תרגום לערבית الترجمة للعربية

הודעה מטעם ועדת המעקב העליונה - נגד גירוש התושבים בראמיה, כרמיאל

بيان لجنة المتابعة العليا - نرفض طرد اهالي رمية من اراضيهم

נושא

הודעה מטעם ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל: 
 
ועדת המעקב העליונה, ובתוכה ראשי היישובים הערבים בבקעת בית הכרם, התכנסה פעמיים בשבוע האחרון בראמיה ודנה במצב החירום בכפר זה שהפך להיות שכונה בתוך העיר כרמיאל.
 
אנו ניצבים כעת בפני דרישה מתושבי הכפר להתפנות לאלתר לפני סוף החודש. מיותר לציין שתושבי ראמיה גרים על אדמתם שיירשו מאביהם וסביהם ושהם גרים בכפרם הרבה לפני הקמת כרמיאל שלצורכי הקמתה הופקעו אדמותיהם.
 
מזה יותר משלושים שנה המדינה מנסה בכל דרך לפנות את תושבי ראמיה ללא הועיל. מאבקם נגד הנישול ולמען זכותם לחיות כתושבים שווי זכויות בכרמיאל הוא מאבק צודק שזוכה לתמיכה רחבה בארץ ובעולם. ועדת המעקב מדגישה שמאבק זה הוא לא של תושבי ראמיה בלבד אלא של כל החברה הערבית וכל שוחרי השלום, השיוויון והצדק בארץ ובעולם.
 
ועדת המעקב לא תקבל מציאות בה יגורשו ערבים מאדמתם בכדי לבנות ליהודים. על כן החליטה הועדה, המייצגת כמליון וחצי ערבים אזרחי המדינה, כדלקמן:
 
1. לקרוא לממשלת ישראל ועיריית כרמיאל להימנע מפינוי תושבי ראמיה מאדמתם, להכיר בזכויותיהם ההיסטוריות ולהתייחס אליהם כאזרחים שווים הזכאים, כתושבי כרמיאל, לזכויות מלאות ושירותים שווים.
 
2. גירוש תושבי ראמיה מאדמתם וזריקת עשרות משפחות ובתוכם עשרות ילדים וטף לרחוב לא מהוה עניין של תושבי ראמיה בלבד אלא עניינם של כל האזרחים הערבים.   גירוש כזה מהווה הכרזת מלחמה על כל האוכלוסיה הערבית שתראה בעיריית כרמיאל אחראית בלעדית על האסון באם יתרחש.
 
3. הועדה החליטה ליזום פעולות מחאה ציבוריות, כולל עצרת מחאה ביום שישי ה-13 לחודש והפגנה גדולה בכרמיאל ביום שבת ה-21 לחודש.
 
4. ועדת המעקב תפנה לשגרירים זרים ולארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם בכדי להתערב ולמנוע את הגירוש.
לפרטים נוספים: 
חאלד 0504269670
רפיק  0502940408
ועדת המעקב העליונה.


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם