עיריית כרמיאל: מילאנו את חלקנו בטיפול בראמיה

נושא

תושבי ראמיה המתלוננים על מצוקתם ומודאגים מעתיד ילדיהם, יכלו לפני זמן רב לשים קץ למצוקה ועודם יכולים בתוך זמן קצר, לשנות ללא היכר את תנאי מחייתם, אם יחתמו מול מנהל מקרקעי ישראל, על מנת  שיוכלו לעבור לבתי-קבע בשכונה שפותחה עבורם, ברמה של שכונת וילות בכרמיאל.

מה באמת קורה בראמיה בכרמיאל? תמונת מצב וסקירה הסטורית

להלן העובדות:

ברמת רבין ובגבעת מכוש ממוקמות משפחות בדואיות בשטחים שהופקעו (בתהליך שהושלם במלואו ) ע"י מדינת ישראל בשנות ה- 70 , בתקופתו של ראש העיר הקודם ברוך ונגר ז"ל.

לאחר שנבחרתי (עדי אלדר) לראשות העיר בשנת 1989, החלטתי לפתור את הנושא באופן אנושי ולקיים דיאלוג בין גורמים שיש להם השפעה ישירה לקידום הנושא. יזמתי מפגש בין נציגי הבדואים, נציג מינהל מקרקעי ישראל, חברי כנסת ערביים.

לאחר מסכת דיונים ארוכה נחתם ההסכם בשנת 1995.

למשא ומתן בין המדינה לבין הבדואים יש היסטוריה ארוכה ומורכבת . בשנת 1995 נחתם הסכם בין המדינה לבין המשפחות הבדואיות. המדינה מילאה את כל מחויבויותיה על פי ההסכם - הוכנה תכנית בנין עיר לשכונה עבורם ואף נבנו בה 3 בתים של משפחות שהתפנו מהשטח (ראו התמונות הרצ"ב).  הוכשרו שטחים חקלאיים והוכנו שומות ע"י שמאי ממשלתי למתן פיצוי על המבנים בהם הם מתגוררים .

מרבית המשפחות לא פעלו על פי ההסכם ולא פינו את השטח .

חלקה- היחיד- של עיריית כרמיאל, על פי ההסכם שנחתם בשנת 1995,  היה לאתר שטח לשכונה החדשה והיא עשתה זאת יחד עם הבדואים. להכין תכנית של השכונה ולהעבירה אל הועדה המחוזית לתכנון ובניה (בוצע בשנת 1998). השכונה החדשה שיש בה פיתוח עד ראש המגרש , כלומר עם תשתיות למים , ביוב וחשמל, כל השטחים מיושרים ומגודרים , השכונה נמצאת כ- 100 מ' בקו אווירי מהמיקום הנוכחי שלהם.

תושבי רמייה המתלוננים על מצוקתם ומודאגים מעתיד ילדיהם, יכלו לפני זמן רב לשים קץ למצוקה ועודם יכולים בתוך זמן קצר, לשנות ללא היכר את תנאי מחייתם, אם יחתמו מול מנהל מקרקעי ישראל, על מנת  שיוכלו לעבור לבתי-קבע בשכונה שפותחה עבורם, ברמה של שכונת וילות בכרמיאל.

התגובה התקבלה לבקשת דוגרינט מאת לביאה שלו-פישר, דוברת עיריית כרמיאל ינואר 2014

עוד בנושא - ראיון עם דוברת העירייה מאת ענת נחום:

"עיריית כמיאל סיימה את חלקה בטיפול בבדואים בראמיה"

بلديو كرمئيلانهت مسؤوليتها في حل قضية حي رمية

כרמיאל

כרמיאל
תיוג
ישובים

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם