יקי מנהיימר

סופר, משורר ומרצה בתחום בריאות הנפש.
מחבר הספר רוח שטות.

כל הבלוגים كل المدونات

רחמים עצמיים 2.4.11

בהיותי בגיל 32 נולד בני. הולדת בני העלתה בפני חששות רבים. כגודל אהבתי אליו כך הלכו החששות והעמיקו במסתרי נפשי. האם אהיה אב טוב? האם אוכל לפרנסו לאור העובדה שאני לא מהמתמידים בעבודה ? לצד המילוי הרגשי שהעניק לי בני חשתי ריקנות עצומה. נראה לכאורה שהדברים עומדים בסתירה, אך לא כך היו פני הדברים. המילוי שהעניק לי בני רק העצים את תחושת חוסר התוחלת בהיותי אני. היה לי קושי להתחבר לאני הפנימי שלי לכן פניתי לרוחניות, כדי להתחבר אל עצמי ולהאיר את האפלה ששררה בנשמתי, אותה יכולתי לראות רק כאשר הוארה באורו של בני. הלכתי לאירוע רוחני שבו נדרשתי לשאול ולהתבונן בשאלה מה באמת קורה.
חפרתי בשאלה והגעתי למסקנה שהאנרגיה שמניעה אותי היא רחמים עצמיים. כשאתה חופר נוצר בור וזה מה שקרה . הדבר זעזע אותי עמוקות ומאחר והגילוי היה במלוא העוצמה ולא טיפין טיפין כפי שנדרש בטיפול פסיכולוגי כדי שהמטופל יפנים אט אט את מצבו. כמו כן הגילוי היה מופשט ולא כנדרש בטיפול פסיכולוגי שבו דרך הבעיה רואים את הסימפטום.
הייתי שרוי במערבולת רגשית, לקחתי מספר שכטות מסיגריה ממולאת במריחואנה והתעופפתי, אין לי ספק שלמרות שעישנתי במשך 20 שנים קודם האירוע, למריחואנה היה תפקיד מרכזי במחלה שקיבלתי. תרמו לכך מספר פעמים לאחר שחליתי במחלה שבהם עישנתי וכתוצאה מכך החלו הסימפטומים למחלה להופיע. דבר ידוע הוא שסמים ואלכוהול גורמים להתפרצות המחלה, הגילוי העצמי בתוספת הסמים הפיל לי את ההגנות הטבעיות של הנפש ומאז חליתי במחלת הסכיזופרניה.
מקובל לחשוב שחולי נפש הם אנשים הנשברים תחת לחץ ולכן בתחומים מסוימים הם חלשים. מניסיוני אני יכול להגיד שדווקא החוזק הנפשי שלי הוא שהביא עלי את המחלה ההבנה וההפנמה של חולשתי [ במקרה זה רחמים עצמיים ] הם שהפילו אותי למחלה. אם לא אופיי שהתאמת עם חולשה נפשית זאת, הייתי בורח מעצמי ולא רואה את חולשותיי ובוחר להדחיק אותם .כך לטעמי הדבר קורה לכול חולי הנפש בשונה מאנשים בריאים לכאורה שאינם ערים ומדחיקים את חולשתם.
מאז עברו שנים ובאמצעות העלאת הדברים על פני השטח, אם בעבודה עצמית אם בטיפולים פסיכולוגים וגם באמצעות מודעות עצמית אין לרחמים עצמיים יותר חלק בחיי. אני יכול להגיד בפה מלא שמהסיבה הזו ומסיבות נוספות מחלת הנפש הינה, על אף כול הקשיים שעברתי אחד הדברים הטובים שקרו לי בחיים.       
 
 
 
father.jpg

father.jpg

תגובות

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
CAPTCHA
בדיקה זו מיועדת לוודא שהינך חי ונושם ואינך מחשב המפיץ ספאם