תנופת הנגשה בכפר ורדים

נושא

בישוב קיים מודל ייחודי, בו ועדת הנגישות בביה"ס קשת מתריעה על מפגעי נגישות. בועדה משתתפים תלמידים ונציגי עמותת נגישות ישראל.

מפגע נגישות בכפר ורדים - מדרגות
מפגע נגישות בכפר ורדים

מועצת היישוב כפר ורדים, תחת ניהולו של ראש המועצה מר סיוון יחיאלי ומהנדס הרשות מר ציון דרור, הגבירה לאחרונה את תנופת ההנגשה ביישוב. דיווח ששלחו למנהלי נגישות ישראל בצפון תיאר את הנגשת המדרכות שבוצעה ברובה בשלב ב' של כפר ורדים אשר כללה בעיקר את הנמכתן באזורי מעברי החצייה, עם שימת דגש על אזורי מוסדות ציבור וחינוך. במסגרת ההנמכות הותקנו במעברי החצייה גם אבני סימון לכבדי ראייה. כמו כן, חניות נכים סומנו מחדש במסגרת חידוש סימוני כבישים, כולל הדגשתן בצבע כחול.

חשוב לציין כי בארבע השנים האחרונות קיים בית הספק היסודי "קשת" תחת ניהולה של המנהלת היוצאת הגב' ענת גבע-טרן פעילות הסברה יוצאת דופן ביסודיותה, הן בביה"ס והן ביישוב. הפעילות מונפה על ידי וועדת נגישות שהורכבה מתלמידים ומנציגי עמותת נגישות ישראל; חברי הוועדה עסקו בהסברת נושא הנגישות וקבלת השונה בפני תלמידי המוסד בכל הגילאים, התריעו על מפגעי נגישות בבי"ס, ביישוב ובמרכז המסחרי ויצאו לתקשורת הכתובה והאלקטרונית עם מסקנותיהם. מודל ייחודי זה, בו וועדת נגישות בית ספרית פועלת כגורם מתריע ומנגיש -  הינו הראשון והיחיד עד כה בארץ כולה.

מפגע נגישות בכפר ורדים - מדרגות
מפגע נגישות בכפר ורדים
ישובים
תיוג
ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי د. رفيطال شوارتس سفيرسكي:

מנהלת פרויקטים צפון, עמותת נגישות ישראל (ע"ר), מנהלת-שותפה של המרחב לחיים עצמאיים בגליל.
חברת מועצת העיר קריית ביאליק וחברת מועצת המנהלים בעמותת "אתגרים".

ד"ר רויטל שורץ סבירסקי: מאבק לנגישות עם אופטימיות ללא תקנה / ראיון רדיו עם חדוה ליבנת


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם