תרגום לערבית الترجمة للعربية

ערבים ויהודים למען חמלה!

عرب ويهود من أجل الرحمة للحيوانات

נושא

אנשים עומדים ברחוב, הם מדברים בשפות שונות, הם נראים אחרת, הם באים מדתות שונות ולאומים אחרים, אך הם עומדים זה לצד זה, מניחים בצד את חילוקי הדעות והשונות, אך מציבים בגאווה את התקווה והאמונה המשותפת לכל הנוכחים.

מי שעבר ביום שישי 12/9 במושבה הגרמנית בחיפה, בהצטלבות הרחובות בן-גוריון והגפן זכה במראה לא שיגרתי במחוזותינו: הפגנה של יהודים וערבים עומדים יחד, חלק מהיהודים אוחזים שלטים הנושאים כיתוב בערבית וחלק מהערבים אוחזים שלטים הנושאים כיתוב בעברית, אך גם ההפך. סיסמאות ונאומים נאמרים לסירוגין בשתי השפות. מי שהתקרב להפגנה  לא ראה שלטים המדברים בשבחי השלום, כי אם שלטים לא נעימים למראה של בעלי חיים טבוחים ומעונים. הייתה זו הפגנה שמטרתה הייתה קידום החמלה כלפי בעלי החיים במשקים, במעבדות הניסויים ובמכלאות.

בעיניים של בעלי החיים אין יהודים וערבים, אין אישה וגבר, אין ימין ושמאל, יש פחד. הפחד מפני השרירותיות של האדם ביחסו לבעל החיים, הפחד מפני האכזריות והאדישות. גם בין המפגינים אין יהודים וערבים, אישה וגבר יש אנשים שהחליטו לשים סוף לשרירותיות, לאכזריות ולאדישות.

ההפגנות המשותפות של פעילים טבעונים יהודים וערבים לקידום החמלה כלפי בעלי חיים ולקידום הטבעונות הפכו למסורת בחודשים האחרונים. ההפגנות הן תולדה של שיתוף פעולה אישי בין פעיל יהודי  - אסף הרדוף (מרצה למשפטים ופעיל טבעוני) אשר ארגן בשנה שעברה את המצעד למען בעלי החיים בתל אביב (המצעד השני התקיים ב-20/9/14) ופעיל ערבי - שרבל בלוטין אשר כתב ספר בערבית על טבעונות, תבע את המונח "טבעונות" בערבית (ח'ודרייה ולא נבטייה) ומרצה בערבית על הנושא.  במהלך ארגון המצעד (הראשון) חיפש הרדוף להגיע לקהלים נוספים, שיהיו שותפים למצעד, כך הוא הגיע לבלוטין והשאר היסטוריה.

ההפגנה המשותפת הראשונה התקיימה בסוף מאי השנה במושבה הגרמנית בחיפה. בהפגנה הונפו שלטים בנושא חמלה לבעלי חיים בשפה הערבית ובשפה העברית, חולקו עלוני מידע בשתי השפות וכן נאמרו סיסמאות בשתי השפות. לאחר ההפגנה הלכו הפעילים, יהודים וערבים כאחד לאכול ארוחת צהריים במסעדה הטבעונית "בודהה בורגרס" בחיפה. הפגנות נוספות התקיימו במהלך יוני-יולי בשפרעם, נצרת ורמת ישי והאחרונה, לעת עתה, הייתה שוב בחיפה בספטמבר.

חשבתי על השיר של ג'ון לנון Imagine, דמיינו שאין מדינות, שום דבר להרוג או למות בשבילו, גם אין דת, דמיינו את כל האנשים חיים בשלום (Imagine there's no countries  / it isn’t hard to do / nothing to kill or die for / and no religion too / Imagine all the people / Living life in peace). ההגדרות הללו (מדינות ודתות) גורמות לקבוצות אנושיות לדכא זו את זו וכולם ביחד לדכא את בעלי חיים. בעיני בעלי החיים אין חשיבות להגדרות אלא רק לדיכוי. אולי כאשר נפסיק לדכא את היצורים החלשים ביותר, נבין גם כי דיכוי בני אנוש על ידי בני אנוש הוא מגוחך. לדברי בלוטין: "טבעונות היא קודם כל סירוב לדיכוי. כל דיכוי!!  סולידריות אמתית, חמלה חוצת מגזרים ושפות/ טבעונות מגשרת על הכול והיא הבסיס לדו קיום אמיתי.חמלה וחסדים כלפי החלשים וכלפי כל תושבי הארץ יובילו אותנו לעולם טוב יותר".הפסקת דיכויים של בעלי החיים תוביל לחיים טובים למען האנושות".

ואני אסיים שוב עם מילות השיר: תוכלו להגיד שאני חולמת, אבל אני לא היחידה, אני מקווה כי יום אחד תצטרפו אלינו והעולם יהיה אחד.

You may say I'm a dreamer / But I'm not the only one / I hope someday you'll join us / And the world be one.
 

ההפגנה בחיפה

يقف الناس في الشارع يتحدثون لغات مختلفة ويبدون مختلفين، لقد جاؤوا من أديان مختلفة وقوميات مختلفة، لكنهم يقفون جنبا الى جنب ويضعون جانبا كل الخلافات ويهتمون بفخر بالأمل والإيمان المشترك.
كل من مر يوم الجمعة 12.9 في الحي الالماني بحيفا، شاهد امرا غير مألوف: مظاهرة لليهود والعرب معا، جزء من اليهود يحملون لافتات مع كتابات بالعربية وجزء من العرب مع لافتات بالعبرية. كل الشعارات كتبت باللغتين. كل من اقترب من المظاهرة لم ير شعارات تمدح السلام، بل كانت كل اللافتات تحمل صورا غير لطيفة لحيوانات معذبة ومذبوحة. لقد كانت مظاهرة من اجل تطوير الرحمة تجاه الحيوانات.
في نظر الحيوانات لا يوجد عرب ويهود، لا رجل وامرأة، لا يمين ويسار، هناك خوف. الخوف من تعامل البشر مع الحيوانات، والخوف من القسوة واللامبالاة. من بين المتظاهرين اليهود والعرب، النساء والرجال كان هناك اتفاق حول هذا التعامل.
التظاهرة المشتركة لناشطين خضريين يهود وعرب من اجل زيادة الرحمة تجاه الحيوانات وتطوير الثقافة الخضرية تحولت الى عادة. هذه التظاهرات هي وليدة شراكة شخصية بين ناشط يهودي – اساف هردوف (محاضر في موضوع الحقوق ومنظم مسيرة لاجل الحيوانات) وناشط عربي – شربل بلوطين (مؤلف كتاب حول الخضرية ومحاضر).
المظاهرة المشتركة الاولى اقيمت في نهاية شهر ايار في حيفا. رفعت فيها لافتات حول الرحمة تجاه الحيوانات بالعربية والعبرية، ووزعت فيها نشرات توعية باللغتين. بعد المظاهرة توجه الناشطون لتناول وجبة خضرية. وقد اقيمت تظاهرات شبيهة في شفاعمرو والناصرة ورمات يشاي.
لقد فكرت في اغنية جون لنون "تخيّل" ، تخيلو لو لم تكن هناك دول، لما كان هناك شيء نقتل من اجله، لو لم يكن دين، تخيلو لو يعيش الناس بسلام Imagine there's no countries / it isn’t hard to do / nothing to kill or die for / and no religion too / Imagine all the people / Living life in peace). هذه التعريفات تسبب للمجموعات الانسانية احباط بعضها البعض، والجميع يحبط الحيوانات. اذا توقنا عن ايذاء المخلوقات الضعيفة سنفهم ان ايذاء البشر سخيف.
سأختم بكلمات الاغنية نفسها لجون لنون، ربما تقولون اني احلم، لكين لست الوحيدة، انا اتمنى في كل يوم ان تنضموا الينا ويصبح العالم موحدا:

You may say I'm a dreamer / But I'm not the only one / I hope someday you'll join us / And the world be one.

ההפגנה בחיפה

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם