תרגום לערבית الترجمة للعربية

ארועי אוקטובר - כל השנים, כל הכתבות

أحداث أكتوبر 2000- كل السنوات كل المقالات

נושא

לפניכם סיכום כל המאמרים בנושא ארועי אוקטובר 2000. דעות שונות של אנשי הגליל - ביניהם גם פעילים חברתיים, מורים ומחנכים, כותבים קבועים או מזדמנים, ערבים ויהודים.

2012

אירועי אוקטובר 2000 .. בציון 12 שנה !|!احداث اكتوبر 2000.. في الذكرى الثانية عشرة / אמירם גולדין

שרשרת האירועים של אותו שבוע גרמה לנו טלטלה עזה. הגענו לגליל בעקבות חלום על "פרובאנס", והנה מתגלה לנו מציאות שונה לחלוטין ויש לתת את הדעת על עתידנו במקום.

سلسلة من الاحداث حدثت في الاسبوع ذاته وتسببت لنا بهزة عنيفة. وصلنا الجليل في اعقاب حلم "بروفانس" وها هو واقع مختلف تماما يظهر امامنا وعلينا ان ننتبه لمستقبلنا في هذا المكان...

 

אוקטובר / יהושע רץ
שבעה ימים באוקטובר, 14 הרוגים, אחד מהם יהודי. 12 שנים חלפו. האם ראוי וחשוב לפתוח בציון שמות הנערים ההרוגים, להתייחס לאבלן של המשפחות ולהיבט האישי והאנושי..

سبعة ايام في اكتوبر، 14 قتيلا، واحد منهم يهودي، 12 سنة مرت. هل من الضروري والمهم البدء بذكر اسماء الشبان القتلى والتطرق لحزن العائلات الثاكلة والتطرق للبعد الانساني..

 

אוקטובר והפקת הלקחים! / מאמון פעאור
אני חושב שחלק מהמנהיגות שלנו כשל ובגדול. כן מנהיג חייב בכל מחיר לשמור על צעירים (המבטאים רגשות מוצדקים) מפני ההתלהבות והתעוזה המוגזמת, ולהשאיר את הכול בשליטה..

من السهل إثارة جزء من الشباب العرب لانهم يملكون اسبابا كثيرة للثورة ضد المؤسسة الاسرائيلية، لكن قيادة حكيمة، وعلى العكس من اية قيادة اخرى، كانت لتفعل كل ما بوسعها من اجل التخفيف من حدة الثورة ومنع اندلاع هبة اكتوبر!
 

2010

אוקטובר 2000 - הלם וסיכוי / דוד נצר
דוד נצר, תושב משגב, מספר על הימים הראשונים שאחרי ארועי אוקטובר 2000, ועל התחושות שהובילו להקמת קבוצת "סיכוי במשגב"

חשבתי שמעלים אותנו על אוטובוסים, וזורקים אל מעבר לגבול / נסרין מורקוס
נסרין מורקוס על חוויותיה ותחושותיה באוקטובר 2000 בנצרת ובכפר יסיף, ועל האירוניה בתמונה הניבטת עשר שנים אחרי הארועים, סמוך לאנדרטה לחללי אוקטובר בנצרת

עשור לאירועי אוקטובר - אירוע בנצרת ועצומה / יובל דרייר שלה
יובל דרייר שילה היה בן 16 באוקטובר 2000.
"חודש אחר כך השתתפתי במפגש קשה ומורכב עם קבוצת נערים ונערות פלסטינים מאחד הכפרים בגליל... גיליתי אז שבמקום שבו הלב שלנו, בני הנוער היהודים מהגליל, היה מלא בפחד ובלבול (והיו לנו סיבות לפחד), לבם שלהם היה מלא תחושת אבל, כעס, ועלבון קשות פי כמה."

אוקטובר, 10 שנים אחרי / יהושע רץ
מיעוט לומד לחיות עם קשייו ומפתח כישורי הישרדות והתמודדות ממש כפי שעשו אבותיי באירופה לאורך מאות שנים. הרוב, הרוב השולט והמפלה, הוא המפסיד הגדול במשחק הזה.

 

2009

"באוקטובר רעדה הארץ" / יהושע רץ
הכאבים והכעס בשני הצדדים נמצאים כאן אצלנו ובינינו, והפתרונות גם הם. לצדם שוכנים זרעי האירועים הבאים, ממתינים בסבלנות. אם נמשיך להדחיק ולהשכיח ינבטו ויבשילו לכדי פורענות. נטפל, נטפח, נחרוש לעומק - נוכל למנוע את הצצתם הרעה.

בין גליל לגליל / ישראל בן דור
"בגליל, בשל המציאות הדו-לאומית שהשתמרה בו, קיימים שני צידי המטבע: הסיכון להתלקחות מחודשת והסיכוי לחיים משותפים, הכרוך בדיאלוג. אני מקווה שנדע לבחור בסיכוי" כך מסכם ישראל בן דור מטל אל את הכנס לחיים משותפים בגליל שהתקיים בסח'נין

כולנו בני אדם - לכבוד מצעד זכויות האדם / דב קולר
סיפור של שכול אישי ומשפחתי, מעורב בשכול של משפחת אסיל. בכתבה מובאים מדבריה של ג'מילה עאסלה, אימו של אסיל, מורה ויועצת חינוכית.

על השער האלקטרוני שבכניסה לכפר / דן בבלי
באו אירועי אוקטובר 2000, ובעיקבותיו תקציבי ביטחון שאיפשרו, תיקצבו וכמעט הינחו, חלק מהמצפים להקים גדרות "ביטחון" סביבם, ולכולם שער אלקטרוני בכניסה לכפר.

אנדרטה להרוגים ערבים ישראלים באירועי אוקטובר 2000 נצרת
אנדרטה להרוגים ערבים ישראלים באירועי אוקטובר 2000 נצרת

أمامكم ملخص للمقالات اليت نشرت في دوغري نت حول أحداث أكتوبر 2000. آراء مختلفة من الجليل لمعلمين وناشطين، عرب ويهود...

אנדרטה להרוגים ערבים ישראלים באירועי אוקטובר 2000 נצרת
אנדרטה להרוגים ערבים ישראלים באירועי אוקטובר 2000 נצרת
תיוג

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם