאקתאון רחפנים יחודי של מונא. מונא חוגגת שנתיים להקמתה, וזהו ההאקתון השני של מונא. זהו ההאקתון היחיד בארץ בנושא הרחפנים, ומתקיים אחת לשנה.

מדובר בהאקתון ייחודי כיוון שהוא משלב בין האוכלוסיות השונות: ערבים ויהודים, וכן משלב את כול הגילאים: באירוע השתתפו תלמידים,מורים, סטודנטים,הורים והציבור הרחב. במרתון השתתפו 63 משתתפים ב 17 קבוצות. צעיר המשתתפים היה נער בן 13 ממג'ד אלכרום.

המשתתפים נרשמו דרך פרסום בפייסבוק ובאינטרנט וברשימות התפוצה של מונא, ההאקתון היה פתוח לכל מי שהיה מעוניין להירשם. המשתתפים שהתקבלו הם אלו שהציגו פרוייקט רלוונטי להאקתון הרחפנים אותו הם רצו לפתח בהאקתון. חלק מהמשתתפים נרשמו כבר כצוות מגובש, אבל חלקם נרשמו לבד וצוות מונא שיבץ אותם לקבוצות עבודה. דרך ההשתתפות באירוע נוצרו חיבורים והיכרויות בין יזמים שונים המפתחים פרוייקט ביחד. זו הייתה חוויה מיוחדת ומשמעותית למשתתפים. קבוצה אחת כזאת הייתה קבוצה של 3 משתתפים שכללה: בחור מגרמניה, בחור ערבי ובחור יהודי. הם קיבלו את פרס "מונא" על היותם קבוצה ייחודית בהרכבם.

האקתון הרחפנים הנו מרתון פיתוח של 24 שעות, בו המשתתפים פיתחו רעיון ובסיום ההאקתון הגיעו לשלב בו הם יכולים להציג את הרעיון כפרויקט בר ביצוע ומימוש. בתחילת ההאקתון המשתתפים עברו תדרוך והתחלקו לצוותים. 17 מנטורים מתנדבים תמכו בקבוצות. לכל צוות היו מנטורים שליוו את הקבוצה לאורך כל האירוע. המשתתפים עבדו לאורך כל הלילה ולמחרת בבוקר הציגו בפני השופטים את הפרויקט שלהם.

במקום הראשון זכתה קבוצה של ערבים ישראלים מחיפה שפיתחו:עמדת נחיתה לרחפנים שמשמשת כעמדת הטענה אוטומטית ללא התערבות אדם.

במקום השני זכתה קבוצה של בני נוער מאלון הגליל שפיתחו: רחפן להברחת חזירי בר משטחים חקלאיים.

ובמקום השלישי זכתה קבוצה של צעירים ערבים שפיתחו: רחפן להצלת אנשים טובעים

פרס מיוחד נוסף ניתן לקבוצה של משפחה מדיר אלאסד הכללה את הורי המשפחה ושלושת ילדיהם הקטנים שפיתחו והציגו פרוייקט למציאת ילדים שהולכים לאיבוד בעזרת רחפן. 

להצלחת האירוע הוסיפו חבר שופטים שכלל מנכ"לים של חברות מובילות בארץ. תרומות רבות של כיבוד וציוד נתרמו מהעסקים המקומים במג'ד אלכרום והסביבה המעידים על  הקשרים החזקים והמיוחדים שנוצרו למונא עם הקהילה המקומית.

 

מידע נוסף באתר Mona - a Space for change

צוות מונא

צוות מונא
ישובים

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם