מכתב לעיריית כרמיאל: אל תשכחו את שכונת המייסדים!

נושא

שכונה שלמה שנראית כמו מזבלה עירונית, מריחה כמו מחראה ציבורית, וכמובן כל התחלואים והמגפות המתלווים למצב כזה – נמלים, ג'וקים, צרעות, ובאחרונה גם כמה מקרי הרעלה של ילדים רכים

שלום רב

1.  אנו, תושבי משעולי הסביונים 25-31 והרקפות 31-39, ממתינים כבר חודשים ארוכים, לאחר אינספור פניות בדוא"ל, טלפון, ובעל פה, שמישהו יואיל בטובו לטפל בבעיית ההשקיה של הגינון הציבורי בין המשעולים.
בחודש מרץ הואילה מחלקת הגנים והנוף להשקיע מזמנה ומכספנו ולחדש את הגינון בין המשעולים. מאז הגשם האחרון (חודש אפריל), ועד היום (סוף יוני) לא זלגה טיפה אחת של מים מצינורות ההשקייה המופלאים שהונחו בגינות.
הצמחים מתייבשים, ואיתם גם תקוותנו, שאולי הפעם, כספי המסים שאנו משלמים לא ייזרקו לשווא.

2. תעלת הביוב המובילה מרח' צה"ל במורד חורשת צה"ל מנקזת אליה ברוב אושר את כל מה שנותנים לה. אולם, להבדיל ממקומות מתורבתים, שבהם צנרת הביוב מוסתרת, מוגנת ופועלת בצורה תקינה, כאן, בחצר האחורית של כרמיאל, אין שום סיבה להשקיע כספים בתיקון ותחזוקה. התוצאה – כל יומיים זורם לו נחל (האם זה נקרא אכזב או איתן, במקרה כזה?) של פסולת ריחנית לאורך השביל הראשי ב"חורשה הקהילתית" שהושקה ברוב פאר רק לפני פחות מחודש. גם כאשר הנחל עצמו לא עולה על גדותיו, מכסי הביובים אינם מה שימנע מן הריחות למלא את אוויר ההרים הצלול בסירחון מחפיר, פשוט מפני שהם שבורים, הרוסים, ולעתים כלל אינם קיימים. היטל ניקוז? אגרת ביוב? לא בבית ספרנו. כספי ציבור כבר אמרנו? נוסיף לזה גם את בריאותו.

3.  בט"ו בשבט שנת 2012 (כן, לפני שנה וחצי כמעט) נחגג החג ברוב עם ועדה בשטח האחורי של רח' צה"ל, בין הבתים והחורשה.
השטח הוכשר, צינורות הונחו, בורות נחפרו, והשותלים שתלו עצי נוי ופרי לתפארת מדינת ישראל.
והיום, שנה וחצי אחרי??? – עזובה, הזנחה, קוצים, ואתר אשפה שכונתי, אלו הם מנת חלקו של השטח המסכן, שעם קצת יותר תשומת לב, יכול היה להיות גינה ציבורית נפלאה, או לפחות שטח מטופח קצת יותר.
העצים? אני לא ראיתי שם עצים, גם לא שתילים, מי בכלל יכול לשרוד אחרי שנה וחצי של התעללות?
כספי ציבור? בריאות הציבור, טיפול במפגעים עירוניים....??? יוק.

4.  לאורכם של רחוב הרקפות, צה"ל, המשעולים שביניהם והפינות הנסתרות שמאחוריהם, גדלה לה לבטח אוכלוסיה של תושבים חדשים, ללא תעודת זהות, ללא חובות, ללא תשלום מסים, ואולם עם כל הזכויות שבעולם: עם החתולים. מדי שלושה חודשים הם מתרבים בכפולות של 3-6. ידו של הפקח היחידי קצרה מלהושיע. לעומתו, ידם של זקני העיר ממוצא רוסי, ארוכה ונדיבה.
והתוצאה: שכונה שלמה שנראית כמו מזבלה עירונית, מריחה כמו מחראה ציבורית, וכמובן כל התחלואים והמגפות המתלווים למצב כזה – נמלים, ג'וקים, צרעות, ובאחרונה גם כמה מקרי הרעלה של ילדים רכים שהעיזו להושיט יד ל"ביסלי" שעל מעקות הגדרות).
לעבור בבטחה בשבילים ברור שאי אפשר כרגע, כל אמא עסוקה בהגנה תקיפה ואגרסיבית על גוריה.
כספי ציבור כבר אמרנו, בריאותו גם כן, מה עוד נשאר לומר?

5. עד מתי???

תמונה משכונת המייסדים. צילום: יעל רמון

תמונה משכונת המייסדים. צילום: יעל רמון
ישובים

תגובות

אור השמש מחטא

כל הכבוד, אור השמש מחטא!

פרסום בדף הפייסבוק של העירייה

עיריית כרמיאל נוהגת לעתים למחוק תגובות ולחסום מגיבים בדף הפייסבוק של העירייה. למשל, דוברת העירייה מחקה את תגובותיי שם וחסמה אותי לצמיתות וזאת עשתה מבלי לנסות לברר עמי את פשר הדברים (כפי שהיא דורשת מאחרים). לכן אין מנוס מהמסקנה כי בעירייה פשוט מפחדים. ככל הנראה, אין להם עניין לתקן מעוות, או להסיר מפגעים, אלא אם כן זה פוגע בתדמיתם. המקרה הזה והמקרה שלי יש בהם כדי להעיד כי הם מנסים לטייח עובדות.

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם