תרגום לערבית الترجمة للعربية

חופים הם לפעמים...

شواطيء هم ...احيانا...

נושא

השיר הפיוטי של שנות הארבעים במאה שעברה עבר מטמורפוזה בהגיעו לשנות האלפיים. 'געגועים לנחל'? הנחלים התייבשו מזמן. 'גם הצדפים הם לפעמים געגועים'? איפה בדיוק יישאר חוף עם חול וצדפים שנפלטים מהים?

אז זהו, יש עדיין חוף, ואצלנו בצפון חוף טבעי עשיר בערכי טבע, ממצאים ארכיאולוגים ופינות בילוי, מראש הנקרה עד צפון נהריה. אך יש מי שרוצה כמאמר עוד שיר ישן 'להלבישו שמלת בטון ומלט'. טיילת מתוכננת עם מדרכות ומסלולי אופניים וספסלים ותאורה דקורטיבית ושיחים פורחים על חשבון הצמחייה הטבעית, אור היום וחושך הלילה - זוהי רק אחת מהתכניות. תכנית גרנדיוזית בהרבה היא הקמת שכונת מגורים באזור שמורת אכזיב ממול ללגונה היפיפייה של חוף אכזיב.

סיפור מסובך השכונה הזו, חוק הסביבה החופית משנת 2004 שמגביל בניה לקו 300 מ' מהים שהסתבך עם תכנית 4870/ג משנת 1994 לבניית שכונה בת כאלף תושבים צמוד ועל הגן הלאומי אכזיב בטווח מאה מטר מהחוף. מזבלה של אסבסט ממפעל מזהם שנסגר עם ויכוחים ומאבקים לפינויה, ועכשיו לכבוד השכונה מפנים רק את חלקה. מפעלים שנויים במחלוקת באשר למיקומם וסמיכותם לים שחברו להתנגדויות עם גופים ירוקים. ודוגמן צמרת שגדל על חוף הים הפתוח מפרסם את השכונה שסוגרת את החוף...

אנחנו בדוגרינט רוצים להבין מהו הפלונטר, לעזור לקבוצת אזרחים מנהריה והסביבה, ומצטרפים לקריאתם ללמוד את הנושא ולהגיש תכנית חדשה שתיתן פתרונות ראויים שאינם פרי שיקולים כספיים והבטחות ישנות.

סיור בחוף אכזיב ומפגש עם מובילי המאבק - יתקיים ביום שישי, ה-18 במרץ.
לפרטים על הסיור והרשמה.

בהמשך השבוע נפרסם את תיק המידע "מצילים את חוף אכזיב" שאותה הגישו חברי הצוות המוביל - רחל כרם, מרים פלג ותום פישר - לחברי הכנסת, וגם ראיון עם רחל כרם ומרים פלג שסיפרו לנו על המאבק.

בברכה

צוות "דוגרינט" וצוות "מצילים את חוף אכזיב".

לדף הפייסבוק של המאבק - לא בונים בית באכזיב

הפגנה באכזיב

הפגנה באכזיב
חגית לביא حاجيت لافي:

תושבת 'חרשים'. פעילה ב'נשים עושות שלום',  כותבת ועורכת ב'דוגרינט'. ואם נשאר לה זמן כותבת גם סיפורים..
לבלוג של חגית לביא


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם