תרגום לערבית الترجمة للعربية

החורף בשיאו, ובשכונת ראמיה בכרמיאל עדיין אין חשמל

الشتاء في اوجه ورمية غير مرتبطة بالكهرباء حتى اليوم

נושא

 

נציגי השכונה נפגשו ב-19.2.2012 עם אנשי משרד מבקר המדינה בנצרת – לצורך מימוש מיידי של תביעתם לחבר את שכונת ראמיה לחשמל עכשיו, בחורף הנוכחי.

בפגישה השתתפו מנהלת לשכת המבקר עו"ד ליאת שכטר, עו"ד לנה זועבי, ובשם תושבי ראמיה השתתפו נציג התושבים  ודב קולר, פעיל בפורום היהודי-ערבי למען תושבי ראמיה.

בפגישת העבודה שנמשכה כשעתיים, נסקרה ההיסטוריה של תושבי ראמיה מהתקופה המנדטורית ועד הגיע התפתחותה של כרמיאל אל אדמותיהם, יצירת הסכם 1995, והתנהגות עיריית כרמיאל ומינהל מקרקעי ישראל המונעים את הסיום ההוגן של ההסכם-הסדר.
 
נציג שכונת ראמיה תאר את מצוקת התושבים המתגוררים ללא חשמל, ללא מקררים, ללא חימום, ללא מחשבים, וללא אמצעי תאורה. הוא הביע את הסתייגותו מסירובו של ראש עיריית כרמיאל לאשר חיבור חשמל זמני לתושבי השכונה עד סיום ההסדר, כאמצעי לחץ, ענישה, והתעללות בתושבים הבדואים.
 
נציג ראמיה הביא כדוגמה נגדית להתנהגות מוניציפאלית אנושית, את חיבורו של שבט ערב-אל-נעים לחשמל זמני, במסגרת הסדר והסכם בניית כפר חדש במועצה האזורית משגב, עד להשלמת עבודות הפיתוח ובניית הבתים החדשים. הנציג ציין שרק ואדי מפריד בין תושבי ראמיה ותושבי ערב-אל-נעים – אך הפער בגישה השלטונית הוא מוחלט, פוגע ומפלה.
 
מר קולר ציין שמגילת העצמאות, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, גישתו הדמוקרטית של יצחק רבין ז"ל (ראש הממשלה שקידם את ההסדר-הסכם של 1995), ועקרונות היסוד היהודיים של הצדק החברתי, אינם סובלים את החרפה של השארת עשרות משפחות ללא חשמל, מים, וביוב – והכל כאמצעי לחץ לפינויים מאדמתם הפרטית, טרם סיום מוסכם והוגן של הסדר 1995.
 
קולר והנציג סקרו גם את הסחבת המכוונת של מינהל מקרקעי ישראל כלפי תושבי ראמיה. השניים ציינו כי אם היה המינהל מאמץ את עקרונות מפתחות הפינוי-בינוי-פיצוי שהופעלו בפינוי ישובי פתחת רפיח, ימית, גוש קטיף – ושכונות המצוקה בדרום ת"א – היתה יכולה מסכת היסורים של תושבי ראמיה להסתיים בהגינות כבר לפני שנים.
 
עו"ד שכטר ועו"ד זועבי הבטיחו להתחיל את בדיקתן המקיפה בימים הקרובים.
 
 
לפרטים נוספים: נציג התושבים – 054-5999896   / דב קולר – 054-3921272
masterwriter@walla.com
שכונת ראמיה בכרמיאל - פחונים ליד שיכונים

שכונת ראמיה בכרמיאל - פחונים ליד שיכונים
תיוג
ישובים
דב קולר دوف كولر:

תושב כרמיאל, עוסק בכתיבה שיווקית לעסקים, כתיבה עיתונאית לארגונים, כתיבה יוצרת וכתיבה ביוגרפית. מרצה ומורה להסטוריה, אזרחות ופילוסופיה. من سكان كرمئيل، يعمل في الكتابة التسويقية للمصالح التجارية، كتابة صحافية لجمعيات، كتابة ابداعية ونص السيرة الذاتية.


תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם