קובי וינר

רב חילוני ומשורר, עורך טקסי חיים יהודיים חילוניים וחגי השנה היהודית במשפחות ובקהילות. קבוץ מזרע 19312,  

Koby_v@mizra.org.il

            www.ravenosh.com

כל הבלוגים كل المدونات

שבעתיים כאור החמה

שבעתיים כאור החמה

תצריף מאת קובי וינר

בעלטת

 מאת אמיר גלבע

 אִם יַרְאוּנִי אֶבֶן וְאֹמַר אֶבֶן יֹאְמרוּ אֶבֶן.

אִם יַרְאוּנִי עֵץ ואֹמַר עֵץ יֹאמְרו עֵץ.     

אַך אִם יַרְאוּנִי דָם וְאֹמַר דָּם יֹאמְרו צֶבַע.

אִ ם  יַ ר א  וּ נִ י   דָ ם   וְ אֹ מַ  ר   דָּ ם   יֹ א מְ ר וּ   צֶ בַ ע.

© אמיר גלבע, "כל השירים", כרך א'. הוצאת הקבה"מ, (1987). כל הזכויות שמורות לגבריאלה גלבע.

 

"בבית משפט השלום בירושלים נמסר היום גזר הדין במשפטם של שני השוטרים ברוך פרץ ואסף יקותיאלי. על השניים נגזרו 30 חודשי מאסר לאחר שהורשעו בגרימת מוות ברשלנות של שוהה בלתי חוקי פלסטיני ביוני 2008, אולם בית המשפט נעתר לבקשת השניים והחליט לדחות את ביצוע העונש עד להגשת ערעור.

האיש, עומר אבו-ג'ריבאן מרפיח, הושלך על ידי השניים אל שולי כביש 443 כשהוא חולה, פצוע ומחובר לקטטר, מבלי שצויד באוכל או בשתייה. הוא נמצא בלא רוח חיים כעבור יומיים, אחרי שהתייבש למוות.

"השופט חיים לי-רן כתב בגזר הדין: "מתקשה אני להבין כיצד - אף שהיו ערים לחלוטין למצבו הפיזי והנפשי של העצור - טחו עיניהם מראות, מלהבין ומלהפנים את מצוקתו של בן אנוש שנברא בצלם, והותירוהו במצבו, באישון לילה, בכביש חשוך".

http://www.mako.co.il/news-law/legal/Article-087ce8c707a6831017.htm

 

כאן שרף עצמו  יאן פאלאך  נגד הפלישה הסובייטית לצ'כוסלובקיה

אנדרטה ליאן פאלאך

 

" ועדת המאחזים: ישראל אינה כוח כובש בגדה, יש להכשיר את הבנייה

הוועדה, בראשות השופט בדימוס אדמונד לוי, ממליצה לנתניהו לשנות מהיסוד את המשטר המשפטי ביו"ש כדי לממש את זכות היהודים להתיישב ביהודה ושומרון . דו"ח ועדת אדמונד לוי, לבחינת מעמד המאחזים , ממליץ להכשיר חוקית את כל המאחזים הלא חוקיים בגדה, גם בלי החלטת ממשלה רטרואקטיבית, וכופר בטענה שמעמדה המשפטי של ישראל בגדה הוא של "כוח כובש".הדו"ח ממליץ לשנות מהיסוד את המשטר המשפטי בשטחים, ולבטל שורה ארוכה של חוקים, החלטות בג"ץ ופרקטיקות, כדי לאפשר את מימוש "הזכות של יהודים להתיישב בכל רחבי יהודה ושומרון".    

הדו"ח מונח כעת על שולחן ראש הממשלה שבוחן כיצד לנהוג בו." 

         "הארץ" 9.7.12

 

כל אחד מכיר את תמונות הזוועה האנושית של תוצאות הפיצוצים האטומיים בהירושימה ונגאסאקי, פיצוצים שהובילו לסיומה של מלחמת העולם השנייה. כל אחד ראה את תמונת הפטרייה האטומית מיתמרת אל לב הרקיע ושמע על איומי ה"פצצה" במסגרת המלחמה הקרה בין מזרח למערב, על הרתעה גרעינית, על מאזן האֵימה, על "מוות רדיואקטיבי". אבל רק מעטים יודעים כי אם זוהר כוחו של הפיצוץ האטומי מתואר כ"שבעתיים כאור החמה", הרי פצצת המימן, שרק מעטות כמותה נוסו בתולדות האנושות, היא לב החמה הלוהט עצמו. הפטרייה הנוצרת מתהליך הביקוע הגרעיני של המימן נראית כמו שמש ענקית הבוקעת ממעבה האדמה וגדולה מאות מונים מהפטרייה של הפיצוץ האטומי. גם כוח ההיזק שלה הינו כמעט מעבר לגבולות ההבנה האנושית. עוצמת פצצת המימן, למשל, נמדדת במגאטון, (מגאטון אחד שווה למיליון טונות ט.נ.ט). כדי להמחיש את ממדי עוצמתה המבהילה של פצצת המימן ראוי לדעת כי פצצת האטום דוגמת זו שפוצצה בשמי נגאסאקי (Fat boy) והייתה בעלת כוח נפץ של כ-15 קילוטון טנ.ט. (קילוטון אחד שווה לאלף טונות ט.נ.ט) היא בסך-הכל הנפץ של פצצת המימן. רק באמצעות ביקוע גרעיני של פלוטוניום אפשר לייצר את תגובת השרשרת באטומי המימן ועימה להעלות מן התופת, אל פני כדור הארץ, בלהבה נוראה לוהטת ואדירה, את כל כוחם הדמוני של השדים.

 2.8.12 . http://www.news1.co.il/Archive/003-D-26447-00.html

"אִ ם    יַ ר א וּ נִ י     דָ ם     וְ אֹ מַ  ר     דָּ ם    יֹ א מְ ר וּ   צֶ בַ ע."

 

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם