תרגום לערבית الترجمة للعربية

התחלות חדשות וליכלוך ישן: כתובת נאצה בקריית שמונה

بدايات جدية وقاذورات قديمة: كتابات عنصرية في كريات شمونة

נושא

ואת כתובות הנאצה שהתגלו על קירות האצטדיון בקרית שמונה, לא צריך לנחש מי כתב.  מהנהלת בית"ר אין לנו שום ציפיות שיוקיעו  את המעשה, אך מהנהלת קרית שמונה – היינו מצפים לקצת יותר

כל מה שביקשנו זו חגיגה לפתיחת הליגה. מה שקיבלנו  -  זו שוב בית"ר ירושלים.

 

אבל לפחות, בנתיים, לסכנין הייתה חגיגה קטנה.  מי שחשב שהתוצאות בגביע הטוטו משקפות משהו ממה שיקרה בליגה, חובה עליו לעבור השתלמות בכדורגל. מעולם לא היה שום קשר בין תוצאות המשחקים בטוטו לבין מיקומם האמיתי של הקבוצות בטבלת ליגת העל.   בסכנין יש העונה קאדר לא פחות טוב מאשר בעונה שעברה וננסה באופן חריג מאד  לעשות משהו שטרם עשינו בעבר:  נהמר שהקבוצה תסיים במקום יותר טוב בפליי-אוף העליון מאשר בעונה האחרונה.

אמת. זו כמובן משאלת לב, אך היא מסתמכת על כך שהשינוי שהקבוצה עוברת בניהול הקבוצה, יש בו דברים טובים.  יש תחושה, מלווה בלא מעט  אינפורצמציה שההנהלה החדשה תתנהל בצורה הרבה יותר מוסרית, דמוקרטית ושקופה מקודמותיה.  באר שבע וסכנין פתחו את עונת 2012-13 בווסרמיל ולמרות שלא הובקעו שערים,  היה בהחלט משחק טוב והתקפי.

מי שהעיב על החגיגה של פתיחת הליגה זו שוב בית"ר, אך הפעם בניצוחו ובהשראתו של המאמן, אלי כהן. אלי כהן אשר השתולל על המגרש בגלל טענה של טעות בשיפוט, יעמוד לדין

ודריו פרננדס שניבל קשות את פיו לעבר השופט שמואלביץ יואשם גם בהעלבת שופט בנסיבות  מחמירות.  בפעם המיליון נזכיר ונאמר שתפקידם של השחקנים והצוות הניהולי הוא להוות דוגמא ומודל כיצד בני תרבות צריכים להתנהג. וכל עוד לא נפנים את זה – יקבלו השחקנים, המאמנים וההנהלות, חזרה לפרצופם, את אותו הלכלכוך שהם שפכו החוצה. ואל להם לבוא לקהל בטענות, אם הם מתנהגים כמו אחרון העבריינים.

ואת כתובות הנאצה שהתגלו על קירות האצטדיון בקרית שמונה, לא צריך לנחש מי כתב.  מהנהלת בית"ר אין לנו שום ציפיות שיוקיעו  את המעשה, אך מהנהלת קרית שמונה – היינו מצפים לקצת יותר . ועצוב שלא זכינו.  

لا اتوقع الكثير من ادارة فريق بيتار القدس حول  استنكار حادث الجرافيتي العنصري على جدار ملعب كريات شمونة.. لكن لدي توقعات من ادارة فريق كريات شمونة كبيرة..

ישובים
איציק גרשוני ايتسيك جرشوني:

תושב משגב, רודף שלום וקיום משותף.

לבלוג של איציק בדוגרינט בנושא בני סחנין וכדורגל בכלל


עוד במדור חינוך וספורט التعليم والرياضة

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם

 

 

* indicates required