תרגום לערבית الترجمة للعربية

‏תושבי ראמיה דורשים היתרי בניה להקמת שכונה על אדמותיהם בכרמיאל

سكان رمية يطالبون بتصاريح بناء لاقامة حي على ارضهم

נושא

המפגינים גם שוקלים לארגן פעולות מחאה אלטרנטיביות בתקופת פסטיבל המחולות הקרוב, שיתקיים בכרמיאל בחודש יולי.

במשמרת המחאה ביום ששי האחרון, השתתפו כ – 150 מתושבי ראמיה, תושבי כרמיאל, ותושבי הישובים הערביים בסובב כרמיאל.

נכחו במקום חבר הכנסת מוחמד ברכה, וחבר הכנסת הד"ר בסאל גטאס, ראש עיריית סכנין מאזן גנאיים. והשתתפו גם ראשי מועצות מקומיות ערביות מהגליל.
משטרת כרמיאל ניסתה בהתחלה להצר את רגלי המפגינים, אך השתכנעה שמדובר במשמרת מחאה אזרחית חוקית, הפועלת בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, והמטה הארצי של המשטרה.

במשך שעתיים, ניסו המוחים להעביר לנהגים תושבי כרמיאל, את קריאתם הצמאה לדיאלוג הוגן ושוויוני ללא התנשאות – עם ראש עיריית כרמיאל, ועם רשות מקרקעי ישראל.
המוחים שאבו עידוד מהתעוררות האוכלוסייה הערבית-פלסתינית בישראל בעת האחרונה, הן לזיכרון הנכבה (1948), והן לזיכרון הנכסה (1967), והן לזיכרון יום האדמה (1976), והן לזיכרון אינתיפאדת אוקטובר 2000.

אזרחים ערבים פלסתינים ישראלים מכל רחבי הארץ, מגיעים לאחרונה לחזק את קהילת ראמיה, ולהבטיח שכל ניסיון לעקירתם בכוח מאדמתם – יתקל בהתנגדות נחרצת של כל יישובי הערבים בישראל בכלל ובגליל בפרט.

תושבי ראמיה מרגישים שעדי אלדר - ראש עיריית כרמיאל, ובנצי ליברמן – ראש רשות מקרקעי ישראל, רוצים לעקרם מאדמתם, ולהבעיר את הגליל לסיבוב נוסף של שפיכות דמים בין שתי הקהילות. אלדר וליברמן, שני המנהיגים מדושני הפרסים והפרסום הללו, שמים את יהבם על אדישותם האכזרית של תושבי כרמיאל היהודים, כלפי שכניהם תושבי ראמיה.

תושבי ראמיה רואים בצער, כי גופי הממסד, לא התייחסו לפסיקת ביהמ"ש המחוזי משנת 2009, שקבעה את אחריותו הראשית של מנהל מקרקעי ישראל, להפיכת הסכם 1995 לבלתי ניתן ליישום – בעודם מאמצים פסיקות חלקיות המתעלמות מבני הדור השני והשלישי שגדלו בראמיה, במהלך 19 השנים בהם לא בוצע ההסכם על ידי הרשויות.

תושבי ראמיה רואים בדאגה הולכת וגדלה, את עיוורונה של עיריית כרמיאל למצב החיים שלהם ללא חשמל, ואי הבנתו של ראש העיר, כי רק בניה עצמית על אדמותיהם הפרטיות בשכונת רבין – באופן חוקי ומוסדר – היא הדרך למניעת אסון לאומי אזרחי בכרמיאל.

תושבי ראמיה מרגישים, כי סאת הייסורים שלהם מתמלאת, האדישות האזרחית סביבם חונקת, ואולי יהיה צורך לנער את פסטיבל המחולות הבין לאומי בעיר, כדי להביא את מקבלי ההחלטות לצעד אלמנטרי בסיסי של דיאלוג דמוקרטי, במקום המציאות השוררת של יחסי מרות והשפלה, בין שולט-לנשלט, בין מדכא-למדוכא, בין רוב למיעוט, בין עירייה מתנכרת – ותושביה המנוחשלים.

תיוג
ישובים
דב קולר دوف كولر:

תושב כרמיאל, עוסק בכתיבה שיווקית לעסקים, כתיבה עיתונאית לארגונים, כתיבה יוצרת וכתיבה ביוגרפית. מרצה ומורה להסטוריה, אזרחות ופילוסופיה. من سكان كرمئيل، يعمل في الكتابة التسويقية للمصالح التجارية، كتابة صحافية لجمعيات، كتابة ابداعية ونص السيرة الذاتية.


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם